Terneuzen zint op revanche in 3Q|sp. Eindzege Niels Mesu Albert heeft wereli in Super Prestige Cup TWEEDE KLASSE ZONDAG Voor de tweede keer dit seizoen staan Terneuzen en V Aardenburg zondag tegenover elkaar. Vier voetballers punten bedraa3t het verschil tussen Terneu- kijken terug en blikken vooruit op de derby. zen speelde pok nog één duel minder. Spetterend optreden van biljarter Vlerick De Maat kandidaat voor eindzege in GP Driebanders Pearle pakken draad weer op Finalisten beker in tweede klasse bekend vrijdag 21 januari 2011 SLUISKIL iT-11 lil zen en Aardenburg op de ranglijst. Terneu- Dwight van Hulle (links): „We mogen ons zondag niet zo laten afbluffen als in de eerste helft in Aardenburg." foto Peter Nicolai De streekderby in de derde divisie tussen Cogito/Polka Print en Steke- tee Schilders eindigde in een 6-2- overwinning voor de thuisploeg. Vooral het optreden van Dirk Vle rick, die Louis Dallinga verving, was sterk. Hij veegde de vloer aan met Martin Steketee: 35-13 en een moyenne van 1.296. Ook Meerten Dallinga (0.652) en Koen Pöpsel (0.666) wonnen. Jean Paul de Kra ker verloor van Tonny van Iwaar- den al was het maar met één punt verschil en 0.772. TERNEUZEN Met twee sterke zeges gaf Jack de Maat uit Terneuzen zijn visitekaart je af in de derde Grand Prix drie banden van het seizoen. De Maat versloeg Marco Potvlieger (0.897) en Alex de Feijter (0.972) en toonde aan dat er in het vervolg van het toernooi rekening met hem moet worden gehouden. Dat wil Johnny Tanghe ook, die degelijk spel liet zien. Daar kunnen zijn tegenstan ders Marc Pauly en Alouis van de Bunder over meepraten. Zij verlo ren allebei van de Oostburger. SINT WILLEBRORD De driebanders van Pearle Opti ciens wonnen hun uitwedstrijd in de tweede divisie tegen 't Stamine- ke met overtuigende cijfers: 0-8. Na twee gelijke spelen op rij pakte Pearle Opticiens de winnende draad daarmee weer op. De zege was niet zo overtuigend als de uit slag doet vermoeden, al viel er niet veel op af te dingen. Leslie Men heer en Eddie van Goethem won nen vrij eenvoudig. Pascal Claus en Dion Bergmans juist niet. Claus won met twee punten verschil, Bergmans met één punt. TERNEUZEN Elektro GvW/Slagerij Peter en Au torijschool Ari Vermeulen treffen elkaar op 2 maart in de finale van de beker voor de tweede klassers in het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaanderen. De nummers één en drie van de reguliere compe titie kwamen de halve finales onge schonden door ten koste van Mari ne Service en Smit Sportprijzen. Had Electro GvW nog enige moei te met Marine Service (4-3), daar ging Ari Vermeulen vrij soepel voorbij Smit Sportpijzen: 4-1. MEEST GELEZEN 1Van der Haegen wil naar RCS 2. Wie de jeugd heeft... 3. Echtpaar besmet met voetbalvirus door Peter van Kouteren terneuzen - Halverwege de com petitie liggen Terneuzen en Aar denburg in de tweede klasse van het zondagvoetbal op koers. Het op de derde plaats geklasseerde Terneuzen gaat voor een topklasse- ring en heeft alle kaarten in eigen hand. Debutant Aardenburg mikt op lijfsbehoud en voert een lange rij van ploegen in de middenmoot aan. Zondag treffen beide elftallen el kaar in Terneuzen, bij de hervat ting van de competitie. Tijdens het openingsduel van het seizoen deel de Terneuzen in Aardenburg vijf kwartier de lakens uit. In de slotfa se verzuimde Erik-Jan Naudts uit een strafschop de o-2-voorsprong (die toen een magere afspiegeling was) uit te bouwen, waarna Aar denburg in het laatste kwartier op gelijke hoogte kwam (2-2) en zelfs in de slotminuut nog dicht bij de winst was. De statistieken voor zondag spre ken in het voordeel van de thuis ploeg. Terneuzen is op eigen veld nauwelijks te kloppen en boekte al le zes competitiezeges voor eigen publiek. In die zes duels zetten de rood-zwarten een indrukwekkend doelsaldo neer: 21-1. Aardenburg verloor van de vijf tot nu gespeel de uitwedstrijden vier keer. Erik-Jan Naudts hecht weinig waarde aan die cijfers. „Als wij ons eigen spel spelen, hoeven we van niemand bang te zijn. Wij moeten de bal zo snel mogelijk rond laten gaan, dat is onze kracht. Als het op fysiek aankomt, dan schort het er wel eens aan. Aardenburg heeft een sterk middenveld. We moeten ervoor waken dat ze