Hotelboot ontvangt eerste gasten Zeeland PZCL nieuwjaar baren zorgen instructies Schouwenaar: Branden Vlissinger twee keer betrapt ARBEIDSMIGRANTEN Grote opluchting in de Vlissingse Binnenhaven almanak WALCHEREN 26 en 27 Nog 300 lammetjes te gaan 28 en 29 Stijlvolle badkamers tegels Zaterdag 22 januari 2011 Jgf Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - Het heeft even ge duurd, drie maanden om precies te zijn, maar morgen stappen dan toch echt de eerste gasten aan boord van de hotelboot in de Vlis singse Binnenhaven. Het gaat om zes Italianen die wer ken voor een Belgisch bedrijf, dat weer werkt voor een grote scheeps werf in het Sloegebied. Zij blijven sowieso anderhalve maand. „Maar in de loop van de week ko men er nog meer", zegt de direc teur van Scaramouche Hotelshops, Gerard van Wijngaarden. „In elk geval dinsdag, dat zijn Roemenen en Polen, en waarschijnlijk in de loop van de week nog meer. In to taal praat je dan over enkele tien tallen gasten, die allemaal ander halve maand blijven." Van Wijngaarden is erg opgelucht. Drie maanden lang 144 lege hut ten, maar wel een man of zes per soneel om uit te betalen - dat kost geld. „Maar wij bekijken dat op de lange termijn, dus we kunnen dat verlies wel aan. Vlissingen verkeert nu in de recessie die in andere de len van het land alweer voorbij is. Dus ook hier komt dat goed." Bedrijven die eerder waren afge haakt omdat hun opdrachten wa ren uitgesteld of zelfs afgeblazen, beginnen nu alweer contact te zoe ken, merkt Van Wijngaarden. „Zij verwachten dat er weer veel nieu we werknemers aan komen. Echt in grote groepen. Maar er dienen zich ook heel veel nieuwe poten tiële klanten aan, dus ik ben heel optimistisch gestemd over de toe komst. Als het eenmaal loopt, blijft het lopen, is mijn ervaring. Het zou me eerlijk gezegd niet ver bazen als ik in maart kan zeggen dat de boot is volgeboekt." ©»er®@0®»® ti Tip? redactie@pzc.nl middelburg - Burgemeester Koos Schouwenaar kijkt redelijk tevre den terug op de viering van oud en nieuw in Middelburg, liet hij deze week de raadsleden weten. Over het algemeen verliep die jaar wisseling redelijk rustig, zo had hij ervaren. Zeker in de kernen waar het een aantal jaren terug nog flink aan toe kon gaan, was het de ze keer toch opvallend rustig geble ven. Wel constateerde hij een nieuwe ontwikkeling die hem zorgen baart: de vuren waarbij oud meu bilair in de fik wordt gestoken. Vooral in Middelburg-Zuid waren er redelijk veel van dat soort vuur tjes geweest, die soms ook voor de nodige schade hadden gezorgd. Er was volgens hem afgesproken om beperkt in te grijpen. „Alleen als er schade aan bijvoorbeeld het wegdek zou ontstaan of als het mi lieu teveel werd belast." Om die reden moest de brand weer dan ook een aantal keren uit rukken in de nacht van 31 decem ber op 1 januari. Volgens de burgemeester viel het hem op dat er die nacht minder vuurwerk werd afgestoken en dat er meer vuren waren. Een oorzaak voor die verandering is hem niet bekend. „Maar we moeten er wel rekening mee houden." De meisjes van de Terneuzense super markt hadden kennelijk nieuwe in structies gekregen. Ze spraken de klanten stukken vriendelijker aan dan voorheen. Een vrouw, die acht flessen rode wijn en vier sherry op de lopende band plaatste, kreeg tot haar verbazing toegevoegd: „Wat een boel drank! U heeft zeker een feestje!?" Het meisje achter de toon bank waar de sigaretten worden ver kocht, wist ook wat haar te doen stond: altijd even vragen naar de leef tijd van de klant en geen sigaretten verkopen onder de zestien. Toen de vrouw haar gebruikelijke bestelling deed, vroeg het meisje haar dus naar haar leeftijd. Even viel er een stilte, toen klonk het: „Ik ben zesenzestig." 'Het monument is erkenning van een vergeten tragedie' middelburg - Drukke tijden bij schapenhouder Jan Caljouw. In zijn stal aan de Laurens Stommes- weg bij Middelburg worden aan de lopende band lammetjes geboren. Gistermiddag stond de teller op 135. Herder Jan Caljouw verwacht dat tot half maart nog eens 300 worden geboreh. De lamme tjes blijven nog even binnen. Zodra het voorjaar echt aanbreekt gaan de dieren de wei in. foto Ruben Oreel vlissingen - Een 53-jarige Vlissin ger is in de nacht van donderdag op vrijdag twee keer kort na ekaar aangehouden. Een agent zag omstreeks 01.00 uur een scooter slingerend over de Kle- verskerkseweg in Middelburg rij den. Volgens de politieman had de scooterberijder de hele rijbaan no dig en had hij ook duidelijk moei te met het nemen van de rotonde. Om die reden werd de man een eindje verder aan de kant gezet voor een blaastest. De uitslag liet zien dat de man te veel alcohol had gedronken. Daarop ging hij vrijwillig mee naar het politiebu reau. Zijn scooter liet hij achter. Op het bureau bleek dat hij zoveel alcohol had gedronken dat zijn brommerrijbewijs werd ingevor derd. Tegen hem werd proces-ver- baal opgemaakt waarna hij het bu reau verliet. Enige tijd later bleek dat de man toch weer op zijn scooter was ge stapt en richting Vlissingen reed. Daar werd hij onderschept en op nieuw aangehouden omdat hij on der invloed op zijn scooter reed terwijl zijn rijbewijs was ingevor derd. Heinkenszand herbergt walhalla voor amateurkok Wordt het prachtig modern of sfeervol klassiek? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat raab karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25