binnenland 7 Politietrainster ziet vooruitgang WELLNESS bij KRAS.NL! Voldoende agenten voor missie KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm OM: man moet in therapie om toiletfilmpjes Er zijn genoeg politiemensen beschikbaar voor de politietrainingsmissie in Afghanis tan. Ook vrouwen zijn van harte welkom. Een weldaad voor lichaam en geest! 2/3 dgn Wellnessarrangement DE ZWALUWHOEVE ».a. 49 verblijf in het 4-sterren Apollo Hotel de Beyeard, in een bos rijke omgeving grenzend aan de Veluwe incl. ontbijtbuffet geniet van een hele dag pure ontspanning in de Zwaluwhoeve in Harderwijk, met o.a. een hamam, muzieksauna, ijsgrot met crunchijs, verwarmde buitenbaden en diverse kruidenbaden 2 dgn Dr. Fish Experience AMSTERDAM v.a. 49 verblijf in het 4-sterren Mercure Amsterdam Aan de Amstel, aan het water, in het zuiden van Amsterdam incl. ontbijtbuffet ervaar d'e Dr. Fish Experience, een cosmetische hand- en voetbehandeling. Uw handen en voeten ontspannen heerlijk in het water, waar levende visjes bijna zachtstrelend masseren 1 dag Culinair Wellness DE ZWALUWHOEVE v.a. 49 een dag heerlijk ontspannen en culinair genieten? Geniet dan van dit dagarrangement met sauna entree tot de Zwaluwhoeve, lunchbuffet, sweetbreak en 3-gangendiner geniet van verschillende sauna's waaronder een Finse pano ramasauna, lichttherapiesauna en een Kelosauna Aankomstdata: van 28/1 t/m 30/6 i -Aankomstdata: van 28/1 t/m 26/6 Aankomstdata: van 28/1 t/m 30/6 jjj Zie www.kras.nl/51366 Zie www.kras.nl/51307 Zie www.kras.nl/123 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten. alkmaar - De officier van justitie heeft gisteren voor de rechtbank in Alkmaar wegens ontucht een half jaar voorwaardelijke celstraf geëist tegen een 52-jarige man uit Schermerhorn. Ook moet hij 'wat het Openbaar Ministerie betreft een taakstraf van 180 uur opgelegd krijgen en een vrijwillig gestarte therapie gedwongen afmaken. Volgens justitie-heeft de man met een verborgen camera beelden ge maakt van zeven meisjes die in zijn woning van het toilet gebruik maakten. De beelden van de tie ners, die regelmatig bij hem over de vloer kwamen, bewaarde hij op zijn harddiskrecorder om ze later te bekijken en zichzelf te bevredi gen. De man heeft gedeeltelijk be kend. De slachtoffers legden giste ren emotionele verklaringen af. Zij lijden aan nachtmerries en vor men van camera-angst. vrijdag 21 januari 2011 8BBBSBa8ilig3SieiS8a«36SB3aiBga«ai»Ba^^ POLITIEMISSIE /jSH agenten zijn getraind voor de missie f, zie onze website:binnenland r Video s schetsen de complexe 1 I 51 Kunduz, daar komen \J situatie in Kunduz en Bamyan er nog 100 bij Ze wordt gezien als de weg bereider voor een contin gent Nederlandse politietrai- ners in Afghanistan. Agente Angelique van Oyen heeft veel ervaring. door Gerard den Elt Angelique van Oyen (36) is in de publicaties van de Europese politiemis sie (EUPOL) onmisken baar de vrouwelijke troef voor Af ghanistan. De agente van het poli tiekorps Hollands-Midden wordt regelmatig opgevoerd. Zo staat ze stralend op de foto bij het werkbe zoek van voormalig minister Guus- je ter Horst aan het trainingscen trum van EUPOL in Kabul in 2009. En een jaar later, in februari 2010, wordt ze door EUPOL in een pu blicatie als voorbeeld genoemd, dit maal als plaatsvervangend hoofd van de politietrainers in de Af ghaanse hoofdstad. Eerder trok Van Oyen ook