'Dit is mijn droomwagen' Roomster is een 'gek' op wielen 7 KLASSIEKER Ad Tijssen en zijn Alfa Romeo GT 1600 junior OCCASION Skoda Roomster i.6i Style Skoda Roomster 1.6 FSI Style Alternatief: Nissan Note 1.6 Tekna Alternatief: Renault Kangoo 1.6 Privilège vrijdag 21 januari 2011 door Lucas Boot Als jochie was Ad Tijssen uit Klein Zundert al beze ten van auto's. Met vriendjes trok hij over straat gewapend met een schrijf blok en een pen om kentekens te noteren. Hij kon ze dromen. Op een dag - hij zal het nooit vergeten - stuitte hij op een Alfa Romeo GT 1600 Junior (getekend door de le gendarische Giorgetto Giugiaro voor ontwerphuis Bertone). Tijs sen was op slag verliefd en sinds dien vastberaden er ooit nog eens eentje aan te schaffen. „Dit is mijn droomwagen." Tien jaar geleden was het eindelijk zover. De Alfa die hij kocht (1975) verkeerde in prima staat, maar met het oog op de toekomst liet Tijssen 'm volle dig restaureren. Daar gingen nogal wat jaartjes overheen. In de tussen tijd reed Tijssen rond in zijn ande re liefdes: een Alfa Romeo 75 uit '89, een Spider uit '78 en een Giu- lia uit '66. Gek is hij van het merk, een Alfist in hart en nieren. „Moei lijk uit te leggen wat Alfa Romeo precies voor mij betekent. Het is een bepaald gevoel. Bij mij ont stond dat toen ik de Bertone in mijn jeugd zag staan. De vormen, het geluid... alles rond dat model pakte me en is blijven hangen." Tijssen en zijn vrouw gaan gere geld met de Alfa Romeo-club (SCARB) op pad. Vorig jaar reden ze met de Giulia naar Milaan om het honderdjarig bestaan van Alfa Romeo te vieren. Duizenden Alfis- ten van over de hele wereld verza melden zich. „Die Italianen zijn zo enthousiast van klassieke Alfa's. Hele gezinnen kwamen de straat op en begonnen te klappen en schreeuwden 'Giulia, Giulia' toen we langs reden. Dat brengt een klassieke Alfa Romeo dus teweeg." Tijssen praat verguld verder. „In Milaan werden we onder poli- tie-escorte naar een plein in het stadscentrum gebracht. Kruispun ten waren speciaal voor het feest afgezet. Dat moet je eens in Am sterdam proberen als een auto merk z'n verjaardag viert. Zoiets kan alleen in Italië en bij een merk als Alfa Romeo." Heeft u ook een bijzondere auto? Oud of nieuw? Stuur dan een mail naar de redactie. Elke week testen we een occa sion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er allemaal op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde be drag nog meer te koop? We zoe ken het voor u uit. Deze week een Skoda Roomster. door Lucas Boot Veel Skoda Roomsters rij den er in ons land niet rond. Het zijn er sinds de introductie in 2006 iets meer dan tweeduizend. Het zal met de excentrieke vormgeving te maken hebben, want aan de rij-ei- genschappen en praktische ge bruiksgemakken ligt het in elk ge val niet. We vonden deze Rooms ter bij Auto Rijk in Vlissingen. We beoordelen de Skoda niet op z'n ui terlijk, maar op z'n kunnen. Om met de gebruiksgemakken te begin nen. Voorin zitten bijvoorbeeld twee handige opbergvakken onder de stoelen en kun je een blikje fris drank koelen in een van de twee dashboardkastjes. Door naar achte ren. De stoelen zijn in lengterich ting verschuifbaar, waardoor er extra beenruimte of meer bagage ruimte ontstaat. We kunnen met speels gemak achter onszelf zitten en dan nog is er zat plek over. En ook de hoofdruimte is dankzij de opmerkelijke daklijn zeer riant. De Roomster beschikt daarnaast over het zogenaamde VarioFlex-sys- teem. Dat houdt in dat je de achter ste stoelen in een handomdraai in kunt klappen en omhoogvouwt voor extra laadruimte met een vlakke vloer. Als je nog meer plek wilt, klik je de stoelen eenvoudig uit hun verankering en til je ze uit de auto. Zo blijft er een laadvolu me achter van 1555 liter. Over naar het rijden. Dat voelt iet wat tegenstrijdig. Voorin lijkt het alsof je in een auto uit het B-seg- ment zit, maar zodra je omkijkt zie je die flinke bak met ruimte achter je. Hij voelt dus kleiner aan dan-ie in werkelijkheid is. Het rij gedrag lijkt sprekend op dat van een Volkswagen. Dus een solide en tegelijkertijd comfortabele rijbe- De Skoda Roomster 1.6 FSI Style. leving. Sturen en schakelen gaan licht en afstandelijk. Eigenschap pen die je verwacht bij dit type au to. Onder de kap ligt een 1.6 benzi nemotor met 104 pk. En da's ruim voldoende vermogen voor de Roomster. Qua uitrusting is de Skoda aardig compleet. Denk aan zaken als climate control, elektri sche bedienbare ramen en zijspie gels (verwarmd), cruise control en zes airbags. Een affabriek radio/cd-speler ontbreekt opmer kelijk genoeg. foto's Lucas Boot Twee minpunten tot besluit. Men sen met lange benen duwen om de haverklap met hun knie tegen de console aan en het zicht over de linkschouder is door de vormge ving van het voorportier niet opti maal. Prijs: 12.950 euro Bouwjaar: 4-2008 Km-stand: 56.502 Transmissie: handgeschakelde vijf- bak Motor: 1,6 liter viercilinder, benzi ne Vermogen: 104 pk, 155 Nm 0-100 km/u: 12,1 sec* Topsnelheid: 184 km/h* Gemiddeld verbruik: 1 op 14,1* Afleverkosten: 350 euro, incl. beurt, nieuwe APK en 12 maanden garantie Bijzonderheden: auto van eerste eigenaar, dealeronderhouden, Va- rio Flex-systeem Verkooppunt: Auto Rijk, Vlissin gen. Website: www.autorijk.com *fabrieksopgave Historie: Skoda bracht de Rooms ter in 2006 uit op de Nederlandse markt. De typenaam slaat op room en roadster, wat gebruiksgemak en sportiviteit moet combineren. Ster ke punt van de Roomster is vooral die ruimte. In 2010 werd de Roomster gefacelift en kreeg het model een nieuwe generatie moto ren onder de kap. Prijs: 12.450 euro Bouwjaar: 12-2006 Km-stand: 30.670 Motor: 1,6 liter vier cilinder, benzine Vermogen: 110 pk, 153 Nm Transmissie: vijftraps automaat Afleverkosten: 395 euro, incl. nieuwe APK en 12 maanden garantie Bijzonderheden: auto van eerste eigenaar, dealeronderhouden Verkooppunt: Autobedrijf Leendert van den Born, Roosendaal www.leendertvdborn.nl Prijs: 12.500 euro Bouwjaar: 4-2006 Km-stand: 64.094 Motor: 1,6 liter vierci linder, benzine Vermogen: 95 pk, 148 Nm Transmissie: handgeschakelde vijf- bak Afleverkosten: 225 euro, incl. nieuwe APK en zes maanden garantie Bijzonderheden: auto van eerste eigenaar, airco Verkooppunt: Autobedrijf Knobel, Etten-Leur www.autobedrijfknobel.nl Ad Tijssen bij zijn droomwagen: een Alfa Romeo GT 1600 Junior. foto Lucas Boot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77