Als de dood voor Assange 8 miljoen economie 15 auto's Loonstrook januari kan tegenvallen Zorgeloos genieten in Tirol! WIKILEAKS Bank of America zou mogelijk nieuw mikpunt zijn van internetrebellen a 1 1 1 1 a Nederland: Spanje hervormt spaarbank sneller 8-daagse All Inclusive, Sporthotel Fuchs (Hopfgarten), v.a. 275,- pharosreizen.nl zaterdag 22 januari 2011 Het volgende 'lek' van Wiki- Leaks is in aantocht en het doelwit is Bank of America. Het concern is nerveus. „We hebben geen idee wat Wiki- Leaks in handen heeft." door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - De woordvoerder van Bank of America heeft officieel 'geen commentaar'. „Maar die be richten over een 'war room', een ROTTERDAM - Het is nog maar de vraag of het eerste loonstrookje van dit jaar voor werknemers mee- of tegenvalt. Volgens berekeningen van loon- strookverwerker ADP gaan de vier honderdduizend werknemers in de kleinmetaal en de bijna vier honderdduizend bouwvakkers er in ieder geval bij een gelijkblijvend brutoloon op achteruit. Dat komt door verhogingen van de pensioenpremies, aldus ADP soort bunker onder de grond waar een handvol mensen dag en nacht de archieven doorspit op zoek naar de informatie die WikiLeaks naar buiten wil brengen, zijn echt overdreven", wil Scott Silvestri nog wel even kwijt. Bank of America is wel nerveus. Silvestri zegt 'geen idee' te hebben wat er op de harde schijf staat van een bankmanager die Wiki- Leaks-voorman Julian Assange al sinds 2009 als een giftige worst aan de nieuwsgierige financiële we reld voorhoudt. Destijds zei hij te gen Computerworld dat het om Bank of America ging, één van de vier grootste banken in de VS. Een gisteren. In november meldde ADP dat werknemers er dit jaar netto op vooruit zouden gaan, doordat de belastingen lager wor den. Dat was echter voordat de nieuwe pensioenpremies waren doorgere kend. Afhankelijk van het salaris zouden op basis van de eerdere berekenin gen werknemers er zo'n zes tot ruim vijftien euro per maand op vooruit gaan. jaar later zei hij dat de informatie zo precair was, dat het de onder gang zou kunnen betekenen voor 'een bank of twee'. Bij Bank of America twijfelt niemand eraan dat Julian Assange het over hun bank had. De New York Times berichtte op basis van anonieme bronnen dat een team van vijftien tot twintig werknemers speurt naar de ge wraakte informatie. Want welke documenten gaat Assange begin dit jaar openbaar maken? Er zijn verschillende theorieën. Of ficiële stukken over de overname van bank Merrill Lynch in 2009 bij voorbeeld. Belastende informatie Uit de nieuwe berekeningen blijkt nu echter dat werknemers in de bouw er ruim dertien euro per maand op achteruit kunnen gaan ten opzichte van vorig jaar. Mensen die in de kleinmetaal wer ken kunnen er een paar euro per maand op achteruit gaan. Ook staat vast dat de werknemers in de zorgsector er juist op vooruit gaan. De pensioenpremie voor de ze groep werknemers stijgt min der. over zogeheten Amerikaanse rom- melhypotheken, leningen met een hoog risico, die de bank in 2008 overnam van Countrywide Finan cial. Of documenten die bewijzen dat de bank betrokken was bij on terechte huisuitzettingen. De Bank of America heeft wel voorzorgsmaatregelen genomen om de impact van de informatie binnen de perken te houden. Drie honderd weinig flatteuze domein namen als www.bankofamerica- sucks.com of www.brianmoyni- hanblows.com - vernoemd naar de hoogste baas van de bank - zijn in december al geregistreerd, om al te fanatieke critici voor te zijn. MADRID - Spanje wil de positie van de noodlijdende spaarbanken in het land versneld verbeteren, zei vicepremier