zijn een toost waard zeeland 127 Bomonderzoek Bru moet betaald Intrigerende linken naar verleden Strand bij Serooskerke opgeknapt Zwembad schrapt feestje VEEL KOOPJES en EXTRA KORTING! 9§rCO Tragiek Ruim 400 euro voor actie Burkina Faso Zonnemaire.eu gaat naar de Dorpsraad Cursus ZVU over binnenhuisarchitectuur Open dag bij montessorischool vanwege interieuraanpassing zaterdag 22 januari 2011 Huib Uil over onder meer de nooit uitgevoerde droom van Mogge om in Zierikzee een universiteit op te richten: „Het lijkt er op dat er veel tragiek is te bespeuren in het leven van Pieter Mogge en zijn le gaat." Er waren gisteren meer intri gerende linken naar het ver leden aanwezig in de Adriaanskerk. Twee vertegenwoor digers van het Ockersse-Stouten- burgfonds, een fonds van afstam melingen van de (zelf overigens kinderloze) gebroeders Ockersse, waren present. Het fonds is ooit door de broers opgericht om arm lastige familieleden te ondersteu nen. „Grappig dat zoiets honder den jaren later nog steeds werkt", zegt bestuurslid Jan Willem van Heemstra uit Brussel. Het fonds leidt een min of meer slapend be staan, hoewel het aantal afstamme lingen volgens de laatst gehouden telling de 10.000 heeft overschre den. Toch wordt van tijd tot tijd nog altijd uitgekeerd. Bijvoorbeeld in de vorm van de aanschaf van een pruik. „Dat was voor iemand die na chemokuren kaal was ge worden, maar van de verzekering alleen een goedkope pruik mocht kopen. Die persoon heeft daarna nog een halfjaar geleefd." Ockersse en Mogge waren families die het bestuur van de stad Zierik zee en van het eiland Schou- wen-Duiveland ooit domineerden, voerde archivaris Huib Uil het pu bliek in de tijd terug. Pieter Mogge is één van de rijkste Nederlanders van zijn tijd geweest. „Hij behoor de tot de top honderd van de ze ventiende en achttiende eeuw". Dat schrijfster Lite Engelberts be gin vorige eeuw in de bundel On der de Republiek somberde over de 'vergeten' Mogge lijkt Uil inmid dels niet meer terecht. „Dankzij de eendrachtige samenwerking van de kerkrentmeesters van deze Pro testantse kerk in Dreischor en de gemeente Schouwen-Duiveland kunnen we deze grafmonumen ten koesteren als een erfenis van wat een rijk voorgeslacht ons na liet." door Piet Kleemans BRUINISSE - De gemeente Schou wen-Duiveland heeft bij het Rijk subsidie aangevraagd voor eerder gemaakte kosten van een onder zoek naar explosieven in woning bouwplan gebied Riekusweel IV bij Bruinisse. De gemeente hoopt 70 procent van de geïnvesteerde 45.782 euro terug te krijgen. Nieuwbouwwijk Riekusweel IV moet gerealiseerd worden aan de rand van Bruinisse, op de plek waar nu nog de sportvelden van W Bruse Boys liggen. Het is de be doeling dat de sportvelden ver plaatst worden van de huidige loca tie aan de Boomdijk naar een nieu we stek aan de Molenweg. Omdat de beoogde locatie voor Rie- ZIERIKZEE De tijdens de woensdag gehouden open dag op de Pontes Pieter Zee man in Zierikzee gehouden actie voor Burkina Faso heeft 433,50 op gebracht. In een speciale kraam ver kochten leerlingen vers gebakken wafels, diverse soorten gebak en snacks en warme chocolademelk. Ook werd een verloting gehouden. De afdeling consumptief van Pon tes verzorgde het beslag voor de wafels. Het geld komt ten goede aan het oogziekenhuis in Burkina Faso. ZON N EMAl RE Na bijna vijf jaar geeft Digna van den Broek het stokje van website Zonnemaire.eu over aan de dorps raad van Zonnemaire. Van