meningen 117 •{poosevEir^weRsiTy brieven Cor de Jonge zaterdag 22 januari 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Links Onderonsje Ik reageer op het artikel over de linkse manifestatie van de PvdA, SP en Groenlinks, lezend zou een mens lichtvaardig het gevoel be kruipen dat tot kretologie verwor den voornemens van links tot rechts als eenheidsworst in de elec torale strijd wordt geworpen. Cohen heeft ontdekt dat Neder land behoefte heeft aan een nieu we koers, een betere toekomst. Waar en van wie hebben we dat een paar maanden geleden bij de kabinetsformatie gehoord? Neder land blijft vernieuwen. Bij menig een zal zondag na het aanhoren van Cohen de mond spontaan zijn opengevallen van verbazing. De linkse alliantie wil onder meer een eind maken aan hufterigheid in het verkeer en het nachtleven. Wie stond er een aantal decennia geleden met hun partijprogram ma's en hun beleid aan de wieg van de hufterigheid? Juist ja, PvdA en GroenLinks (met steun van D66). Bestrijding van de PW leidt tot politiek opportunisme. Frans Tollenaar Sluispolderdijk 3, Sluiskil Woningisolatie Prima initiatief van gedeputeerde Wiersma om columns te schrijven over de isolatie van zijn oude wo ning. Er zijn in ons land nog 1,1 miljoen oude huizen, waar nog van alles aan gedaan moet worden. Hoe betaal je dat? De hoeveelhe den glas- of steenwol, nieuwe be timmeringen en dubbel glas zijn - als het volgens de EPA-norm moet - zelfs met subsidie nog heel duur. Helaas blijven oplossingen, die niet aansluiten bij de uit indus triële belangen voortvloeiende voorschriften onderbelicht. Wat weten wij over het verschil tussen cv-luchtverwarming en stralings- warmte? Toepassing van stralings- warmte door warmtemuren en keramische kachels is niet alleen ge zonder, het is ook beduidend ener giezuiniger. Maar wie geeft voor lichting hierover? Dubbel glas is energiebesparend. Maar is het ver standig om bestaande ramen en ko zijnen voor industrieel dubbelglas te slopen, terwijl een voorzetraam goedkoper is, móér glas, betere iso latie en door extra spouwruimte betere geluidsisolatie oplevert? Sietz Leeflang Dorpsstraat 99, Breskens PvdA PvdA geknakt imago: Hoezo? Heeft die partij geen boodschap aan onze samenleving? Is die 'grachtengordel' niet bereid te de len en daarvoor in eigen buidel te tasten? De PvdA is minder sexy omdat, dankzij haar inzet (sinds Drees), de meerderheid het nu be ter heeft dan ooit. Ondanks de cri sis. De gevolgschade va,n die graai- crisis wordt nu op iedereen, behal ve de allerrijksten, verhaald. Ja, van onze vingeraflikkende vrienden mogen de minderbedeelde kiezers, die met populistische leuzen zijn geronseld, de prijs betalen. Deson danks zetten Mark, Maxim en Geert bij hoog en laag de toon. Want de PvdA heeft geen blijde boodschap: 'Eerlijker delen' is niet populair in dit welvarende land. Met gelijke kansen win je geen con currentiestrijd. Tolerantie kost hoofdbrekens, milieu geld. Solidari teit klinkt klote, als die ook geldt ten aanzien van moslims en werk loze profiteurs. Kortom, het is nu ieder voor zich en God met ons. Maar het kan anders. Pieter Ham Wagenaarstraat 18, Veere Verzekering Mijn verzekering CZ vergoedt be handelingen in het ziekenhuis Brugge niet meer. Ik ben al twee keer met spoed overgebracht naar Knokke en Brugge, omdat ze de operatie hier niet konden. Ik moest een keer naar Brabant en een andere keer met spoed naar het Knokke. Het ziekenhuis ligt dichtbij Cadzand. Wij worden steeds verder uitgekleed met onze zorg. Hopelijk gaat het niet door, want dat kost mensenlevens. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Vlaketunnel Het resultaat van de breuken van de trekankers van de Vlaketunnel is bekend. Er zou inferieur staal ge bruikt zijn volgens het TNO. Ik ben zo vrij om dit in twijfel te trek ken. Tijdens de aanleg van de tun nel in 1972 was er nog geen sprake van dat de sluis in Wemeldinge zou worden weggehaald. De trek ankers zijn derhalve berekend op treklast met een vijfvoudige veilig heid. Nadat de sluis is weggehaald kregen de trekankers te maken met een intermitterende trekbelasting die het gevolg was van de getijde werking. Dat deze trekankers het 40 jaar hebben uitgehouden geeft aan, dat ze niet van een inferieure staalsoort zijn vervaardigd. Indien wel rekening gehouden was met ge tijdewerking dan was er ongetwij feld een andere staalsoort toege past. De leverancier van de trekan kers treft derhalve geen blaam, wel degenen die besloten hebben om het getijde toe te laten in het Ka naal door Zuid-Beveland. