381 sport Mario Been gooit roer om bij Van den Houten naar Zeelandia Middelburg Video's van doelpunten Zeeuws amateurvoetbal Thijs Binnerts blijft langer bij Barendrecht Selectiedag bij Cortgene/JVOZ Topklasse 2011/2012 start op 20 augustus Laurens Maldrie mag bij Vlissingen spelen FEYENOORD Jhon van Beukering start tegen De Graafschap voor de eerste keer in de basis van Feyenoord. Trainer Mario Been passeert Luc Castaignos. zaterdag 22 januari 2011 BARENDRECHT Thijs Binnerts voetbalt ook vol gend seizoen bij Barendrecht. De Middelburger heeft deze week het contract daarvoor onderte kend, meldt de website van de club. Binnerts begon het seizoen als bankzitter, maar tegen de winter stop greep hij zijn kans. De teller staat inmiddels op vijf duels in de topklasse. Ploeggenoot Arjan Hu- man, eveneens afkomstig uit Mid delburg, maakte al in een eerder stadium bekend te vertrekken bij Barendrecht. KORTCENE De regionale voetbalopleiding JVOZ houdt weer een selectiedag voor talentvolle jeugdspelers. Het evenement is woensdag 2 februari op de velden van de JVOZ in Kort- gene. Belangstellenden kunnen zich tot uiterlijk 31 januari inschrij ven. De dag is bedoeld voor spelers die geboren zijn zijn tussen 1993 en 2000. De selectiedag begint om 17.30 uur. Talenten kunnen zich aanmelden via de site www.jvoz.nl. De JVOZ staat onder leiding van Dolf Roks en de broers Dennis en Gérard de Nooijer. ZEIST In het seizoen 2011/2012 gaat de bal in de topklasse voor het eerst rol len op zaterdag 20 en zondag 21 au gustus. De overige amateurcompeti ties gaan twee weken later van start, in het weekend van 3 en 4 september. De laatste reguliere speelronde van het kalenderjaar 2011 vindt plaats op 10 en 11 decem ber. De tweede seizoenshelft van de topklasse begint op 21 en 22 ja nuari 2012. Op 12 en 13 mei 2012 staat de dertigste en laatste speel ronde op het programma. VLISSINGEN Voetbalclub VC Vlissingen kan zon dag beschikken over Laurens Mal drie. De overschrijving van de Bel gische verdediger is gisteren be krachtigd. Hij speelde voor de win terstop bij de Belgische club Zotte- gem, dat met financiële problemen kampt. Vlissingen speelt morgen uit tegen Best Vooruit. 1. Minderhoud op koers. 2. Spurs en Hammers vechten om Olympisch Stadion. 3. Athene 1896. Lees meer op het nieuwe weblog 'Op weg naar Londen 2012' STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl U kunt de sportredactie bereiken onder nummer 0118-434041 5 Feyenoord won dit seizoen slechts vijf van de negentien wedstrijden. Mario Been (rechts) geeft een hand aan Georginio Wijnaldum na afloop van de wedstrijd tegen Ajax. De trainer van Feyenoord is ontevreden over een aantal spelers en gaat daarom zijn elftal wijzigen. foto Marco de Swart/ANP door Barry van der Hooft middelburg - Thomas van den Houten hoopt op korte termijn uit te kunnen komen voor Zeelandia Middelburg. De verdediger, die ook op het mid denveld uit de voeten kan, vertrok onlangs bij Charleroi Mancienne, omdat hij al drie maanden geen sa laris had ontvangen. Van den Hou ten hoopte op een nieuw prof- avontuur, maar heeft nu besloten overschrijving aan te vragen naar de zondag-derdeklasser. „Ik wil het komende halfjaar lek ker voetballen en het plezier terug vinden", liet hij gisteren weten. „In de zomer ga ik weer stage lo pen bij clubs in België en andere landen." Van den Houten speelde jarenlang in de jeugd van RBC en maakte vo rig seizoen deel uit van de eerste selectie. Mede door een gebroken middenvoetsbeentje bleef een ech te doorbrak bij de eerstedivisionist uit Roosendaal uit. Van den Hou ten kreeg geen contract aangebo den en verkaste naar België. Het avontuur in Charleroi liep ech ter op een teleurstelling uit. De am bitieuze club kwam de afgelopen maanden de afspraken niet na, waardoor Van den Houten begin januari besloot te vertrekken. Als de KNVB toestemming geeft voor de overschrijving, kan Van den Houten met Zeelandia Middel burg gaan strijden om het kam pioenschap in de derde klasse van het zondagvoetbal. De achterstand op koploper Dos- ko uit Bergen op Zoom bedraagt halverwege de competitie slechts één punt. door Jan Dagevos middelburg - De winterstop in het amateurvoetbal zit erop. Vori ge week werden er al enkele inhaal- duels gespeeld, dit weekeinde barst de competitie in alle hevig heid los. Er staat zowel bij de jeugd als de senioren een volledig programma op de rol. De clubs krijgen het de komende maanden druk. Veel verenigingen moeten tot en met april nog veel competitiewedstrijden spelen. De meeste clubs hebben nog elf tot vijftien wedstrijden voor de boeg. Alle gelegenheid dus om video's van de vele doelpunten op de Zeeuwse velden te maken. Alle filmpjes krijgen een plaats op de si te van de Zeeuwse Voetbal Awards. Aan het eind van het sei zoen wordt bepaald wie het mooi ste doelpunt heeft gemaakt. De winnaar krijgt een speciale Award, die tijdens een gala-avond in het Nationaal Voetbalmuseum in Mid delburg wordt uitgereikt. De Zeeuwse Voetbal Awards zijn een initiatief van de stichting Zeeuws elftal en het Nationaal Voetbalmuseum. Andere partners zijn de stichting Voetbal Totaal en de PZC. De Zeeuwse Voetbal Awards hebben een speciale site (www.zeeuwsevoetbalawards.nl), waarop alle ontwikkelingen te vol gen zijn. Naast het doelpunt van het jaar wordt ook de vrijwilliger, het talent, de trainer, de scheids rechter, de clubsite, de beste speler en de topscorer van het jaar geko zen. Videolinks (bijvoorbeeld van You- Tube) kunnen gestuurd worden naar awards@pzc.nl. Ook kandida ten voor de vrijwilliger van het jaar zijn nog altijd welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56