zeeland 127 competitie bandjes Infocentrum leeft niet in binnenstad' Zorg over asbest scholen VEEL KOOPJES en EXTRA KORTING! stimuleren om naar buiten te treden Hulster scholen ontfermen zich over mogelijke 'drop-outs' Politie op dood spoor in zaak overval Aldi vanwe6e interieuraanpassins zaterdag 22 januari 2011 Diën en Laura Mangnus, die straks als presentatrice het podium be klimt. De formule is simpel. In drie voor rondes mogen bands en muzikan ten zich presenteren met een twin tig minuten durend optreden. Daarbij komt telkens een winnaar uit de bus. Die drie groepen, plus de 'publiekslieveling', spelen tij dens de finale op 22 april in De Pit in Terneuzen. De voorronden zijn op 4 februari in jongerencentrum de Chillsoos in Westdorpe, 25 fe bruari in The Lane in Oostburg en 25 maart in jongerencentrum Kom ma in Hulst. Aanvang telkens om 19.30 uur. In iedere voorronde krijgen vier muzikale acts de kans om op te tre den. De deskundige jury bestaat uit zangeres Marieke Inghels van The Good The Bad and Bart, voor zitter Peter de Graaf van Schelde- jazz en entertainer Maikel Harte. Bij iedere voorronde wordt ook nog een jonge muzikant aan de ju ry toegevoegd. Nog zonder dat er reclame is ge maakt voor de wedstrijd hebben zich al drie bands aangemeld. „Ze hoeven niet per se uit Zeeuws-Vlaanderen te komen", zegt De Beleir, „ook bandjes van de overkant en uit België mogen meedoen." Ze kunnen zich aan melden via de website van het pro ject Steenworp. De jeugdige organisato ren weten zich ge steund door de coaches Maurice de Vleeschou- wer van Jongerenplasa Westdorpe en de Hulster jongerenwerker Ge orge Bertram. „We zoeken nog jon geren uit de gemeente Sluis die in de projectgroep willen meedoen", zeggen de coaches. „We hebben al een promotiecampagne gevoerd op het Zwincollege, in Oostburg. En nu maar afwachten of daar reacties op komen. We zoeken jon geren in de leeftijd van 14 tot een jaar of 20." Financieel wordt het project Steenworp gesteund door de provincie en de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Voor de projectgroep begint het nu spannend te worden, want op 4 februari is al de eerste voorron de. Dan moet de organisatie er staan. Ze hoeven gelukkig niet zelf het wiel uit te vinden. Steenworp kan dankbaar gebruik maken van de ervaringen van de andere Zeeuwse bandcompetities en met name van de expertise van coördi nator René de Dreu van die projec ten. Voor de optredens kan worden be schikt over professionele geluids- en lichtapparatuur. Als er bandjes zijn die willen meedoen, maar een muzikant missen? Geen probleem, de organisatie heeft een muzikan ten-database. De winnaar krijgt behalve een door kunstenaar Ronny Ivens ont worpen trofee een plaats op het podium van het festival Kreekrock in Westdorpe en mag meedoen aan de Zeeuwse Belofte. Dat is bij voorbeeld voor de Hulster band Bluem een opstapje geweest naar landelijke bekendheid. Op de foto ontbreekt Joost van Diën. foto Mark Neelemans www.steenworp.com door Harold de Puysseleijr HULST - Met de officiële opening gistermiddag door wethouder Frank van Driessche beschikken het Reynaertcollege en de Praktijk school in Hulst over de eerste zoge heten reboundvoorziening in Zeeuws-Vlaanderen. Rebound is de naam voor een op- vanglocatie voor leerlingen die bui ten de boot dreigen te vallen in het middelbaar onderwijs. De Rebound vangt deze jongeren op en zorgt dat hun onderwijs doorgaat. Na verloop van tijd moe ten de leerlingen met begeleiding weer kunnen instromen in het re guliere onderwijs. Leerlingen van het Reynaertcolle ge en de Praktijkschool worden door twee begeleiders opgevangen op de locatie Gildenstraat van het Reynaertcollege. De Hulster scho len hebben daar extra personeel voor aangenomen. Zij werken samen met de leerling, de school, de ouders en eventueel instanties aan een terugkeer in de school. De begeleiding