respect af Sn in Winterberg sport 137 Henin en Williams geblesseerd naar huis Ajax zoekt naar vervanger Suarez ADO Den Haag verslaat Heerenveen FC Zwolle simpel langs AGOW: 4-0 Topduels bij WK sprint in Thialf Slechte dag voor Nederlandse schakers Jean Paul de Bruijn heeft titel in zicht Adelinde Cornelissen beste in Grand Prix zaterdag 22 januari 2011 'Ik denk dat hij de wedstrijd gewonnen had als de tiebreak van de tweede set in zijn voordeel was uitgevallen' Andy Roddick door Edward Swier DEN HAAG/MELBOURNE - Het zal de komende dagen, als hij met zijn enkel omhoog zit, nog wel een paar keer door het hoofd schieten. Wat nu als ik niet geblesseerd was geraakt? Robin Haase zal het ant woord op die vraag nooit weten. Feit is dat niet de Hagenaar, maar Andy Roddick gisteren de vierde ronde van de Australian Open be reikte. „Andy zal het echter de vol gende keer zeker niet prettig vin den als hij tegen mij moet spelen, dat respect heb ik wel afgedwon gen", troostte Haase zich na de 6-2, 6-7 (2), 2-6,2-6-nederlaag. De Australian Open gaat verder zonder Nederlandse inbreng in het enkelspel. De 23-jarige Neder lander liet echter in Melbourne zien dat het niet lang gaat duren voor hij op geregelde basis tot de laatste fase van een grandslamtoer- nooi zal doorbreken. Haase bood, twee sets lang, Rod dick goed partij. „Ik denk dat hij de wedstrijd gewonnen had als de tiebreak van de tweede set in zijn voordeel was uitgevallen", erkende Roddick na afloop. De Amerikaan had duidelijk in zijn rats gezeten. Hoe kon het, zo vroeg hij zich af dat deze jongen, die Robin Haase, nu toch rond de zestigste plaats op de wereldranglijst bivakkeerde. Het was een verscholen compli ment. De nummer acht van de plaat singslijst had zich, op zijn slechtste moment, zelfs bezondigd aan een wat onsportieve daad, door een bal - opvallend onopvallend - in de richting van Haase's hoofd te slaan. De Nederlander maakte er geen punt van. Wie tot de top wil behoren moet leren dat het spel niet altijd even fair gespeeld wordt. Robin Haase had zich veel van de confrontatie met Roddick voorge steld. Voor het eerst van zijn leven stond hij, de speler die zo sterk was teruggekomen van een einde loos durende knieblessure, in de derde ronde van een grandslam- toernooi. Maar na nog geen twee games leek het alweer voorbij. De Hagenaar verzwikte zijn voet. „Ik hoorde iets knakken, merkte dat het niet goed zat", aldus Haase na afloop. Een bezoek van de fysio, die de enkel intapete, bracht tijde lijke verlichting. Hij scheen door het oponthoud al zijn zenuwen kwijt geraakt te zijn. Haase speelde, twee sets lang, alsof zijn leven ervan af hing. De keuze om aanvallender te gaan tennis sen, een weg die Haase met zijn coach Dennis Schenk is ingesla gen, betaalde zich uit. „Alles luk te", was Haase aangenaam verrast over de eerste set. Slechts dankzij een sterke service hield Roddick, die in totaal voor 32 aces tekende, in de tweede set wel gelijke tred. In de tiebreak kwam de omme keer. Haase kreeg te kampen met concentratieverlies, sloeg onder meer twee dubbele fouten. Rod dick: „Hij knipperde eindelijk een keer met zijn ogen. Ik wist dat ik daarvan moest profiteren, wilde ik aanspraak op de winst maken." Het bleek de beslissing. Haase: „Ik kreeg echt last van mijn enkel. Wist dat de partij eigenlijk voorbij was, maar wilde niet opgeven." Zijn lot was echter al bezegeld: 2-6,2-6. Ondanks de nederlaag mag Haase concluderen dat 2011 goed begon nen is. Na zijn langdurige kniebles sure, die hem ernstig terugwierp in zijn ontwikkeling, kende Haase al een sterk 2010. De Hagenaar won liefst vijf challengers en keer de van plek 447 op de wereldrang lijst terug in de