zeeland 129 Hans Everaars voor de amateurkok Geen feestelijk vertoon in Scheldorado na dood jongen Oratoriumvereniging in Sint Jacobskerk De Vleermuis gaat wilgen knotten Mahlers derde in de Sint Jacobskerk Spinners fietsen ruim 2500 euro bij elkaar Corporatie wil tien procent slopen zaterdag 22 januari 2011 „Het gilde is geen elitaire club voor snobs. Kennisoverdracht en plezier in het koken staan voorop. De gerechten moeten natuurlijk wel een beetje ni veau hebben. We maken daarom alles zelf zoals pastaijs en brood." VLISSINCEN De Christelijke Oratoriumvereni ging 'Te Deum Laudamus' uit Ka- pelle houdt op 12 februari een con cert in de Grote of Sint Jacobskerk te Vlissingen. Op het programma staat werk van Mozart. Het koor staat onder leiding van di rigent Paul Heijboer en organist Mark Christiaanse. GRIJPSKERKE Leden van de jeugdnatuurclub De Vleermuis Grijpskerke gaan van daag wilgen knotten aan de Jacob Catsweg nr 1 in Grijpskerke. De kin deren, 8 tot 12 jaar, gaan gewapend met snoeigereedschap onder lei ding van een aantal volwassenen de wilgen van hun pruik ontdoen. Hulp is welkom. Het knotten be gint om 13.00 uur. VLISSINGEN Het Crea Orkest brengt vanavond vanaf 19.30 uur de 3e symfonie van Mahler in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het concert vindt plaats in het ka der van de internationale herden king van de 100e sterfdag van Ma hler. Kaarten zijn onder andere ver krijgbaar bij boekhandels 't Spui, Bestevaer en Primera. VLISSINGEN Zeventig fietsers haalden deze week met een spinactie in Ter Re de in Vlissingen ruim 2.500 euro op voor de Stichting ALS Neder land. Twaalf fietsteams deden mee aan de estafette en wisten dankzij sponsoren dit geldbedrag op te ha len. De Stichting ALS zet zich in om onderzoek en behandeling van de spier-/zenuwziekte A.L.S. moge lijk te maken. BIJ nader T3EÏÏ3MMMS De film over de reis die Ada Schip per naar Zuid-Amerika maakte is niet vanavond te zien, zoals abusie velijk in de PZC van vrijdag was vermeld. De vertoning in Ter Ree- dê in Vlissingen was gisteravond. terneuzen - De grootste woning corporatie in Zeeuws-Vlaanderen, Woongoed, is van plan tien pro cent van de ruim 6300 huurwonin gen af te breken. De stichting Rae- flex die Woongoed grondig onder de loep heeft genomen, meldt dit in haar visitatierapport. Woongoed wil met de voorgeno men sloop van zeshonderd wonin gen inspelen op de verwachte da ling van het aantal inwoners. Vol gens stichting Raeflex zal de bevol- kingskrimp zich vooral laten voe len in de kleine kernen waar juist Woongoed actiefis. door Raymond de Frel terneuzen - Subtropisch zwempa radijs Scheldorado in Terneuzen schrapt de komende dagen alle feestelijkheden in het kader van zijn twintigjarig bestaan. Donderdagavond overleed in het ziekenhuis in Terneuzen een twaalfjarige jongen uit Axel, die 's middags in het zwembad een epi leptische aanval kreeg. Het zwembad ging gisteren om 15.00 uur in plaats van 11.00 uur open. „We hebben de personeelsle den de tijd gegeven om tot zich zelf te komen. In overleg met hen zijn we halverwege de middag weer opengegaan. Op een gegeven moment moet dat weer, dat kan niet anders. We zijn onder voorlo pig onder gepaste omstandighe den open. We draaien de komen de dagen, in elk geval tot de uit vaart, geen muziek, doen geen bin go's en hangen geen vlaggen op. De actie met de entreeprijs van een euro, laten we tot eind volgen de week wel doorgaan", vertelt be- drijfsmanager Robert van de Steen- over van Scheldorado. Het perso neel draagt tot en met de uitvaart zwarte badges. Van de Steenover spreekt logischer wijs van een enorme domper. Op internet was het ongeval voer voor speculaties over het toezicht in het zwembad. In 2009 kwam het bad op dat vlak slecht uit een test van de ANWB. Zowel de politie als Van de Steen over geven aan dat de hulpverle ning op alle terreinen niet beter had kunnen verlopen. Van de Steenover: „Ik hoop natuurlijk dat zoiets vreselijks nooit meer ge beurt. Maar als dat toch zo is, dan hoop ik dat de hulpverlening net zo vlekkeloos verloopt als donder dag. Het is jammer dat dit verband wordt gelegd. Als we destijds een 'tien' hadden gekregen, had ik daar nu ook graag iets over ge hoord." Chefkok Wim de Pundert De keuken van het Culinair Gilde Zeeland in Heinkenszand is een walhalla voor de amateurkok. Plezier in het koken staat voorop, foto's Ronald den Dekker makelaarJB Vraagprijs: 599.000,- k.k. Torenstraat 46 Serooskerke Walcheren Herenbuis. voormalige dok terswoning. op een riant perceel van 888 m2 eigen grond. Een schitterend, sta tig huis met zeer veel ruim te 280: m3 26! m2) en mogelijkheden; Er is tevens een vakantieappartement. Ideaal voor bed breakfast o.i.d..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29