Zeela c Gratis bus slaat aan bij 65-plussers PZC 5 ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 PROEF Terneuzen wil actie voortzetten In de steigers 28 en 29 Vrouw op de fiets zwaargewond na frontale aanrijding met auto wegenvignet Geen feestelijk vertoon in Scheldorado Jongeren organiseren competitie bandjes Zaterdag 22 januari 2011 zaterdag 22 januari 2011 Indiëgangers wachten na 65 jaar nog altijd op herkenning Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl mmmmmm. mmm msmsm door Harmen van der Werf terneuzen - De proef met gratis i openbaar vervoer voor 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen is succes vol. Uit een enquête onder gebrui- kers is gebleken dat ze 'beduidend meer' de bus nemen na 9.00 uur 's ochtends, sinds ze daarvoor vanaf 1 maart vorig jaar niet meer hoe ven te betalen. De Terneuzense wethouder Co van Schaik wil het experiment dan ook zeker met een jaar verlengen. „Het is dankzij het gratis openbaar vervoer gelukt meer mensen van achter de geraniums te krijgen", al dus Van Schaik. „In die zin is de proef geslaagd, want één van de doelstellingen is de mobiliteit van 65-plussers te stimuleren." Met dit resultaat steekt Zeeuws-Vlaande- ren gunstig af bij Schouwen-Duive- 1 land waar het gratis busvervoer voor ouderen op 1 juli 2008 is inge voerd. Slechts twee procent van de ge bruikers op het noordelijkste ei land van Zeeland was anders thuis gebleven. De gemeente Schouwen- Duiveland hoopte met de gratis bus ook flink te kunnen besparen op het vervoer in het kader van de wet maatschappelijke ondersteu- breskens - Een 26-jarige vrouw uit Brugge is donderdagavond zwaargewond geraakt nadat ze op de parallelweg tussen Schoondijke en Breskens was geschept door een auto. Ze fietste daar omstreeks 18.45 uur samen met een andere fietser, toen een 40-jarige automobilist uit de gemeente Sluis hen tegemoet kwam rijden. Door nog onbekende oorzaak kwa men de fietsster en de auto fron taal met elkaar in botsing. De vrouw raakte daarbij zwaarge wond aan haar gezicht en been. Ze is overgebracht naar het zieken huis in Brugge. De automobilist was onder in vloed van alcohol. Hij werd na ver hoor en het opmaken van een pro- ces-verbaal weer vrijgelaten. CLINCE - Bouwvakkers zijn volop in de weer voor de restauratie van de de Henricuskerk in Clinge. Het kerk bestuur kreeg eind vorig jaar een bijdrage van 448.000 euro van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed om het gebouw ingrijpend op te knappen. De vernieuwing van het dak, de goten, de glas-in-lood ramen, rotte hout- delen en het schilderwerk van kerk en toren neemt naar schatting twee jaar in beslag. De totale restauratie kosten bedragen bijna 700.000 euro. foto Peter Nicoiai ning (wmo). Dit is tegengevallen. De besparing is 20.000 euro, ter wijl voortzetting van het gratis ov zonder de aflopende steun van de provincie 75.000 euro per jaar kost. De gemeente Schouwen- Duiveland heeft besloten de proef 1 januari te staken. Als het aan wethouder Van Schaik ligt, gaat de proefin Zeeuws-Vlaan- deren wel voort. „Het gebruik van wmo-vervoer is in Hulst en Sluis gedaald", geeft hij als extra argu ment. „In Terneuzen is dat niet ge beurd. In Terneuzen is het wmo-vervoer dan ook gratis." In Hulst en Sluis moet wmo-klanten twee kwartjes per zone betalen. Terneuzen overweegt overigens een wmo-instaptarief van één eu ro te gaan vragen. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten zullen elk voor zich moeten be slissen of zij de gratis ov-proef con tinueren. Zij hebben het voordeel dat de provincie nog een jaar de helft van de kosten - die in totaal t45.ooo euro bedragen - wil subsi diëren. Terneuzen betaalt als groot ste gemeente ruim 36.000 euro en Sluis en Hulst elk ruim 18.000 eu ro. Van Schaik verwacht medio fe bruari een definitief besluit over voortzetting van het gratis busver voer voor 65-plussers. terneuzen - Het Terneuzense col lege van B en W kaart in'het eerst volgende overleg met Hulst en Sluis de invoering van een wegen vignet voor personenauto's in Bel gië aan. GroenLinks-raadslid Peter Clijsen drong daar op aan, omdat het vanaf 2013 niet meer mogelijk is om kostenloos Zeeuws-Vlaande- ren te verlaten of bereiken. Terneu zen wil met Sluis en Hulst een sig naal afgeven op het provinciehuis. Ook wordt de situatie besproken met Vlaamse bestuurders. door Raymond de Frel terneuzen - Subtropisch zwempa radijs Scheldorado in Terneuzen schrapt de komende dagen alle feestelijkheden in het kader van zijn twintigjarig bestaan. Donderdagavond overleed in het ziekenhuis in Terneuzen een twaalfjarige jongen uit Axel, die 's middags in het zwembad een epi leptische aanval kreeg. Het zwem bad ging gisteren om 15.00 uur in plaats van 11.00 uur open. „We hebben de personeelsleden de tijd gegeven om tot zichzelf te komen. In overleg met hen zijn we halver wege de middag weer opengegaan. Op een gegeven moment moet dat weer, dat kan niet anders. We zijn onder voorlopig onder gepaste om standigheden open. We draaien de komende dagen, in elk geval tot de uitvaart, geen muziek, doen geen bingo's en hangen geen vlag gen op. De actie met de en treeprijs van een euro, laten we tot eind volgende week wel door gaan", vertelt bedrijfsmanager Ro bert van de Steenover van Scheldo rado. Het personeel draagt tot en met de uitvaart zwarte badges. Van de Steenover spreekt logischer wijs van een enorme domper. Op internet was het ongeval voer voor speculaties over het toezicht in het zwembad. In 2009 kwam het bad op dat vlak slecht uit een test van de ANWB. Zowel de politie als Van de Steenover geven aan dat de hulpverlening op alle terreinen niet beter had kunnen verlopen. Van de Steenover: „Ik hoop na tuurlijk dat zoiets vreselijks nooit meer gebeurt. Maar als dat toch zo is, dan hoop ik dat de hulpverle ning net zo vlekkeloos verloopt als donderdag. Het is jammer dat dit verband wordt gelegd. Als we des tijds een 'tien' hadden gekregen, had ik daar nu ook graag iets over gehoord."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49