top honderd. DEN HAAG/MELBOURNE - Blessures beginnen hun tol te eisen op de Australian Open. De Serviër No- vak Djokovic hoefde maar één set je te spelen tegen zijn landgenoot Viktor Troicki, voordat deze opgaf. Venus Williams hield het zelf maar één game uit. De liesblessure die ze in de tweede ronde opliep, dwong haar tegen Andrea Petkovic al snel tot opgave. Justine Henin verloor gisteren, me de door een elleboogblessure, van Svetlana Koeznetsova: 6-4, 7-6 (8). Vorig jaar bereikte Justine Henin, ze had nota bene net haar rentree gemaakt, nog de finale van de Au stralian Open. Het leek het begin van een met successen bezaaide weg. Maar uit eindelijk verging het haar in 2010, mede door een elleboogblessure, heel wat minder dan gehoopt. En, 2011 is ook al niet optimaal begon nen voor de Belgische. Henin, de nummer n van de plaat singslijst, mocht op voorhand hoop op de goede afloop hebben. Van de achttien voorgaande con frontaties met Koeznetsova won de Belgische er zestien. Maar in Melbourne was ditmaal alles an ders. De Russische, in de tweede ronde al veel te sterk voor Arantxa Rus, maakte indruk. Henin: „Ik was me bewust dat een andere dag, een ander duel, was. Voor ons beiden. Ik was minder agressief dan anders, had het net niet. Zij toonde zich alleen kwetsbaar op DEN HAAG ADO Den Haag is gisteren over sc Heerenveen naar de zevende plaats in de eredivisie gegaan. De ploeg van John van den Brom won de on derlinge confrontatie met 3-1. Na een ruststand van 1-0, door een doelpunt van Danny Buijs, scoor den Charlton Vicento en Lex Im mers in de tweede helft voor ADO. Bij 2-0 was invaller Bas Dost, die in de balangstelling zou staan van Ajax, trefzeker voor Heerenveen. ADO heeft 32 punten uit 20 duels. Heerenveen zakte naar de achtste plaats met 30 uit 20. ZWOLLE FC Zwolle heeft gisteren de eerste competitiezege van het kalender jaar geboekt. De koploper van de eerste divisie was voor eigen pu bliek veel te sterk voor AGOW: 4-0. FC Volendam, de nummer drie van de ranglijst, versloeg RBC Roosen daal met 2-0. FC Den Bosch, met Wilmer Kouse maker in de basis, verloor op eigen veld van Veendam: 1-2. Istvan Bakx mocht het laatste halfuur meedoen en liep tegen een gele kaart aan. de momenten dat ze voor de wed strijd serveerde. Maar ik maakte door de hele wedstrijd heen sim pelweg te veel fouten." Henin sloeg onder meer negen dubbele fouten. Haar elleboogblessure was daar debet aan. „Ik wist, voordat ik de baan opstapte, dat ik niet hon derd procent was. Mijn elleboog werkte de afgelopen drie dagen niet mee. Deze blessure is nog niet zomaar voorbij, ik zal er geduld mee moeten hebben." In het mannentoernooi was de uit schakeling van Gaël Monfils de eni ge surprise. De Fransman, die in de eerste ronde te sterk was voor Thiemo de Bakker, werd met 7-6 (4), 6-2, 6-3 verslagen door de Zwitser Stanislas Wawrinka. HEERENVEEN De loting voor de WK sprint heeft talloze topduels opgeleverd. Zo stuit Annette Gerritsen op de 500 meter op de Duitse krachtmens Jenny Wolf en staat er op de kilo meter de ontmoeting tussen Mar- got Boer en de Canadese Christine Nesbitt. Maar ook bij de mannen zullen de topfavorieten vandaag in Heerenveen rechtstreekse duels le veren. Shani Davis en Stefan Groot huis kruisen op de 500 meter met elkaar de degens, terwijl op de 1000 meter Davis de strijd aangaat met titelverdediger Lee Kyou-hyuk. WIJK AAN ZEE De Nederlandse schakers in het in ternationale toernooi van Wijk aan Zee hadden gisteren een slechte dag. Anish Girï, Jan Smeets en Er- win l'Ami moesten allen buigen voor hun opponenten. Wereldkam pioen Viswanathan Anand uit In dia en de Amerikaan Hikaru Naka- mura gaan na zes ronden aan kop