241 zeeland The Voice of Holland, maar dan in de Reünie lagere scholen v<£S™nia in Kloosterzande Reyntje in Hulst KOOKWEDSTRIJD Dertig koesterpashouders strijden onder leiding van drie coaches om titel in eerste editie culinaire Lezing over rouwzorg Familiequiz voor Keniaanse kinderen vrijdag 21 januari 2011 Z door Raymond de Frel Dertig kandidaten, drie coaches, één doel: de beste zijn. Het lijkt de tv-hit The Voice of Hol land wel. Maar dan in Zeeuws-Vlaanderen. Er is nog een verschil: de deelnemers mogen zo vals als een kraai zingen. Bij de strijd naar de Koesterchef 2011 draait het immers om potten en pannen. En nog veel meer om creativiteit, durf en gevoel voor smaak. De inschrijftermijn voor de Zeeuws-Vlaamse kookwedstrijd loopt tot 15 februari, maar aanmel den voor de eerste editie heeft al geen zin meer. Dertig houders van een Koesterpas - een concept waar mee 7100 medewerkers van zorgin stelling Zorgsaam, Curamus, Woonzorg Zeeuws-Vlaanderen en Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen korting kunnen krijgen bij 117 be drijven- meldden zich aan voor de strijd. „We willen met de wed strijd benadrukken dat Zeeuws-Vlaanderen op culinair ge bied heel veel heeft te bieden. We gaan nu een dagje uit naar Gent, Brugge of Antwerpen. Dat is pri ma, maar waarom blijven we daar ook hangen om te eten? We heb ben dichtbij huis zoveel goeds voorhanden. Dat is overigens ook een kwestie van leren. Twintig jaar geleden maakte je mij blij met een zo groot mogelijke steak. Nu weet ik dat 'groot' niet altijd 'lekker' hoeft te zijn. Ik heb geleerd verfijn der te eten", zegt John Smael, de motor achter de Koesterpas. De dertig kandidaten konden kie zen uit drie coaches, bij wie ze van af eind februari drie workshops volgen: Dimitri Valckx van restau rant De Deining in Groede, Mia Dieleman van het Axelse restau rant Het Wapen van Axel ën Yan- nick Mahu van de Petrus&Paulushoeve in Lamswaar- de. Zij behandelen in hun eigen restaurants de Hollandse keuken, Zeeuwse specialiteiten en tenslot te het wedstrijdmenu. Na de laat ste sessie kiezen de coaches elk kloosterzande - Rouw- en psy chotherapeut Johan Maes geeft 25 januari een lezing in woonzorgcen trum Antonius in Kloosterzande. De bijeenkomst is om 20 uur. De sint jansteen - In gemeenschaps centrum De Warande in Sint Jan steen wordt zaterdag 19 februari de zevende editie van de inmid dels vermaarde familiequiz gehou den. De organisatie is in handen van de Hulsterse Stichting Buru Nyakwe- re Nederland (SBNN). De op brengst van de quiz, vorig jaar was dat ruim duizend euro, is bestemd voor kinderen in het werkgebied van SBNN in Kenia. toegang is gratis. Meer informatie bij Maggie Sandkuijl van Rouw zorg Regio 0114. Ze is te bereiken via 0114 315149 of msandkuijl@zeelandnet.nl. De quiz, aanvang 19.30 uur, wordt gespeeld in teamverband en elk team bestaat uit maximaal vier per sonen. De teams krijgen allerlei vragen; van actualiteiten tot teken films, van sport tot rariteiten en van culinaire wetenswaardigheden tot muziek. Gezelligheid staat bo venaan. Het inschrijfgeld bedraagt 16 euro per team. Iedereen heeft prijs. Inschrijven is nu mogelijk en kan via info@sbnn.nl of via 0114-310385 of 0114-315313. door Harold de Puysseleijr kloosterzande - Een groepje oud-leerlingen van twee voormali ge lagere scholen in Kloosterzande treft momenteel de voorbereidin gen voor een grote reünie. De bijeenkomst is bestemd voor al le oud-leerlingen van de voormali ge Heilig Hartschool (de jongens school) en de Mariaschool (de meisjesschool). De reünie vindt, afhankelijk van het aantal inschrijvingen, plaats op drie opeenvolgende zondagen in maart. De organisatie zoekt nog oud-leerlingen die geboren zijn tussen 1 oktober 1941 en 30 sep tember 1953. Het is de bedoeling dat, voor zover mogelijk, al die mensen binnenkort een persoonlij ke uitnodiging krijgen, maar het is een hele klus om iedereen op te sporen die naar elders vertrokken is. Op de website www.dorpsraad- kloosterzande.nl is te zien voor welke jaartallen er nog mensen ge zocht worden die mee willen hel pen bij het opsporen van de na men en adressen. Verder is hier al le informatie over de reünie te vin den. Via email kan er ook contact wor den opgenomen met een van de organisatoren, Robert Asselman; reasselman@zeelandnet.nl. kloosterzande - De opbrengst van de nieuwe cd met covers van René van den Kieboom uit Kloos terzande gaat naar de stichting 'Vrienden van Kindervilla Reyntje'. De stichting ondersteunt sociaal zwakkere kinderen en kin deren die extra aandacht nodig hebben in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren. Van den Kieboom presenteert zijn nieuwe cd op zaterdag 5 februari vanaf 19.30 uur tijdens een bene fietavond in Hotel De Linde in Kloosterzande. Het evenement wordt belangeloos opgeluisterd door het orkest Magnificent Seven. De entreeprijs bedraagt €10,00 en dat bedrag is inclusief de cd. Mia Dieleman (Wapen van Axel), Dimitri Valckx (De Deining) en Yannick Mahu (Petrus&Paulushoeve) zijn de coaches in de Zeeuws-Vlaamse kookwedstrijd 'Koesterchef 2011'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64