al de aandacht op Cyprus, waar ze met een medaille werd onderscheiden voor haar werk op het gespleten ei land in de Middellandse Zee. „Het mooiste onderdeel van dit werk is om te zien dat onze aanwe zigheid in dit land echt verschil maakt", zei ze vorig jaar over haar werk in Kabul. Ze mag op het ogenblik van haar superieuren niet vrijuit spreken, bang als ze zijn dat haar woorden en waarne mingen over Afghanistan een rol gaan spelen in het cruciale Kamer debat over de politietrainingsmis sie. Angelique van Oyen (36) bij een Afghaanse agent in opleiding. Maar in november 2009 zei de agente uit Alphen aan den Rijn in het Leidsch Dagblad: „Ik zie duide lijk vooruitgang. Vrouwen willen leren lezen en gaan naar school." Kort daarvoor had ze twaalf Af ghaanse politievrouwen een diplo ma uitgereikt, zo zei ze. Niet zonder bijbedoelingen wijzen ambtenaren, die betrokken zijn bij de voorbereidingen van de politie trainingsmissie in Afghanistan, op de bijzondere positie van deze poli tievrouw. Ze was toch maar mooi de eerste Nederlandse politietrai- ner in de straten van Kabul, zegt een betrokken topambtenaar. Als het aan hem ligt, is Van Oyen de wegbereider voor een nieuw con tingent aan Nederlandse politie trainers in Kabul, Kunduz en later ook in de provincie Bamyan. In de brief van het kabinet over de nieuwe politietrainingsmissie wordt opvallend veel nadruk ge legd op de vrouwelijke aspecten van het plan. Het trainingscen trum in Bamyan, een plek die als foto gpd veilig wordt bestempeld, heeft een 'vrouwvriendelijk' karakter. Het is de bedoeling dat daar Nederlandse vrouwen als politietrainers aan de slag gaan. De positie van vrouwen in Kunduz is ook beter dan elders in Afghanistan, aldus de kabinets brief. Van Oyen zei in 2009 dat zij in het door mannen gedomineer de Afghanistan vooral als 'interna tionale politieagente' werd gezien. In het Leidsch Dagblad zei ze toen: „Ik geef toe, ik ben er wel een verschijning." den haag - Er zijn genoeg politie mensen beschikbaar om de voorge nomen politietrainingsmissie in Afghanistan uit te voeren. Meer dan driehonderd agenten zijn ge traind om mee te doen aan mis sies in het buitenland. Om de nieuwe taken in de provin cie Kunduz tot en met 2014 goed te kunnen vervullen, worden bij defensie nog eens honderd agen ten extra opgeleid gedurende drie maanden. Uitzending gebeurt ech ter op basis van vrijwilligheid, het is niet bekend of er ook voldoende animo is onder de getrainde agen ten. De uitgezonden politiemensen en militairen zullen gelijk worden be loond. Voordat agenten op missie gaan, moeten ze een psychologi sche test ondergaan. De betrokken ministeries willen zo voorkomen dat 'avonturiers' aan de slag gaan in Afghanistan. Er wordt vooral ge zocht naar agenten met pedagogi sche kwaliteiten. Dat zeggen bronnen rondom de geïntegreerde politietrainingsmis sie, waarover de TXveede Kamer de komende weken een besluit moet nemen. Vandaag krijgen de Kamer leden een technische briefing over de voorgenomen inzet in Afghanis tan, onder meer door bevelheb bers van de strijdkrachten en door Ruud Bik, hoofdcommissaris van het KLPD. Uitzending is gepland in april of mei. Komende maandag wordt een hoorzitting gehouden. INCLUSIEF 'm verblijf in 4-sterren hotel ontbijtbuffet dagentree tot de Zwaluwhoeve l-/2-/3-daagse arrangementen Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7