buitenland9 maar langzaam Wil terugkeren versie Wegmisbruikers Sudan hoopt op stroom toeristen Bloederige Chinese leeft al zes jaar in ballingschap Obama wordt weer populairder FBI brengt mafia gevoelige klap toe vrijdag 21 januari 2011 complicaties en blindheid kan lei den. Brian Concannon, een advocaat van Aristide, zegt dat de ex-presi dent een paspoort heeft aange vraagd, maar nooit een reactie van de Haïtiaanse regering heeft ont vangen. Aristide werd in 2004 aan de kant gezet. Hij verliet Haïti in een Ame rikaanse legerhelikopter toen een kleine groep opstandelingen zijn paleis belaagde. Volgens tegenstan ders bezondigde de ex-priester zich aan volksmennerij. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken reageerde af houdend op het schrijven van Aris tide. Haïti heeft volgens woord voerder P.J. Crowley in deze perio de vooral behoefte aan rust, 'geen verdeeldheid zaaiende acties die af leiden van de taak een nieuwe re gering te vormen'. Een groep Haïtianen heeft een se rie aanklachten ingediend tegen de teruggekeerde oud-dictator Du- valier. Zij beschuldigen hem van schendingen van de mensenrech ten, waaronder marteling. De groep wordt geleid door Michele Montas, journaliste en voormalig VN-woordvoerster. Montas en an dere groepsleden hebben de wan daden van het regime van Duva- lier aan den lijve ondervonden. PEKING - Ontbijttelevisie in de Chi nese hoofdstad Peking: voetgan gers die worden platgereden door vrachtwagens en fietsers die wor den gelanceerd door veel te hard rijdende automobilisten. Alles is tot in het gruwelijkste detail te zien, herhaald in slow motion. Een verkeersagent voorziet de le vensechte beelden van deskundig commentaar en legt uit welke re gels precies worden overtreden. Het aantal autobezitters in de Volksrepubliek groeit explosief en daarmee ook de onveiligheid op de weg. Dagelijks komen honder den verkeersdeelnemers om het le ven door ongevallen. De stadszender van Peking maakt daarom samen met de verkeerspo litie een bloederige variant op Wegmisbruikers. Het programma, dat schokkende beelden van verkeersslachtoffers niet uit de weg gaat, is dagelijks te zien tijdens zowel de ochtend- als de avondspits. „Soms kan een sim- WASHINGTON Een fikse opsteker voor de Ameri kaanse president Obama, die giste ren precies twee jaar aan de macht was. De waardering voor hem on der de Amerikaanse bevolking was in bijna anderhalf jaar niet zo hoog. De populariteit van Obama steeg in januari tot 53 procent van de on dervraagden. Dat is het beste resultaat sinds au gustus 2009. pele vergissing tot grote spijt lei den, een beoordelingsfout kan het einde betekenen van een bruisend leven", leidt presentator Fan Hong- jun het programma in. Vervolgens is te zien hoe een vrachtwagen een fietser plet. In een ander filmpje wordt een voet ganger geschept door een bus. Uit de beelden blijkt hoe weinig Chi nese weggebruikers zich aantrek ken van zelfs de meest basale ver keersregels. Volgens statistieken van de politie kwamen in China in 2009 bijna 70.000 mensen om in het verkeer. Dat zou neerkomen op gemiddeld 190 verkeersdoden per dag. Uit een eerder deze maand gepubli ceerd onderzoek van de Wereldge zondheidsorganisatie bleek even wel dat de autoriteiten een veel te rooskleurig beeld schetsen van het aantal dodelijke ongelukken. Ook bleek dat Peking ten onrechte stelt dat het aantal slachtoffers de laat ste jaren afneemt. NEW YORK De Amerikaanse FBI heeft gisteren een gevoelige klap toegebracht aan de vijf belangrijkste maffiafamilies in New York. Agenten arresteerden 127 maffiosi op verdenking van moord, afpersing en drugshandel. Onder de arrestanten zijn leden van de beruchte maffiafamilies Gambino en Colombo. De misda den waarvoor de verdachten zijn aangeklaagd zijn gepleegd over een periode van tientallen jaren. KHARTOEM - Sudan staat nu nog be kend om zijn oorlogen en betrok kenheid bij terrorisme. Maar als het aan het huidige regime ligt, gaat dat gauw veranderen. Het Afrikaanse land hoopt op een toevloed van toeristen. De inkom sten zijn welkom, nu het olierijke zuidelijke deel van het land zich deze zomer afscheidt. „De oorlog in Datfur heeft het imago van Sudan lange tijd ver stoord. Het verhulde het echte ka rakter van het Sudanese volk. Dat is vredelievend, gastvrij en betrok ken. We willen graag dat mensen komen", zegt minister Mohamed Awad al-Barodi van Toerisme. Toegegeven: het land heeft prachti ge stranden. Ook beschikt Sudan over meer pi ramides dan Egypte. En het land stelt vanaf deze maand een be roemd Brits schip tentoon: de Bordein. De oudste raderstoom boot ter wereld. Toch zal het nog even duren voor dat Sudan een bekend vakantie land is. Al is het alleen maar om de verzen gende