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Afghanistan Een nieuwe missie naar Afghanis tan, wat bezielt ons kabinet! Een zo goed als failliete defensieorgani satie opzadelen met deze kostbare missie. Leid eerst maar eens de be loofde extra 300 politieagenten op in eigen land. Stuur liever ontwik kelingswerkers om het analfabetis me aldaar op te lossen. Ben van de Ven Park de Griffioen 9, Middelburg Afghanistan 2 Na onze missies in Irak indertijd en Afghanistan, met veel gesneuvel de en gewonde militairen, honder den miljoenen euro's aan kosten, is de CDA-minister Verhagen nu weer eens flink aan het lobbyen voor een trainingsmissie in Afgha nistan. In het explosieve buurland Pakistan leven 170 miljoen mos lims, er zijn duizenden koranscho len, broedplaatsen voor extremis tische denkbeelden. Een aantal van deze duizenden 'gehersenspoelde' studenten sluit zich later aan bij de Taliban. Een deel van de opgeleide militairen en politieagenten lopen later over. Van de Nederlanders is 70% faliekant tegen deze missie; naar een land waar de regering tot op het bot corrupt is en waar mil joenen dollars worden wegge sluisd. Nederland heeft aan zijn verplichtingen méér dan voldaan. Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg Moerdijk Het verbaast mij dat de heer Mans, die destijds burgemeester in En schede was tijdens de vuurwerk ramp, nu als deskundig burgmees ter wordt ingehuurd bij een gé- meente waar men het blijkbaar niet zo nauw nam met de veilig heidsregels van risicovolle bedrij ven. Ook is hij nu ingehuurd voor de kwestie Thermphos. Ik krijg eer der de indruk dat hij deskundig is op het gebied van het niet naleven van veiligheidsvoorschriften. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Koningin In de krant van zaterdag beschrijft Maikel Harte de verhouding van de majesteit met haar halfzusters. Wat voor waarde hebben haar toe spraken met Kerst nog? Ook het feit dat haar nicht Marguerita niet geërfd zou hebben van haar groot moeder en deze zo haar eventuele verplichtingen tegenover haar ex-echtgenoot niet hoeft na te ko men, lijkt veel op de uitspraak dat iedereen gelijk is maar sommigen gelijker dan anderen. Hoewel de kroonprinses zo te zien een grote steun is voor de toekomstige ko ning dreigt zij hem te overschadu wen en mocht hij koning worden zal dan haar vader bij de kroning mogen zijn? Had hij een soortgelij ke functie in de regering van Hitier gehad dan was het antwoord waar schijnlijk nee geweest, maar nu? Met zulke gebeurtenissen heeft het koningshuis geen vijanden nodig. J.A. Rentmeester Bosdijklaan 7, Goes Waterschapsbelasting Dat de politiek zich van oneigenlij ke argumentatie bedient als het om de eenzijdige ontpolderingen en compensatieprojecten in Zeeuws-Vlaanderen gaat, ervaren we aan den lijve. Maar dat Marije Schaafsma van de Vrije Universi teit van Amsterdam promoveert (krant, 20 januari) op een studie dat 'de Zeeuwen' bereid zijn om extra waterschapsbelasting te betalen voor de ontpolderingen en de natuur van Waterdunen, de Braakman en de Hedwdige, roept wel vragen op. Ten eerste ben ik nog niet één Zeeuw tegengeko men, die daarvoor meer water schapsbelasting wil betalen, en ten tweede riekt dit naar pseudo-we- tenschappelijke ondersteuning van een aantal 'groene' Zeeuwse organi saties. Ik daag Schaafsma uit, om met harde cijfers te komen, die te vens representatief zijn voor de sa menstelling van de Zeeuwse bevol king, en die aangeven dat het hier een meerderheid betreft. Want zo hoort dat in een gedegen studie. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Uraniummijnen In zijn column van woensdag slaat Ernst Jan Rozendaal de spijker op zijn kop! De vier nieuwe kerncen trales die in Borssele zijn gepland vragen heel wat uranium. Als we dat zouden willen winnen op Schouwen dan zal de groene mur ker of een andere beschermde dier- •soort ongetwijfeld in staat zijn de ze mijnbouw tegen te houden. In Afrika of Kazachstan ligt dat an ders. Zo vervuilt de uraniumwin- ning in de mijnen bij Johannes burg water, bodem en lucht met ra dioactieve en andere kankerver wekkende stoffen. Werknemers en bewoners in de wijde omgeving worden blootgesteld aan verontrei nigd mijnstof Misschien garande ren Delta en ERH dat hun ura nium niet op Schouwen wordt ge wonnen. Maar elders? Thom van Riet G. van de Veenstraat 11, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17