zeeland 129 goed doorstaan Schouwenaar: Branden Minder huisilitzettingen door RWS nieuwjaar baren zorgen Le Serpent Golff wordt Spar in Haamstede Afslankcursus in Renesse Mandala tekenen in Zierikzee De Stadsschuur opent oesterbar zaterdag 22 januari 2011 onderneming die niet geheel vrij is van risico, vertelt Gerius van Woudenberg van Rijkswaterstaat. „De grote vraag is of het schip in derdaad gaat drijven. De staat van het beton stemt hoopvol en ziet er vrij goed uit, hoewel het veertig jaar onder water heeft gelegen. We kunnen alleen niet ontkennen dat er een risico is. Daarom is het ook aanbesteed op basis van no cure, MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar kijkt redelijk tevre den terug op de viering van oud en nieuw in Middelburg, liet hij deze week de raadsleden weten. - Over het algemeen verliep die jaar wisseling redelijk rustig, zo had hij ervaren. Zeker in de kernen waar het een aantal jaren terug nog flink aan toe kon gaan, was het de ze keer toch opvallend rustig geble ven. Wel constateerde hij een nieuwe ontwikkeling die hem zorgen baart: de vuren waarbij oud meu bilair in de fik wordt gestoken. Vooral in Middelburg-Zuid waren er redelijk veel van dat soort vuur- no pay." Het schip ligt nu nog muurvast. Door het leeg te halen en het zand rondom weg te bagge ren zal het op enig moment bij hoog water gaan drijven. Voor het zover is, moeten nog wel een paar gaten in de romp gedicht. Het is de bedoeling dat het schip vóór maart wordt verplaatst. Dan kan er vrij snel daarna op gedoken wor den. tjes geweest, die soms ook voor schade hadden gezorgd. Er was vol gens hem afgesproken om beperkt in te grijpen. „Alleen als er schade aan bijvoorbeeld het wegdek zou ontstaan of als het milieu teveel werd belast." Om die reden moest de brand weer dan ook een aantal keren uit rukken in de nacht van 31 decem ber op 1 januari. Volgens de burgemeester viel het hem op dat er die nacht minder vuurwerk werd afgestoken en dat er meer vuren waren. Een oorzaak voor die verandering is hem niet bekend. „Maar we moeten er wel rekening mee houden." Over het wrak Le Serpent (de slang) is niet zoveel bekend. Het schip is waarschijnlijk in de ja ren twintig gebouwd in Frankrijk. Daarvan wordt uitgegaan, omdat het schip vrijwel identiek is aan De Uilenspiegel die is gestrand bij Cadzand. De Uilenspiegel is ge bouwd in de Gironde in Frankrijk. Waarom Le Serpent in 1970 is af gezonken in De Schelphoek is niet exact bekend. Het aannemersbe drijf dat toen eigenaar was, be staat niet meer. Het wrak van Le Serpent is kaal, af- GOES - Woningcorporatie RWS heeft vorig jaar slechts vijf wonin gen moeten ontruimen in haar werkgebied Goes, Kapelle en Noord-Beveland. Dat is een flinke daling ten opzichte van 2009. Toen werden elf huurhuizen nood gedwongen ontruimd. Volgens de gezien van stalen bolders. Er heeft nooit een motor in geze ten, het werd voortgetrokken. Le Serpent komt straks in het Gre- velingenmeer te liggen, achter de dijk bij duikcentrum De Kabbelaar. Ter plekke is een fundering ge maakt in de vorm van een helling. Het diepste punt van het wrak ligt straks op 12 meter, de andere kant ligt 3 meter onder water. In het wrak komen onderwaterca mera's zodat vanaf de wal het on derwaterleven bekeken kan wor den. corporatie werpt het beleid om huisuitzettingen te voorkomen vruchten af Ze is er snel bij als huurschulden dreigen op te lopen. Ook gevallen van overlast worden meteen aangepakt. Verder infor meert RWS huurders over schuld hulpverlening en budgetadvies. BURGH-HAAMSTEDE - De Golff-SU- per in Burgh-Haamstede gaat van af donderdag 3 februari verder als Spar. Vandaag wordt de winkel overge dragen aan Marcel Heijboer, die af komstig is van de Spar in Huijber- gen. Cees Bilius die de Golff-super 38 jaar heeft geëxploiteerd stopt er mee. De winkel sluit en gaat 3 fe bruari weer open. Eerder ging de Golff in Zierikzee over in handen van Spar, dat steeds meer buurtsupers overneemt. Haamste de is vooral interessant vanwege de toeristische omzet. RENESSE - De Ega-afslankclub komt elke maandagochtend bijeen in het dorpshuis van Renesse. De cursus wordt geleid door Diny van Gogh, die haar pupillen geen rare diëten voorzet maar het nor male voedingspatroon handhaaft. De hoeveelheden zijn afgepast, dat wel. Van Gogh werkt ook aan de motivatie van de afslankkandida- ten. De bijeenkomsten van de Ega- club duren van 10.00 tot 11.00 uur. Info en aanmelden bij Diny van Gogh 0111-653279 of 06-36634824. Creativiteit en meditatie zijn kern begrippen van de cursussen door Jacqueline Roon. De cursus mandala tekenen begint woensdag en duurt tot 2 maart. Het gaat om een rustgevende, me ditatieve vorm van tekenen. Op 9 maart en 3 april gaan nieuwe cur sussen van start. Zes lessen kosten 100 euro. Op 19 februari begint de wokshop 'inner child' en op 19 maart de workshop 'inspiratiekaar- ten'. Alle cursussen en workshops worden gehouden in gebouw De Driehoek in Zierikzee. Info: jrmandala@zeelandnet.nl GOES - Evert van Dilst is de nieu we chefkok van de restaurant Stadsschuur in Goes. Van Dilst werkte eerder als chefkok in het Badhotel in Renesse. Restaurant de Stadsschuur is de af gelopen periode volledig ver nieuwd en heeft een oesterbar ge kregen. De Oesterbar serveert naast de Zeeuwse oesters ook diverse oes ters afkomstig van Europese kus ten, van zilt naar zoet. Ook de Japanse umami oester in subtiel verschillende smaaknuan- ces staat op de kaart. Bastian Mathijssen van duikcentrum De Kabbelaar. foto Dirk-Jan Gjeltema funda makelaar IJDfts volledige woningaanbod: M2rnakefaars.r:i Torenstraat 46 Serooskerke Walcheren flltlii grond. Een schitterend, sta- tig huis met zeer vee! ruim- te (1280 m3 261 m2) en iffgC: mogelijkheden. Er is tevens een vakamieappartement.- Ideaal voor bed breakfast Vr-rbjiMr. vrmanrik Vraagprijs: 599.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63