13 IOO 'Ik heb nog nooit zo'n vruchtbare akker voor mij gezien CDA-Kamerlïd Ger Koopmans Van rookverbod tot Afghanistan 22 januari 2011 zaterdag 22 januari 2011 Een greep uit honderd dagen daadkracht: Het rookverbod wórdt beperkt: er mag weer worden gerookt in kroe gen tot 70 vierkante meter zonder personeel. De gehate bonnenquota bij de po litie verdwijnen: de korpsen lijken eerst te weigeren, maar inmiddels hebben alle politieregio's beloofd de regel na te leven. Verlof voor ooit ontsnapte tbs'ers wordt afgeschaft. Er komen 3000 agenten bij: daar van is geen sprake, wel worden 3000 ontslagen voorkomen; 500 van deze agenten worden omge schoold tot animal cöp. Er komt een wietpas voor coffee shops: zonder pas geen 'toegang. In Limburg en Brabant wordt met een proef begonnen, Geen aanhouding bij verweer te gen overvallers: slachtoffers hoe ven niet mee naar hét politiebu reau. Wanneer geweld dispropor tioneel is, volgt alsnog vervolging. De strafeis voor gewéld tegen hulpverleners gaat Omhoog: richt lijn is sinds 1 januari van kracht. Er komt een trainingsmissie naar Afghanistan: het kabinetsbesluit ligt er, maar er is nog geen meer derheid in de Tweede Kamer voor. PW steunt de trainingsmissie so wieso niet. PW stemt vaakst mee met WD Tijdens de eerste 100 dagen van het kabinet-Rutte zijn 1004 moties in stemming gebracht (t/m 18 januari). PW stemt hetzelfde als.- bron Dienst Informatievoorziening Tweede Kamer ic Lucassen wegens iet verleden, gen. 14 december 2010 Eerste Kamer keert zich tegen verhoging BTW op podiumkun sten. 21 december 2010 Kabinet stelt BTW-verhoging uit tot 1 juli. Dan is erin de nieuwe Eerste Kamer wellicht een meerderheid voor dit plan. 7 januari 2011 Kabinet besluit trainingsmissie naar Afghanistan te sturen. Het CDA twijfelt hier inmiddels over, de PW blijft tegen. 16 januari 2011 Linkse partijen bijeen in Amsterdam voor manifestatie tegen kabinet. Echte linkse eenheid lijkt echter ver weg. Kabinet 100 dagen in het zadel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13