met 4 1/2 punt Giri verloor van de Rus Ian Nepomniasjtsji. De 16-jari- ge grootmeester uit Rijswijk staat met 3 punten op de gedeelde acht ste plaats. HAARLO Biljarter Jean Paul de Bruijn uit Hulst pakte gisteravond de leiding in de eerste ronde van de finalepou le van het NK pentatlon tegen Ray- mund Swertz. Hij stond met 5-3 voor. Het kader 71/2 moest toen nog worden gespeeld. De Bruijn won het driebanden en bandsto ten, speelde gelijk in het libre en verloor het 47/2. Wint De Bruijn het kader dan staat hij er goed voor ten opzichte van zijn naaste concur rent Dave Christiani. Christiani is vandaag en morgen de laatste te genstander van De Bruijn. AMSTERDAM Adelinde Cornelissen heeft tijdens Jumping Amsterdam met over macht de Grand Prix gewonnen, de kwalificatie voor de wereldbe kerwedstrijd die vandaag in de RAI plaatsheeft De Drentse amazo ne kreeg voor haar dressuurproef met Jerich Parzival een score van 77,170 procent. Sander Marijnissen (Moedwil) was de beste van de an dere Nederlanders. Met een score van 70 procent bleef hij Hans Peter Minderhoud (IPS Tango), afkom stig uit Westkapelle, voor. door Job van Kempen AMSTERDAM - Ajax tracht zich voor te bereiden op het vertrek van Luis Suarez en/of Mounir El Hamdaoui. Als het tot een ver koop van één of meer spelers komt, wil trainer Frank de Boer dat dat ruim vóór de deadline (1 fe bruari) gebeurt. „Het kan natuur lijk niet zo zijn dat Suarez vijf mi nuten voor het sluiten van de transfermarkt vertrekt en wij niet meer in actie kunnen komen. Maar dat is goed doorgesproken met algemeen directeur Rik van den Boog." In het verleden heeft Ajax sportief veel hinder ondervonden van late transfers. Het vertrek van Zlatan Ibrahimovic (zomer 2004) en We sley Sneijder (zomer 2007) liet sportief zijn sporen na, omdat de club er niet voldoende op had ge anticipeerd en geen vervanger klaar had staan. Wat het niet eenvoudiger maakt, is het feit dat het scoutingapparaat van Ajax al een paar jaar niet naar behoren functioneert. Gisteren werd hoofd scouting Hans van der Zee door Ajax op non-actief gesteld. „De communi-, catie tussen de scouting en de tech nische staf was niet zoals die moet zijn", reageerde Frank de Boer erg kortaf op het vertrek van Van der Zee. Mocht het tot een vertrek van Sua rez komen, dan heeft Ajax niet di rect een gelijkwaardige vervanger - of een spits die de potentie heeft om net zo goed te worden - op de korrel. Een serieus alternatief zoals Luuk de Jong (FC Twente) is veel te duur. Frank de Boer bevestigde gisteren dat de namen van Eidur Gudjohn- sen en Bas Dost op een 'lijstje' staan, maar zij zijn geen eerste keus. Gudjohnsen, de 32-jarige IJslandse spits van Stoke City die in het ver leden ook voor PSV, Chelsea en Barcelona speelde, is bij Ajax aan geboden omdat hij het in Enge land niet meer naar zijn zin heeft. Hij zou Ajax bij een late transfer van een van de aanvallers voor een korte periode (half seizoen) uit de brand kunnen helpen. Dost is twintig jaar en hij leeft bij SC Heerenveen in onmin met trai ner Ron Jans, maar Ajax is niet he lemaal overtuigd van de kwalitei ten van Dost. Het liefst wil De Boer dan ook dat Suarez blijft. „Want hij is eigenlijk niet te vervangen." Binnen de tech nische staf bestaat niet het vermoe den dat de Uruguayaan een trans fer wil forceren. Liverpool is voor Suarez in de markt, maar de club heeft nog geen officieel bod bij Ajax uitgebracht. Morgen tegen FC Utrecht zit Sua rez zijn zesde van zeven duels schorsing uit. Mounir El Hamdaoui en Urby Emanuelson zijn nog steeds gebles seerd. hun derde plaats op het EK bobsleeën. foto Julian Stratenschulte/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37