ieder kind Tochtig huis kan warm nest worden binnen buiten Aam dè slag en boek L^JIL^P w WÊ^^Wéè MlÊÈÈÊÊMmM: zaterdag 22 januari 2011 Inrichten van een kin derkamer hoeft niet duur te zijn. Wéés creatief met tweede- hands of weende meubels,h'nvesteer éénmalig in een neu trale basis met goed behang én mooie én veilige vloerbedek king. De accessoires kunnen aangepast ■worden aan de leef tijd van het kind. Een leuke kamer is voor ieder kind belangrijk, maar niet vanzelfsprekend. Daarom wil restylingcoach Charlotte Duzong dit jaar minimaal 1.111 kinderen van ouders met weinig budget of mogelijkheden blij maken met een nieuwe slaapkamer. door Suzanne Dijkstra ekker slapen of je terugtrek ken in je eigen kamer is be langrijk voor een kind", zegt restylingcoach Charlotte Du- zong. „Maar sommige kinde ren hebben niet eens vloerbedekking of behang op hun kamer. Door schei dingen, financiële problemen, ziekte of overlijden komen veel ouders er niet aan toe hun kind een leuke kamer te geven. Met mijn project '1111 Kinder kamers' wil ik mensen blij maken." Ervaring met het voor een klein bud get inrichten van een interieur had ze al. Haar bedrijf Lowbudget Restyling is gespecialiseerd in creatief kijken naar interieurs, zonder er duizenden euro's aan te spenderen. „Kinderen in een onstabiele situatie verdienen een fijne plek. Het maakt je machteloos als je dat niet kunt bieden. Ik heb zelf twee kleine kinderen. Daarom koos ik ervoor mij te richten op kinderka mers." Eind vorig jaar besloot ze dat ze iets speciaals, op vrijwillige basis, wilde doen in haar leven: nu Kinderkamers. „Dit getal koos ik omdat mijn dochter op ïi november is geboren. Dit jaar extra speciaal, omdat het dan u-n-'ii is." Inmiddels zijn de eerste kinderkamers gerestyled. Een groep scholieren uit Al- mere knapte zonder budget twee ka mers op in hun eigen stad. Ze kregen hulp van sponsors en gebruikten het statiegeld van een legeflessenactie. „Ik kan niet zelf 1.111 kinderkamers op knappen, maar ben een verbindende schakel. Groepjes van minimaal drie mensen uit het hele land kunnen zich aanmel den voor het opknappen van een kin derkamer. Iedereen kan mensen opge ven die in aanmerking komen voor hulp. Gezinnen durven dat vaak zelf niet. Ook jeugdzorginstellingen, maat schappelijk werk, kringloopwinkels en andere organisaties kunnen gezinnen aandragen die onder het minimum moeten leven en het daardoor moei lijk hebben." Zodra een team is samengesteld, krijgt het via Duzong een stappenplan en kan het beginnen met de kamer. Op de website zal een vraag- en aanbodpa gina hen helpen aan middelen. Verder moeten ze zelf creatief zoeken naar meubels, verf en andere materialen. Duzong zoekt bedrijven die haar wil len sponsoren met verf behang, dek bedden en andere spullen voor de ka mers. „Elke kinderkamer komt op de website, met een foto van de beginsi tuatie en het resultaat. De kamers moe ten binnen een maand klaar zijn. Ik hoef de verhalen van de gezinnen niet per se te weten, het gaat erom dat ze het moeilijk hebben en dat wij ze kunnen hel pen." Om het project nog meer kracht bij te zetten, organiseert Charlotte binnenkort workshops over het in richten van kinderkamers. De eer ste gaat over de maatregelen die je kunt treffen in de kamer van een al lergisch kind. Daarnaast geeft ze graag tips voor het creatief en prak tisch inrichten van kinderkamers. „Het is soms gewoon een kwestie van anders kijken. Ruimt je zoon zijn kleren niet op? Hang dan een basket- balring aan de muur, dan kan hij zijn rommel er speels op gooien en ligt het niet meer her en der. Oplossingen hoe ven echt niet duur te zijn of designach tig. Het gaat erom dat gezinnen zich thuis en in balans voelen in hun wo ning." Met haar project hoopt ze veel mensen te inspireren om anderen te helpen. „In welke situatie ouders ook komen, kinderen mogen er niet de du pe van worden. Samen kunnen we hen helpen. Dat geeft niet alleen het gezin een goed gevoel, maar ook je zelf" Reageren? 2*^ redactie.wonen@wegener.nl Ken je een gezin dat hulp nodig heeft bij het inrich ten van de kinder kamer? Heb je zin om mee te helpen of heb je leuke kin derspelen over? Kijk op www.1111 kinder kamers .nl vo o r de mogelijkheden. Het nieuwe tijdschrift Jansen richt zich op mensen die het maxi male uit hun leven wil len halen met een be scheiden budget. Het credo: niet rijk, wei smaak. In dit magazine staan ook tips voor het interieur. www.nietrijk wels- maak.nl Of haal inspiratie uit Knuffels en co (uitgeverij Snor), een rijk geïllus treerd boek vol met ori ginele zelfmaakontwer- pen van Nederlandse ontwerpers, speciaal voor de kinderkamer. www.uitgeverijsnor.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 101