Aantal huisuitzettingen RWS daalt Zeeland PZCU Onthulling van De Ark komt nabij Heijmans verwijdert oliegrond bij Vlake Instructies 26 en 27 28 en 29 HUURBELEID Leeghalen huis door woningcorporatie na vondst wietkwekerij komt vaker voor BEVELANDEN-THOLEN almanak door Frank Balkenende GOES - Woningcorporatie RWS heeft vorig jaar slechts vijf wonin gen moeten ontruimen in haar werkgebied Goes, Kapelle en Noord-Beveland. Dat is een flinke daling ten opzichte van 2009. Toen werden elf huurhuizen nood gedwongen ontruimd. Volgens de corporatie werpt het beleid om huisuitzettingen te voor komen vruchten af De organisatie is er snel bij als huurschulden drei gen op te lopen. Ook gevallen van overlast worden meteen aange pakt. De corporatie informeert te gelijkertijd huurders over de moge lijkheden die gemeenten bieden op het gebied van schuldhulpverle ning en budgetadvies. Vorig jaar werden van de vijf huur woningen er drie leeggehaald om dat er een wietkwekerij was aange troffen. In 2009 werd er één wiet kwekerij ontmanteld. Het feit dat het er in 2010 meer zijn, is het ge volg van een Zeeuws convenant over de aanpak van hennepteelt. De RWS heeft die overeenkomst ook ondertekend. Dat convenant bepaalt dat als een wietkwekerij wordt aangetroffen een woning meteen wordt leeggehaald. Het is overigens in lijn met de landelijke trend. Woningcorporaties hebben in 2010 meer hennepkwekers uit hun huis gezet dan in 2009. Dat be trof een aantal van 273 huurders, een stijging van negen procent ten opzichte van 2009. De corporatie vindt het prettig dat in tijden van economische crisis het aantal 'gewone' huisuitzettin gen in 2010 is gedaald. De afdelin gen huurincasso en wijkbeheer van de RWS doen daar hun best voor. De corporatie stuurt meteen een herinnering als de huur te laat wordt betaald. Blijft de huurder in gebreke, dan volgen direct aanma ningen. Het voordeel van die werk wijze is dat het schuldbedrag niet oploopt tot enorme bedragen. De wijkbeheerder gaat daarbij per soonlijk langs om zich op de hoog te te stellen van de individuele si tuatie van de huurder. Daarbij wordt nauw samengewerkt met maatschappelijk werk en bewind voerders. Ook het Woonherkansenproject, waarbij huurders intensieve bege leiding krijgen van de RWS en het maatschappelijk werk, zorgt voor een daling van het aantal huisuit zettingen. Dit project is opgezet voor huurders die naast financiële bijvoorbeeld psychische of maat schappelijke problemen hebben. door Claudia Sondervan Zaterdag 22 januari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl •ÏL Goesenaren bouwen huizen voor dakloze Haïtianen Sportclubs Flipland in onzekerheid over verhuizing KAMPERLAND - Het moment van de onthulling van de Kamperland- se kerk De Ark is nabij: volgende week wordt de toren zichtbaar en in de eerste week van februari ver dwijnen de plastic afdekzeilen en de steigers, verwacht Kees Noord- hoek van het College van Kerkrent- meesters. Eind oktober begonnen de herstelwerkzaamheden aan de kerk in de Veerstraat. Het bouw werk uit 1923 had te lijden van be tonrot. De steunberen en het met selwerk in de gevel zijn opnieuw opgebouwd, de voegen zijn ver verst en nu wordt het glas-in-lood van de markante kerk terugge plaatst. Maandagavond is er een in formatiebijeenkomst over de reno vatie voor de gemeenteleden en mensen die zich betrokken voelen bij de kerk. Ko Bakker laat foto's zien van het renovatiewerk tot nu toe. Dat begint om 19.30 uur in De Ark. Q www.dearkkamperland.nl De renovatie van de PKN-kerk De Ark aan de Veerstraat in Kamperland nadert de voltooiing. Het gebouw is sinds eind oktober aan het oog onttrokken ge weest. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl door Claudia Sondervan VLAKE - De Kamperweg bij Vlake wordt de komende weken gedeel telijk afgesloten tussen 07.00 en 19.00 uur voor het afvoeren van met olie vervuilde grond. Stoplich ten geleiden in die tijd het verkeer naar de Oude Rijksweg. Aannemer Heijmans zal de ver vuilde grond afvoeren naar afval verwerker ATM in Moerdijk. De bodemsanering na de olielekkage in oktober vorig jaar had in decem ber moeten beginnen, maar is ver traagd door het winterse weer. De controle op oliesporen in sloten is steeds doorgegaan. De sanering gaat vier maanden duren. Er moet nog 12.000 kubieke meter grond worden afgevoerd. In totaal is er dan 28.000 kuub grond verwijderd uit de Vlakese akker en sloten. Tij dens de afgraving wordt steeds ge meten of er nog olie voorkomt in de grondmonsters. De grond bij Vlake raakte in okto ber vorig jaar ernstig vervuild met ruwe olie toen een transportlei ding van Total Raffinaderij werd beschadigd bij drainagewerk op een akker. Door de buis snel te sluiten en sloten af te dammen, kon grote verspreiding van de olie naar omliggende grond en wate ren. De meisjes van de Terneuzense super markt hadden kennelijk nieuwe in structies gekregen. Ze spraken de klanten stukken vriendelijker aan dan voorheen. Een vrouw, die acht flessen rode wijn en vier sherry op de lopende band plaatste, kreeg tot haar verbazing toegevoegd: „Wat een boel drank! U heeft zeker een feestje!?" Het meisje achter de toon bank waar de sigaretten worden ver kocht, wist ook wat haar te doen stond: altijd even vragen naar de leef tijd van de klant en geen sigaretten verkopen onder de zestien. Toen de vrouw haar gebruikelijke bestelling deed, vroeg het meisje haar dus naar haar leeftijd. Even viel er een stilte, toen klonk het: „Ik ben zesenzestig." 'wm Laat u inspireren in onze showroom en ,>h. raab ontvang advies op maat %y karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055' www.raabkarchor.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69