Alfredo Pérez Rubalca- ba gisteren. Eerder op de dag ver schenen berichten dat Spanje de probleembanken deels wil nationa liseren. Door de crisis op de Spaan se huizenmarkt zitten spaarban ken met veel slechte leningen, die hun weerslag hebben op de finan ciële positie van Spanje. AMSTERDAM - Het Nederlandse wa genpark is de grens van acht mil joen auto's gepasseerd. De Duitse Volkswagen komt tussen die acht miljoen het vaakst voor. Het even eens Duitse Opel blijft niet ver ach ter, daarna komen de Fransen. Dat blijkt uit een analyse van het wa genpark door RDC, de grootste in formatiseerder in de automotive- branche. Op de Nederlandse wegen is de Volkswagen met bijna 850.000 stuks de meest voorkomende au to, op de voet gevolgd door Opel met bijna 820.000 voertuigen. De nummer drie is voor de Franse au tomaker Renault met in zijn kiel zog nog een Franse wagen, de Peu geot. De top 5 wordt besloten door het Amerikaanse Ford. De zesde positie is voor het Japan se Toyota, gevolgd Citroën, als der de Franse automaker in de top ro. Fiat en Volvo staan op respectieve lijk de achtste en negende plaats. De top 10 eindigt waarmee die be gint: met een Duitse fabrikant, in dit geval Mercedes. De luxe Duitse merken BMW en Audi halen de top 10 nog niet. Zij staan nu op plek twaalf en veertien. Het meest voorkomende model op de Nederlandse wegen is met afstand de Volkswagen 43olf met tegen de 322.000 auto's. Waar is Tirol op z'n allermooist? In het gebied Wilder Kaiser-Brixental natuurlijk! Midden in deze prachtige streek heeft Pharos Reizen van ANWB een heerlijk én voordelig arrangement voor u samengesteld. Elke dag wordt u in de watten gelegd: bij dit arrangement is namelijk veel inbegrepen! Bovendien zijn er in de schitterende omgeving vele recreatiemogelijkheden. Duikt u in een van de bergmeren? Maakt u een boot tochtje over de Achensee of een nostalgisch treinritje door het Zillertal? Of gaat u shoppen in het gezellige Innsbruck! Een veelzijdige en zorgeloze vakantie in 't mooiste Tirol. Puur genieten voor alle leeftijden! Uw verblijf: U verblijft in Sporthotel Fuchs in Hopfgarten, in een twee-, drie-of vierpersoonskamer. Dit uitstekende en gezellige hotel ligt op ca. 70 m van het centrum van Hopfgarten. Het hotel beschikt over een eigen wellnesscentrum met sauna en stoombad. Op ca. 2 km van het hotel vindt u het fraaie Salvenaland, een prachtig gelegen recreatiepark omringd door bergen. Hier vindt u o.a. een buitenzwem bad, een zwemmeer, een zomerrodelbaan, een fun-park en tennisbanen. Inbegrepen: 7x overnachting met ontbijtbuffet (met bio-hoek) dagelijks lunchpakket of lichte lunch dagelijks koffie/thee met lekkernijen van 15.00-16.00 uur dagelijks driegangen-keuzemenu met saladebuffet lx per week specialiteitenavond dagelijks drankjes (softdrinks, limonade, koffie, thee en bronwater) van 10.00 tot 22.00 uur dagelijks bier en rode wijn bij het avondeten (18.30 tot 20.00 uur) dagelijks gebruik wellnesscentrum van 16.00-18.00 uur Lezersprijzen* 19/06 - 03/07 275,- 03/07 - 10/07 295,- 10/07 -17/07 325,- 17/07 - 21/08 345,- 21/08 - 28/08 325,- 28/08 - 04/09 295,- 04/09 -11/09 275,- Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calamitetenfonds. Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer) Kinderen t/m 10 jaar: 100 korting Kinderen 11 t/m 15 jaar: 40% korting Kinderen 16 jaar en ouder: 10 korting Meer informatie en boeken: Ga naar onze webwinkel, bel Pharos Reizen via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10,-) of ga naar uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode: 20302 www.pcz.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15