PZCL r Procedures blokkeren projecten Hulst Excuus carnavalsclub aan Sala Vijvers bij tunnel niet erg visrijk ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 RAAD VAN STATE Uitspraak bestemmingsplannen Nieuwe Bierkaai, Plan Perkpolder en De Statie eindelijk aanstaande Twee tips over kraak kluis Churchillhotel Overeenkomst Sluis en TCR over discobus Vrijdag 21 januari 2011 Instanties duperen mensen die om hulp vragen Kookwedstrijd Koesterpashouders is als Voice of Holland Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puyssseleijr hulst - Wettelijke procedures heb ben de uitvoering van de drie gro te projecten in de gemeente Hulst jaren achteruit geworpen. Die balans laat zich opmaken, nu de Raad van State in de komende maanden eindelijk de vraag beant woordt over de definitieve goed keuring voor de bestemmingsplan nen De Statie, De Nieuwe Bierkaai en Plan Perkpolder. terneuzen - De Westerscheldetun- nel wil de vijvers aan de Terneu- zense kant graag houden zoals ze zijn. Open en natuurlijk. Om dat te bereiken heeft het tunnelbedrijf Piet Kalkman uit het Zuidholland se Moordrecht als adviseur in de arm genomen. Kalkman en een collega deden gisteren veldonder zoek in twee van de vier vijvers bij de afslag Temeuzen. Vandaag vol gen de andere twee. Kalkman onderzoekt de waterkwa liteit, welke dieren er allemaal in de omgeving zitten en vooral of en hoeveel vis er in de vijvers zit. Met een zegen, een groot net, en een elektrisch vistuig waren Kalk man en zijn collega gisteren de he le dag in de weer. Al te veel vis zit er niet, meldde Kalkman gistera vond. „Maar we zijn natuurlijk nog niet klaar." Vissoorten die hij heeft gevonden, zijn driedoornige stekelbaars, baars en karper. Hoe die erin gekomen zijn? „De vijvers zijn aangesloten op een afwate ring. Mensen kunnen er vis in uit gezet hebben. Of bijvoorbeeld rei gers hebben kuit meegenomen", noemde Kalkman als mogelijkhe den. Hij doet al sinds 1985 dit werk. Zijn familie zit sinds 1640 in de visserij. Kalkman: „Dit is leuker dan beroepsvisserij. Elke dag kom je wat anders tegen." De eerste aanzet voor De Nieuwe Bierkaai lag al in het voorjaar van 2004 op tafel. Het plan omvat de herinrichting van een groot deel van het noordwestelijk deel van de binnenstad van Hulst, met het her- aanleg van de vroegere middel eeuwse haven als meest in het oog springende onderdeel. Daartegen bestaat overigens geen bezwaar. De organisaties die juli 2009 naar de Raad van State stapten, hebben vooral moeite met de bouwhoogte van de geplande nieuwbouw in de historische omgeving van de ves tingstad. De bezwaren werden ok tober vorig jaar door de Raad van State behandeld. Onlangs heeft de Raad laten weten, dat de uitspraak medio februari wordt gedaan. Pas als die uitspraak gunstig is voor de planmakers, ligt er een onherroe pelijk bestemmingsplan en kan het plan ten uitvoer komen. Ook over het plan voor de vernieu wing van de omgeving van De Sta tie in Hulst en de uitbreiding van de woonwinkel van Morres tot breed woonthemacentrum wordt op datzelfde moment uitsluitsel verwacht. Dit plan werd voor het eerst in de openbaarheid gebracht in de zomer van 2008. Het plan om de omgeving van de voormalige veerhaven in Perkpol der niéuw elan te geven met (re- creatie)woningen, een golfbaan en nieuwe natuur werd voorjaar 2005 al gepresenteerd. Plan Perkpolder zou 'als alles meezat' eind 2008 al volledig gerealiseerd kunnen zijn, zo luidde toen nog het perspectief voor de uitvoering. Later is die planning als gevolg van vertraging door procedures herhaaldelijk bij gesteld. Plan Perkpolder komt 18 fe bruari op zitting bij de Raad, waar na de uitspraak over het bestem mingsplan zes weken later wordt verwacht. „Niet alleen voor ons is het heel lastig dat het allemaal zo lang moet duren voor er duidelijk heid is, vooral ook voor de men sen in het gebied zelf is het verve lend", zegt wethouder Frank van Driessche over dit laatste project. Visonderzoek in één van de vier vijvers in de oksels van de op- en afritten van de Westerscheldetunnelweg bij Ternèuzen. Met een groot net wordt in de vijver gevist om te zien hoeveel vis en welke soorten erin voorkomen. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning aardenburg - Germen Modde, voorzitter van carnavalsstichting De Nachtuuln uit Aardenburg, heeft een excuusbrief gestuurd naar de Sluise burgemeester Jaap Sala. Volgens Modde is de kritiek die hij vorig jaar op de burgemees ter uitte bij nader inzien 'onte recht en onfatsoenlijk'. Sala liet de traditionele sleutelover dracht aan het begin van carnaval vorig jaar over aan wethouder Ma ria le Roy. Het terug in ontvangst nemen van die sleutel, op de laat ste dag van het leutfeest, liet het college over aan raadslid Robert Evers. Modde noemde dat in de pers 'beschamend'. Dat had hij niet moeten doen, laat Modde de burgemeester nu we ten. „Ik besef dat dit voor u zeer pijnlijk was en dat ik mijn opmer kingen beter in een persoonlijk ge sprek met u kenbaar had kunnen maken." Modde sprak Sala een paar weken geleden persoonlijk en is er toen achter gekomen dat de burgemees ter 'geen enkele blaam treft', geeft hij nu aan. Burgemeester Sala heeft de Modde laten weten zijn excuses te accepte ren, meldde een woordvoerster van de gemeente Sluis gisteren. TERNEUZEN De politie heeft naar aanleiding van het televisieprogramma Opspo ring Verzocht slechts twee tips ge kregen over een kluiskraak bij het- Hampshire Churchillhotel in Ter- neuzen. De herhaling van het AVRO-programma leverde een dag later geen nieuwe tips op. Drie personen kraakten op 21 au gustus 2010 een bedrijfskluis. De bewakingscamera's legde het drie tal vast. Een van de personen is op de beelden duidelijk herkenbaar. CADZAND Vervoersmaatschappij TCR ver zorgt voor maximaal een half jaar het discobusvervoer in de gemeen te Sluis. Dat zijn TCR en de ge meente overeengekomen. Sluis werkt intussen, met de gebruikers, aan een definitieve oplossing voor het vervoer. Vervoerder Veolia staakte de ritten met de discobus na verschillende incidenten. Disco theek Joy in Cadzand-Bad zorgt voor beveiliging. Kosten en dienst regeling blijven ongewijzigd. illillfei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61