houdt onder meer in dat de leerling hele dagen op de Rebound verblijft, maar ook het contact met het onderwijs niet ver liest. Het betekent voor de betref fende leerlingen een kans om aan boord te blijven en alsnog een di ploma te halen. De gemeente Hulst steunt de voor ziening en heeft een bijdrage gele verd in de huisvesting van Re bound. AXEL - De politie zit op een dood spoor in het onderzoek naar een overval op supermarkt Aldi aan de Tuinstraat in Axel. Getuigenverklaringen leverden geen concrete aanwijzingen op over de twee onbekende mannen, die vorige week woensdagmiddag rond half zes een medewerkster van de Aldi dwongen geld af te ge ven. Een van de twee had het op de me dewerkster voorzien, de ander bleef buiten staan om de boel in de gaten te houden. Daarna vlucht ten de twee. De politie zette met een een zoekactie op touw, maar die bleef zonder resultaat. Het Infocentrum Binnenstad Terneuzen in de Nieuwstraat is vanwege een gebrek aan vrijwilligers meer dicht dan open. foto Peter Nicolai door Raymond de Fret TERNEUZEN - Het was bedoeld als promotie voor de binnenstad, maar als de deuren meer dicht dan open zijn heeft het eerder een ave rechts effect. Het Infocentrum Bin nenstad in de Nieuwstraat in Ter neuzen bestaat nu anderhalf jaar en zou elke woensdag en zaterdag open zijn. Maar ook op die dagen hangt er meestal een briefje aan de deur met de tekst 'Gesloten. Vandaag is er helaas geen vrijwilliger beschik baar'. Wijkraad-voorzitter Hans Vlottes wilde met het infocen trum, gevestigd in het voormalige restaurant Kennedy, al het moois van de binnenstad beaccentueren. Makelaars konden er hun huizen aanprijzen, toeristische organisa ties als de VW Zeeuws-Vlaande ren zouden er folders kunnen neerleggen en ook geschiedenislief hebbers zouden er hun hart kun nen ophalen. Op die manier wilde Vlottes het imago van het cen trum, dat nog kampte met het drugsverleden, opvijzelen. De praktijk leert dat het verdraaid lastig is om het voorlichtingscen trum draaiende te houden. „Het loopt heel slecht. Als anderen het niet zien zitten, houdt het op. De VW is bijvoorbeeld een keer langs geweest, maar stelde alleen maar vragen in het kader van con currentie. Maar zo is het infocen trum dus helemaal niet bedoeld. Ook in de binnenstad zelf leeft het project niet echt. De gemeente Ter neuzen werkt wel mee, maar van uit de bewoners komt er geen ini tiatief', aldus Vlottes. Als hij tijd heeft, gaat Vlottes er zelf nog zitten om het centrum open te houden. „En dan komen er ook best wel mensen langs voor informatie. Inclusief mijzelf be schik ik nu over twee vrijwilligers. We zijn de afgelopen anderhalve maand niet meer open geweest. We hebben behoefte aan stabiele vrijwilligers. Mensen die gepensio neerd zijn bijvoorbeeld. Mensen die er graag en regelmatig willen zitten. Met jongere mensen is dat lastig, want die ben je op termijn meestal weer kwijt." Op termijn moet het infocentrum verkassen vanwege de renovatie van het zuidelijke deel van de Nieuwstraat. Vlottes ziet het, als hij voldoende vrijwilligers voor handen heeft, nog wel zitten om het project op een andere plek nieuw leven in te blazen. TERNEUZEN - Het Terneuzense CDA-raadslid Jack Begijn wil we ten hoe groot het asbestgevaar is op de scholen in de gemeente Ter neuzen en wat de gemeente daar aan gaat doen. Hij maakt zich zorgen naar aanlei ding van gezamenlijk onderzoek van de PO-raad en de VO-raad, sectororganisaties voor primair en voortgezet onderwijs. Daaruit blijkt dat scholen nog onvoldoen de zicht hebben op mogelijke aan wezigheid van asbest in hun schoolgebouwen. Begijn wil van burgemeester en wethouders weten of de gemeente daar wel inzicht in heeft. Ook vraagt het raadslid hoeveel basis scholen er in de gemeente staan die gebouwd zijn voor het verbod van asbestgebruik in 1993.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51