hitte. En autoriteiten in me nig westers land waarschuwen voor de hoge kans op terrorisme. Toerisme is nu een piepkleine sec tor in het land. Bezoekers moeten veel formulieren invullen en riske ren arrestatie als ze een foto ne men zonder vergunning. Niet echt uitnodigend voor toeris ten. informatie van het waterschap schoten af in de lucht. De nieuwe re gering bepaalde gisteren dat amnes tie wordt verleend aan politieke ge vangenen en dat er geen politieke IjftiMiWIIÏÏ^^ partijen meer verboden zijn. Drie da gen van nationale rouw werden afge kondigd voor de doden van de laat ste weken. foto Christophe Ena/AP Met Russische financiële steun worden hele woonwijken in een paar maanden uit de grond ge stampt. Maar wie iets wil bereiken of een gezinswoning claimt, moet daar flink voor betalen. De kriti sche pers is monddood gemaakt, mensenrechtenactivisten worden dood teruggevonden, met sporen van marteling. „Ze bouwen overal winkelcentra, maar wie heeft het geld om daar iets te kopen? Ze zijn de gewone mensen vergeten", zegt Makka Koerbanova (42), moeder van vier kinderen. Met 116 andere families woont ze in een verlaten over heidsgebouw. De enige kraan in het gebouw zit bij het modderige voorportaal. „Geen warm water, geen toiletten. Alle kinderen wor den ziek. Ze roepen al zeven jaar dat we nieuwe woningen krijgen, maar zolang we niet betalen krij gen we niets." „Ik ben wel onder de indruk van wat ze allemaal gedaan hebben", zegt de 22-jarige Tsjetsjeen Asian. Op zijn veertiende kwam hij als vluchteling naar Nederland, en nu keert hij af en toe terug naar Tsjetsjenië om zaken te doen. „Kadyrov geeft een order om een nieuwe straat aan te leggen, en als ie er binnen een maand niet is, krijgt iedereen de zak", vertelt hij. Maar ook volgens Asian is het sys teem corrupt. „Toen ik hier voor het eerst weer kwam, beloofden ze me werk in de it-sector. Ik had een afspraak bij een minister, en al snel was het duidelijk dat ik moest betalen. Voor tienduizend euro krijg je een goede baan, maar na een halfjaar kunnen ze je even goed weer ontslaan." Nu importeert hij huishoudelijke apparatuur. „De elite heeft diepe zakken. Maar zo'n systeem kan nooit lang bestaan. Ik doe als de meesten: genieten zolang het kan." Algemene vergadering 27 januari De interim-dijkgraaf maakt bekend dat een openbare vergadering van de algemene vergadering van waterschap Scheldestromen plaatsvindt op donderdag 27 januari 2011. De vergadering vindt plaats van 1.3.30 uur tot 14.00 uur in het waterschapskantoor in Middelburg, Kanaalweg 1. Op de agenda staat het voorstel tot benoeming van de functionele commissies. De vergaderstukken liggen vanaf maandag 24 januari 2011 ter inzage op de waterschapskantoren in Middelburg en Terneuzen. Beleidsregels en besluiten fiscale aangelegenheden Het dagelijks bestuur maakt bekend dat in zijn vergadering van 19 januari 2011, met betrekking tot de heffing en invordering van waterschaps belastingen, beleidsregels, aanwijzings- en mandaat besluiten zijn vastgesteld. De besluiten treden in werking op 22 januari en zijn vanaf 1 januari 2011 van toepassing. Het besluit aanwijzing belasting plichtigen; de beleidsregels tabel afvalwatercoëfficiënten; de nadere regeling heffing en invordering waterschapsbelastingen; de beleidsregels ambtshalve vermindering waterschaps belastingen; de aanwijzings- en mandaatbesluiten liggen met ingang van 22 januari 2011 gedurende een periode van twaalf weken ter inzage. De stukken zijn kosteloos in te zien tijdens de werktijden in het kantoor in Middelburg, Kanaalweg 1 en in het kantoor in Terneuzen, Kennedylaan 1Voor inlichtingen belt u met Berend van Daalen (088-2461334). Op aanvraag kan een exemplaar van de besluiten worden verkregen. Aanwijzing toezichthoudend ambtenaren Bij het besluit van 9 december 2009 is een aantal medewerkers aangewezen als toezichthoudend ambtenaar bij de voormalige waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws Vlaanderen. Op grond van het overgangsrecht in het Reglement van waterschap Scheldestromen behouden zij die bevoegdheid. Vanwege veranderde- wetgeving en mutaties in de functies, zijn de medewerkers bij besluit van 19 januari 2011 opnieuw aangewezen als toezichthoudend ambtenaar. Ze zijn met ingang van 1 januari 2011 belast met het houden van toezicht öp de naleving van de volgende wetten en verordeningen. Waterwet Keur waterschap Scheldestromen Wegenverordening Zeeland 2010 Wet/Regeling gewas beschermingsmiddelen en biociden Het besluit waarin de functies en de namen zijn opgenomen van degenen die op grond van vorenstaande zijn aangewezen, ligt vanaf 21 januari 2011 ter inzage in de waterschapskantoren. üiiANNQm Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9