zeeland 127 een gloeiende plaat' 14.349,50 Basisschool De Vliete verzamelt oude elektra Regionaal Wabo-bureau VEEL KOOPJES en EXTRA KORTING! 2ËË9 Open dag bij montessorischool Frederiksdijk wordt ontdaan van bomen Opera-aria's en duetten in kerk Ovezandse Weg loopt door vorst veel schade op vanwege interieuraanpassing GOES zaterdag 22 januari 2011 B GEERSDIJK GEERSDIJK - Het Noord-Bevelandse landschap zal er vanaf maandag nog opener uit zien vanaf de Oost-Westweg. De populieren aan de Frederiksdijk bij Geersdijk wor den gerooid. De bomenrij staat aan de zuidkant haaks op de Oost-West- weg. De populieren zijn volgens Staatsbosbeheer in slechte conditie en kunnen bij slecht weer een ge vaar vormen. Mettertijd wordt de dijk, waar één boerderij aan ligt, opnieuw beplant. Het rooien duurt twee tot drie weken. Rienk den Toonder graaft sleuven voor de fundering van één van de wonin gen die worden gebouwd voor vorig jaar dakloos geworden Haïtianen. Montessorischool 'De Basis' aan de Frambozestraat houdt vandaag een open dag van 10.00 tot 12.00 uur. Leerkrachten, ouders, kinderen en bestuursleden leggen de opzet van de school en het onderwijs uit. En kele kernpunten van dit type on derwijs zijn de eigenheid van elk kind, zelfstandig werken naar ei gen tempo en op eigen niveau en respectvol omgaan met elkaar. De montessorischool bestaat 25 jaar. 'S-HEER ABTSKERKE Arleen van Wijland (sopraan), Nel van den Broeke (mezzo-sopraan), Yvonne Siebels (mezzo-sopraan), Steven van Gils (tenor) en Cor Koens (bariton) brengen morgen onder andere opera-aria's en duet ten in de kerk van 's-Heer Abtsker- ke. Natalie Pavlova begeleidt de zangers op de vleugel. De Zeeuwse talenten Femke Nijsse (harp) en Nathalie Verburg (klarinet) zijn ook te horen. Aanvang: 15.00 uur. Bif MADE& In het artikel vrijdag 21 januari 'Die nend dorpshuis kost gemeente geld' is beheerder Anneke Maat van het Van Hattumhuis in Elle- woutsdijk onjuist geciteerd. Juist is: „Dorpsbewoners die komen pin- "nen of boodschappenlijstjes afge ven, hoeven niet ook nog op de koffie te komen. Je moet vaste tij den afspreken voor diensten. De ouderensoos loopt heel goed. Als de gemeente meer aanbod in het Bij de aardbeving zijn talloze huizen verwoest. Volgens de leider van de Het Goese drietal heeft onder meer een huis gebouwd voor het gezin Wal- dorpshuis wil, is het verstandig lo- VN-missie zal de wederopbouw decennia duren. kens, dat na de aardbeving geen dak boven het hoofd meer had. kale wensen te inventariseren." Tumult op een paar meter afstand van de bouwlocatie. Regelmatig ontaardt de frustratie in relletjes, foto's Rienk den Toonder reproducties Willem Mieras Hans Verhage (links) en Rienk den Toon der droegen een steentje bij aan de wederopbouw van Haïti. Dat is het bedrag dat Rienk den Toonder, Hans Verhage en Gert-Jan Otte tot nu toe hebben in gezameld voor hulpprojecten in Haïti. mmimmmms door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De kinderen van basisschool De Vliete in Wissen- kerke krijgen maandag 31 januari een Jekko: een verzamelbox voor kleine elektrische apparaten. Daar kunnen ze thuis oude walk mans indoen, of een kapotte boormachine, een afgedankte mixer of kapotte spaar- en ledlam pen en lege batterijen. Zulk huis houdelijk elektrisch afval kunnen mensen vanaf 1 februari tot aan de zomervakantie ook naar de school brengen. De Vliete heeft zich aangesloten bij de actie Wecycle; een landelij ke campagne die kinderen en hun ouders bepaalt bij het belang van hergebruik van grondstoffen. De school krijgt in ruil voor de in gezamelde spullen punten, die weer kunnen worden ingewisseld voor nieuwe schoolspullen, zoals boeken, sport- en spelmateriaal of een digitale camera. De Vliete do neert de gespaarde punten echter aan een project voor het bouwen van toiletten in scholen in Afrika. Bij de campagne hoort een specia le ophaaldienst voor de ingezamel de spullen.Volgens de Wecycle-or- ganisatie brengt een huishouden gemiddeld twee kilo elektrisch af val per persoon per jaar op. OVEZANDE - De Ovezandse Weg tussen Ovezande en Baarland heeft behoorlijk wat schade opge lopen. Dat komt door de afgelopen vorst periode. Tevens is de weg veel ge bruikt door het bouwverkeer voor het nieuwe sportcomplex in Ove zande. Zodra de vorst uit de lucht is en al le bouwactiviteiten zijn afgerond, wordt de Ovezandse Weg opge knapt, deelde een woordvoerder van de gemeente Borsele gisteren desgevraagd mee. Ter plaatse wordt ook nog aan de riolering gewerkt. Als die werk zaamheden begint de klus aan de Ovezandse Weg. GOES - De gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Tho- len en Noord-Beveland zijn voor nemens een Wabo-bureau op te richten. Het is de bedoeling dat daarin sa menwerken bij de uitvoering van de Wet algemene bepaling omge- vingsrecht. Die wet handelt over de vergunningverlening voor bouw- en sloopactiviteiten en de handhaving van bouw- en milieu regels. De zes gemeenten kennen al de Samenwerking Milieutaken Oosterscheldregio (SMO). De SMO zoekt uit of haar taken kun nen worden uitgebreid met de Wa- bo. Het bureau moet op 1 januari 2012 draaien. Bedrijven en burgers kun nen voor Wabo-zaken bij de eigen gemeente terecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71