de bal achter onze verdediging kunnen leggen." Dwight van Hulle, die in het verle den voor Terneuzen speelde en één van de sterkhouders van Aar- biddinghuizen - Niels Mesu is gis teravond winnaar geworden van de Super Prestige Cup in de eerste divisie. Op schaatsbaan Flevonice in Biddinghuizen behaalde de Mid delburger de negende plaats in de laatste wedstrijd in een reeks van vijf. Die positie bleek voldoende voor de eindoverwinning. De marathon van gisteren gold eveneens als de zestiende wed strijd om de KPN Marathon Cup. Dagwinnaar van de wedstrijd over zestig kilometer werd Simon Schouten, de leider in het tussen- klassement van de KPN Marathon Cup in eerste divisie. De prachtige winterse omstandig heden deden denken aan de Weis- sensee, waar de marathonschaat sers de komende weken zullen rij den. Erwin Mesu reed in de topdi- visie in een wedstrijd over 75 kilo- denburg is, roemt de teamspirit van zijn ploeg. „We mogen ons zondag niet zo laten afbluffen als in de eerste helft in Aardenburg. Het tempo lag voor ons toen in één keer een stuk hoger dan we in de derde klasse gewend waren ge weest. In de wedstrijden daarna hebben we ons snel aangepast. We weten dat we van een aantal ploe- lilllllll'll'HHWHIiiinillli I ill I IIIB'III" HKWI» I H'i II HM meter sterk mee. Toch moest hij de strijd vier rondes voor het ein de staken. Na een val werd zijn achterstand op het voortjagende peloton te groot. Een groep van tien man kreeg de gelegenheid om weg te blijven, omdat onder hen geen rijders wa ren die een bedreiging vormden voor het eindklassement. De zege ging naar Sjoerd Huisman. Win naar van de Super Prestige Cup in de topdivisie werd Bart de Vries. Zondag staan de schaatser weder om aan de start in Biddinghuizen, waar dan de eerste wedstrijd om de Grand Prix Cup wordt verre den. Dit is een wedstrijd voor rij ders in de topdivisie, aangevuld met de top dertig uit de eerste divi sie. Erwin en Niels Mesu zijn bei den van de partij. Ook doen zij mee op de Weissensee. gen niet of moeilijk kunnen win nen en hadden nooit mogen verlie zen van Dubbeldam en RCD. Als we in die wedstrijden met z'n allen scherp waren geweest, had den we nu al veilig gestaan." Aardenburg voegde tijdens de win terstop Mamadouba Gueye (Eek- lo), David van Kerschaver (Malde- gem) en doelman Brian de Waele door Ad Pertijs hoogerheide - De GP Adrie van der Poel is ook deze winter de af sluitende manche van de wereldbe kercompetitie veldrijden. In Hoo- gerheide zijn zondag vier wereld bekers te vergeven. Bij de elite (profs) gaat die met 30.000 euro ge vulde cup zo goed als zeker naar oud-wereldkampioen Niels Albert, die meer dan zestig punten voor sprong heeft op zijn landgenoot Kevin Pauwels. De winnaar in Hoogerheide krijgt tachtig punten, de nummer twee zeventig en de nummer drie 65. Met een dertigste plek, goed voor 21 punten, is Albert al niet meer te achterhalen. Sanne van Paassen is de grote favo riete bij de vrouwen. Ze leidt het klassement met dertig punten voorsprong op Katherine Comp- ton. De Oost-Brabantse heeft aan (Terneuzense Boys) aan de selectie toe. Waar Van Hulle met een zuur gevoel terugkijkt op de laatste twee duels voor de winterstop, praat Erik-Ian Naudts vol ongenoe gen over het eerste treffen. „We speelden heel goed, dwongen veel kansen af en verdienden drie pun ten. Maar toen die penalty er niet in ging ('dat blijft wel een paar da- een vijfde plaats voldoende om de hoofdprijs van 12.000 euro op haar rekening te laten bijschrijven. Ma rianne Vos miste de helft van de wedstrijden en kan zondag met een zege (60 punten) nog stijgen naar de derde plaats (6000 euro). De strijd om de wereldbeker is het spannendst bij de beloften (ren ners tot 23 jaar). De Belg Vincent Bastaens heeft slechts vijf punten voorsprong op Europees kam pioen Lars van der Haar uit Wou denberg. Met een dagoverwinning trekt de Rabobankrenner de cup in ieder geval naar zich toe. De wereldbeker voor junioren, gaat zo goed als zeker naar de Belg Laurens Sweeck, die 39 punten voorsprong heeft zijn landgenoot Daniël Peeters. Met een negende plaats is Sweeck zeker van zijn zaak. Stan Godrie uit Zundert (achtste) kan richting de topvijf. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68