den Broek heeft de website met hart en ziel onderhouden. Ze merkt nu dat het steeds moeilij ker wordt activiteiten en evene menten op de site te zetten, omdat deze niet altijd worden doorgege ven. De dorpsraad Zonnemaire is bereid gevonden de website over te nemen. www.zonnemaire.eu kusweel IV tijdens de tweede we reldoorlog mogelijk gebombar deerd is, moest worden onder zocht of er wellicht nog blindgan gers in de grond zaten. In februari vorig jaar is onderzoek gedaan en de uitkomsten daarvan waren ge ruststellend; geen explosieven in de bodem. In de grond bevinden zich weliswaar 33 'verdachte objec ten', maar daarbij gaat het niet om bommen of granaten die nog niet zijn ontploft. Na de Tweede Wereldoorlog was in de omgeving van de Boomdijk een particuliere vuilstort. De ge meente vermoedt dat er vooral puin en sloopafval is gestort. De uitslag van het onderzoek naar wat er precies in de bodem zit, is nog niet bekend. ZIERIKZEE Bij voldoende deelname begint de Zeeuwse Volks Universiteit in fe bruari met een nieuwe cursus bin nenhuisarchitectuur. In acht bijeen komsten wordt de cursist de voor naamste beginselen bijgebracht, voor wat betreft het inrichten van woonruimte. De cursus gaat 1 fe bruari van start met een bijeen komst in het multifunctioneel cen trum aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Aanmelden kan op 0118-634800 of via: zeeland@volksuniversiteit.nl GOES Montessorischool 'De Basis' aan de Frambozestraat in Goes houdt van daag een open dag van 10.00 tot 12.00 uur. Leerkrachten, ouders, kinderen en bestuursleden leggen de opzet van de school en het on derwijs uit. Enkele kernpunten van dit type on derwijs zijn de eigenheid van elk kind, zelfstandig werken naar ei gen tempo en op eigen niveau en respectvol omgaan met elkaar. De Goese montessorischool 'De Basis' bestaat 25 jaar. SEROOSKERKE - Het strandje bij De Schelphoek wordt opgeknapt. Dat heeft bureau Zeeweringen laten weten aan de dorpsraad Seroosker ke. De stenen worden uit de bo venste laag zand gehaald en er komt een nieuwe laag zand boven op. De opknapbeurt moet vóór de strao klaar zijn. In juli van het afgelopen jaar be gonnen Rijk en Margreet Bosland van restaurant de Schelphoek een handtekeningenactie. De inwoners van Serooskerke waren de slechte staat van het strandje beu. Steeds meer zand spoelt weg en het strand ligt bezaaid met stenen. Niet alleen vervelend voor de dorpsbewoners en recreanten maar ook (te) gevaarlijk voor de paarden tijdens de jaarlijkse strao. TERNEUZEN - Subtropisch zwempa radijs Scheldorado in Terneuzen schrapt de komende dagen alle feestelijkheden in het kader van zijn twintigjarig bestaan. Donderdagavond overleed in het ziekenhuis in Terneuzen een twaalfjarige jongen uit Axel, die 's middags in het zwembad een epi leptische aanval kreeg. „We zijn voorlopig onder gepaste omstan digheden open," zegtmanager Ro bert van de Steenover van Scheldo rado. Hij spreekt van een enorme domper. Op internet was het ongeval giste ren voer voor speculaties over het toezicht in het Terneuzense zwem bad. Maar zowel de politie als Van de Steertover zeggen dat de hulp verlening op alle terreinen niet be ter had kunnen verlopen. Het strandje bij Serooskerke ziet er nu nog slecht uit maar dat gaat binnen kort veranderen. foto Dirk-Jan Cjeltema Carlijn en burgemeester Rabelink openen het hek naar de grafkapel foto's Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61