Lichaam en geest zijn één Salon Tonny 21 Wellness in New Skin Wellness pzc.nl/wellness comfort zone www.knappinwemeldinge.nl JANUARI zaterdag 22 januari 2011 Wat draagt bij aan uw welbevinden en wat zeker niet? Tim Lips, topruiter j Wellness; „Als mensen mij 1 een gezónd in plaats van een sportief nieuwjaar wensen." Nietes: „Als mijn toppaard j Concrex Oncorlos niet goed I in zijn vel zit. Meestal doe Ik i dan iets verkeerd." Huidverbetering Jarenlang plezier van een prachtig uiterlijk! Drie tot vijf jaar lang mooi met permanente make-up van uw ogen of wenkbrauwen Lange Delft 64 (DA Beauté Middelburg T 0118-650950 www.newskinhuidverbetering.nl Per jaar onderneemt 28 procent van de Nederlanders minimaal één weliness-activiteit Tussen maart 2008 en april 2009 ging het om: Bijna 16 miljoen saunabezoeken 2,3 miljoen bezoeken aan kuuroor den 11 miljoen schoonheidsbehande lingen 29,5 miljoen keer yoga of medita tie Bron: ContinuVrijeTijdsonder- zoek, NBTC-Nipo Research 9 VANDAAG* Schoonheid Bij wellness denken we vaak aan behandelingen die ons lichaam verwennen, zo als sauna's en kuuroorden. Maar er bestaat ook zoiets als innerlijke wellness. De belangstelling daarvoor is zo groot, dat er een speciale op leiding voor in het leven is geroepen. door Annelies Vlaanderen De Grieken wisten het al: lichaam en geest zijn één. Als je bijvoorbeeld last hebt van stress, gaat dat vaak gepaard met gezondheids klachten zoals maagkrampen en hoofdpijn. Dan kun je nog zo vaak naar de sauna gaan of een boswan deling maken, die klachten blijven. In deze tijd, waarin mannen én vrouwen zowel in werk als gezin maximaal moeten presteren, groeit de behoefte aan innerlijke rust en aan het bereiken van een balans in het leven. Wellness van binnen is minstens zo belangrijk als wellness van buiten. Dat weten we allemaal wel, maar ernaar han delen, is een tweede. De Aziaten doen het beter. In veel hun wellnesscentra is ook aan dacht voor innerlijke wellness. Be zoeken aan de neuroloog, de acu puncturist en de 'mental coach' vallen onder deze mental spa's. Niet alleen uiterlijk, maar ook in nerlijk jong en mooi blijven, is hierbij de insteek. Westerse landen zijn bezig met een inhaalslag. In Nederland is in 2007 een opleiding in het leven ge roepen die het accent legt op in nerlijke wellness. Deze tweejarige, gecertificeerde MB O-opleiding noemt zich Academie voor Well- nessCoaching. Studenten die daar na nog een eenjarige opleiding me dische basiskennis op HBO-niveau volgen, kunnen zich aansluiten bij de Vereniging Integreale Vitaliteits- kunde. Een behoorlijk aantal zorg verzekeraars vergoedt consulten van deze club (zie www.viv.nl) De Academie voor Wellness- Coaching is in Nederland uniek in haar soort en heeft vestigingen in Amersfoort, Amsterdam en Ren- kum waar in totaal honderdvijftig studenten - 90 procent vrouw - het beroep van wellnesscoach le ren. Het is blijkbaar zo'n groei markt dat het vanaf maart 2011 ook mogelijk is om in Rotterdam te studeren. Dat scheelt qua reis tijd een stuk voor studenten die in het zuidwesten van Nederland wo nen. Innerlijke wellness is een gat in de markt, aldus directrice Marieke Kamp. „Wellness in Nederland richt zich nog steeds vooral op het lichamelijke - denk aan sauna's en wellnesscentra -terwijl de be hoefte aan innerlijk welbevinden sterk toeneemt." Binnen de be roepsopleiding wordt de holisti sche benadering gehanteerd, dat wil zeggen dat lichaam en geest als één geheel worden benaderd. Stu denten leren verbanden leggen tus sen emotionele, fysieke, sociale en spirituele factoren. De mogelijkheden om hun kennis in de praktijk toe te passen, zijn volgens Kamp legio. „Behalve dat ze de vrijheid hebben om hun ei gen praktijk te starten, kunnen ze ook dienen als ondersteuning bij een re-integratieproject, als des kundige in een wellnesscentrum of als complementaire zorg in een ziekenhuis." Dat laatste gebeurt al, in het Maasstad Ziekenhuis in Rot terdam. Als het aan Kamp ligt, wordt het straks de normaalste zaak van de wereld om naar een wellnesscoach te gaan. „Geef elke werknemer om de twee weken een stoelmassage en het ziektever zuim zal aanzienlijk dalen." Zo ver is het nog niet, al verspreidt de term wellnesscoach zich vol gens haar nu als een olievlek. En hoewel ook de gezondheidszorg niet ontsnapt aan bezuinigingen, is voor preventieve zorg nog steeds budget. Een wellnesscoach kan juist op dat vlak veel beteke nen, houdt Kamp voor. Zo'n coach leert cliënten hun gezond heid zelf te bevorderen, opdat stress en ziekte tot een minimum worden beperkt. Maar ook oude ren vormen een belangrijke doel groep. Kamp:„Ouderen hebben over het algemeen meer geld. Ze besteden daarvan een steeds gro ter deel aan het behoud van hun gezondheid. Ze willen gezond oud worden." Q www.wellnesscoaching.nl Meer lezen? Eerdere onderwerpen? Meer links? Opmerkingen? Tips? redactie@pzc.nl BMMHMMI Adverteren? wellness@pzc.nl Abonneren? www.pzc.nl/abonneren alle kappersbehandelingen voor dames en heren gezichtsbehandellngen-pedicure-kunstnage:s/monicure harsbehandelingen - make-up - turbo zonnebank Wegens verbouwing is onze kappers afdeling gesloten van 7 t/m 22 februari. Ontsnap aan de dagelijkse hectiek Laat al je lichamelijke stress en onrust van je afvallen Breng je zintuigen volledig tot rust M IfaaiJipiJKy zfBumisfii €69,- voor 60 minuten pure ontspanning Poolsplein 8, Kloosterzande, 0114-682880

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21