Jongeren organiseren 261 zeeland After-bouw Wereldwijde reisbeurs in Den Dullaert Harp, hobo en mythen tijdens winterconcert Zes getuigen melden zich over roofoverval Op pad in Verdronken Land van Saeftinghe Concert jongenskoor Zeeuwse Koorschool STEENWORP Muziekproject wil beginnende bandjes en muzikanten Wilgen knotten op erf in Koewacht Swingen Op kldSSickc VTIUZiok almanak Instructies zaterdag 22 januari 2011 HULST Cultureel centrum Den Dullaert in Hulst biedt morgen vanaf 13.00 uur onderdak aan een wereldwijde reis beurs. Touroperators die alle moge lijke bestemmingen in portefeuille hebben, van Tibet tot Tunesië, zijn met stands aanwezig. Om 13.30 uur is een voorstelling van Costa Crui ses en om 14.30 uur een travelshow over Costa Rica, USA Westkust, Corfu en Tenerife. GROEDE Het derde winterconcert van de Stichting Vrienden van de Grote Kerk Groede is een recital met harp, hobo en vertelling. Andrea Voets, Marlies van Gangelen en Isa bel Voets brengen een combinatie van oude mythen en klassieke mu ziek. Het optreden in de Grote Kerk begint komende zondag om 15.00 uur. Toegang kost 15 euro. www.grotekerkgroede.nl MEEST CELEZEN 1. Excuus carnavalsclub aan Sala. 2. Vrijspraak zaak seks opa. 3. Twee tips over kraak kluis hotel. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TERNEUZEN Bij de politie hebben zich de voor bije dagen zes getuigen gemeld met informatie over de roofoverval op een 83-jarige vrouw in haar wo ning in de Van Rompustraat in Ter- neuzen. De overvallers namen geld en sieraden mee. Over de waarde wil de politie in het kader van het onderzoek niets zeggen. De vrouw is inmiddels uit het ziekenhuis ont slagen. EMMADORP Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt vandaag, zaterdag, vanaf 9.30 uur een excursie door het Verdron ken Land van Saeftinghe. De tocht is vrij zwaar. Kinderen tot tien jaar en mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn, mogen daarom niet mee. Vertrekpunt is het Saef- tinghe-centrum in Emmadorp. Vol wassenen betalen vijf euro, kinde ren 10-16 jaar 2,50 euro. SLUISKIL Het jongenskoor van De Zeeuwse Koorschool en het herenkoor Sint- Cecilia fleuren morgen, zondag 23 januari, de eucharistieviering op in de rooms-katholieke kerk van Sluis kil. De mis waarin pastoor Tom Brooijmans voorgaat, begint om 9.30 uur. Het in Goes gevestigde jongenskoor onder leiding van Evert Wagter brengt onder meer klassieke geestelijke liederen in het gregoriaans, zoals die thuishoor den in Latijnse missen. Na de dienst wordt voor iedereen koffie en thee geschonken. door Eugène Verstraeten Weggestopt in schuur tjes en garages ma ken verspreid door Zeeuws-Vlaanderen veel jonge muzikanten muziek. Vaak in anonimiteit, want hoewel ze misschien best leuk spelen ko men de meeste bandjes nooit naar buiten. „Als je de goede connec ties niet hebt, is het moeilijk om op te treden", weet Evert de Be- leir. Hij is voorzitter van een groep jongeren die beginnende bandjes en muzikanten een springplank wil bieden. In de vorm van een muzikale competitie, zoals die el ders in Zeeland al jaren wordt ge houden met evenementen als 2nd inJluenZ op de Bevelanden en Hooükoorts op Walcheren. Steenworp, heet het Zeeuws- Vlaamse initiatief. Een cultureel project voor jongeren in de leeftijd van 14 tot en met 24 jaar. Omdat er vanuit Zeeuws-Vlaanderen best wel bandjes meedoen aan de ande re Zeeuwse competities denkt de projectgroep dat de regio aardig wat onbekend talent herbergt. „We hopen ze te ontdekken", zeg gen secretaris Job Roodhuizen en penningmeester Elisa de Vlee- schouwer. De projectgroep wordt gecompleteerd door Joost van SAS VAN CENT - De Sasse carnavals vereniging 1 Zonder Snor viert van daag, zaterdag, vanaf 17.00 uur een after-bouw party in brasserie d'Ou we Brug aan de Oostkade 12 in Sas van Gent. Op de party treedt Bie- zeBaaze op, een Gentse rockband die StropRock speelt; rockmuziek in het Gents dialect. Bekende num mers van BiezeBaaze, met zanger Kurt Burgelmans, zijn LoetseBolle- keZoetse en Nen echte Geinteneir, dat es nun Buffalo. De toegang tot het festijn is gratis. KOEWACHT - Wie wilgen en hoog- stamfruitbomen wil helpen knot ten, kan vandaag vanaf 9.30 uur aan de slag bij de familie Ottens aan de Klapstraat 41 in Koewacht. Voor koffie en thee wordt gezorgd. Tip? redactie@pzc.nl De meisjes van de supermarkt in Ter- neuzen hadden kennelijk nieuwe in structies gekregen. Ze spraken de klanten in elk geval stukken vriende lijker aan dan voorheen. Een vrouw, die achtflessen rode wijn en vier sher ry op de lopende band bij de kassa plaatste, kreeg tot haar verbazing toegevoegd: „Zo mevrouw, wat een boel drank! U heeft zeker een feest je!?" Het meisje achter de toonbank waar de sigaretten worden verkocht, wist ook precies wat haar te doen stond: altijd even vragen naar de leef tijd van de klant en geen sigaretten verkopen onder de zestien. Toen de vrouw haar gebruikelijke bestelling deed, vroeg het meisje haar dus naar haar leeftijd. Even viel er een stilte, toen klonk het: „Ik ben zesenzestig." GRAAUW - De 26 kleutertjes van juffrouw Suzanne van basisschool Ter Doest in Graauw zetten giste ren hun beste muzikale beentje voor. Als afsluiting van het thema 'nieuwjaar' brachten zij 's middags voor ouders, opa's oma's en de overige leerlingen een nieuwjaars concert ten gehore. Met onder meer klankstaven, trommels, woodblocks, sambaballen en bel- lenkransen haalden de kleuters al les uit de kast om klassieke muziek een extra swing te geven. De in zwart wit geklede musici lieten op teken van de dirigent de muziekin strumenten luid en duidelijk klin ken. Tussendoor werden versjes opgezegd en liedjes gezongen over de slak uit het thema. Het dier be De kleuters zetten hun beste muzikale beentje voor. foto Peter Nicolai loofde plechtig om in het nieuwe jaar altijd keurig op tijd op school te komen. Als afsluiting klonk 'De Vier Jaargetijden' van Vivaldi. Dit slotlied werd door de kleuters met een kakofonie van geluid als een soort ontlading van een geslaagd concert begeleid. KINDERCENTRUM JUULTJE l Pfoici.no www.prokino.nl f Dagopvang O tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Zorgopvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang O tot 12 jaar De organisatie van Steenworp: Evert de Beleir (I), Elisa de Vleeschouwer (drums), Laura Mangnus en Job Roodhuizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50