Zeeland PZC Plan parkeergarage Oostwal leeft nog Brand verwoest loods Arnemuiden BEVELANDEN-THOLEN 24 en 25 22 en 23 UITSTEL College Goes trekt voorstel terug en wil pas in 2012 een besluit nemen; moties tot afstel sneuvelen in raad Een schilderij om aan te voelen almanak Popkenner Vrijdag 21 januari 2011 Verloederd schip in haven Stavenisse wekt ergernis 21 Gemeente Borsele zoekt naar creatieve antwoorden op krimp Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl mmmmmmmssm. mm door Frank Balkenende GOES - Een meerderheid van de Goese gemeenteraad schiet een parkeergarage aan de Oostwal niet at maar volgt de wens van het col lege van burgemeester en wethou ders om daarover pas in 2012 een beslissing over te nemen. Dat is de uitkomst van een enig- zins merkwaardige politieke gang van zaken rondom het naar schat ting 21 miljoen euro vergende par- keergebouw. Vorige week bleek in de raadscommissie dat bijna alle partijen sceptisch staan tegenover zo'n duur project. Alleen de WD sprak zich uit voor de bouw van een parkeergarage op de Oostwal. Anderen betwijfelen of dat par- keergebouw financieel haalbaar is. Gisteren trok het college van B W op de valreep het collegevoor stel in, omdat het risico bestond dat een raadsmeerderheid zou be sluiten te stoppen met verdere stu dies. Wethouder Loes Meeuwisse (WD, binnenstad, verkeer) liét raadsleden per email weten dat het college de komende twee jaar wil gebruiken om de financiële haalbaarheid beter te onderzoe ken. De bezettingsgraad van de huidige parkeergarage aan de West- wal kan daarbij vitale informatie leveren. Het college hecht overi gens wel aan de bouw van een par keergarage op de Oostwal, omdat die nodig zou zijn om het oostelij ke deel van het winkelgebied in de binnenstad gezond te houden. Ook kan de vestestructuur worden teruggebracht (waterpartij op het dak van de garage) en het gebied zo worden gemoderniseerd. De tactiek van het college werkte. Het idee gaat in de ijskast, maar niet in de prullenbak. De fracties van SP en GroenLinks probeerden met enkele moties de raad tot een definitief afstel te verleiden. De stekker eruit, was de strekking van twee moties. Alleen de SP, Groen Links en (deels) de SGP/ Christen- Unie steunden die moties. De an dere fracties waren tegen. Ook de PvdA, die in algemene be schouwingen en in commissiever gaderingen zich toch al vaker heeft uitgesproken tegen de bouw van een parkeergarage op de Oostwal. Nu de PvdA weer in het college is vertegenwoordigd, geeft het dat zelfde college de ruimte om na te gaan of de parkeergarage finan cieel haalbaar is of niet. Onder het motto 'zeg nooit, nooit', zoals frac tievoorzitter Henk Hoogerland ver klaarde. Een motie van Groen Links om te onderzoeken hoe de parkeerdruk aan de oostrand van de stad kan worden verminderd, haalde het wel. ARNEMUIDEN - Een felle uitslaande brand heeft gistermorgen een gro te landbouwloods tegenover vlieg veld Midden-Zeeland verwoest. In de loods lagen aardappelen opge slagen en stonden landbouwvoer tuigen. Bij de brand is niemand ge wond geraakt. De brand werd even na zessen ont dekt door de eigenaar, die met zijn vrouw en twee kinderen in het naastgelegen vrijstaande huis woont. Toen de brandweer arri veerde stond de schuur al in lich terlaaie. Omdat de loods niet meer te redden was richtte de inzet van de veertig brandweermannen zich op het voorkomen van uitbreiding van de brand naar de woning, een tweede loods en twee brandstof tanks. Dat lukte. De brand ging gepaard met een forse rookontwikkeling. De zwarte pluim dreef richting de spoorlijn en de A58. Dat leverde niet zoveel hinder op dat het trein- of wegver keer stil moest worden gelegd. Bij de brand is geen asbest vrijge komen. Het was een relatief jonge schuur, gebouwd halverwege de ja ren negentig toen geen asbest in de bouw meer werd toegepast. Voor de zekerheid heeft de brand weer nog monsters laten onderzoe ken. Daaruit is gebleken dat inder daad geen sprake is geweest van as best. De brandweer is tot half vijf bezig geweest met nablussen. Over de oorzaak van de brand kon de brandweer gisteren nog geen uit spraak doen. Op vakantie in Ierland kon die Mid delburgse Ü2-fan zijn ogen niet gelo ven. Was dat echt zanger Bono aan die tafel tegenover hen in het restau rant? Het was hem en wat zou hij graag op de foto willen met zijn favo riet. Maar brutaalweg op die tafel af stappen, durfde hij niet. Toen een ongeschoren man zich los maakte uit het gezelschap van Bonö, zag de Middelburger zijn kans schoon en liep ook naar het herentoi Tip? redactie@pzc.nl let. Staand voor het urinoir vroeg hij zijn buurman of die een foto met Bo no kon arrangeren. Zou wel lukken, zei de man. Het werd een mooie foto, er werden wat vriendelijkheden uitge wisseld en de Middelburger keerde enthousiast terug naar zijn eigen ta fel waar hij met jaloerse blikken werd ontvangen. Na afloop wilden de Zeeuwen afrekenen. Was niet no dig, zei de ober. „Mister Springsteen heeft voor u betaald." GOES - De meeste schilderijen zijn er om te bewonderen, maar niet om aan te voelen. Maar dat geldt niet voor het kunstwerk dat Hilde Theenaart (17, links) uit Goes en Ilse de Koeijer (17) uit Wemeldinge als eindwerkstuk hebben ge maakt voor het havo-profiel Cultuur en Maatschappij aan het Goese Lyceum locatie Dusseldorfstraat. De knuffels - een pin guïn, kaketoe, lammetje en eekhoorn - zijn gewoon van het schilderij af te plukken. Leuk voor de kinderen van kinderop vang Abeltje in Heinkenszand, waar de meterslange schilde ring, die de vier seizoenen uitbeeldt, uiteindelijk zal komen te hangen. „De meeste leerlingen kiezen als profielwerkstuk een boekwerk, wij zochten iets tastbaarders", zo verklaren Hilde en Ilse de keuze voor hun project. En nu maar hopen op een goed cijfer voor hun eindopdracht. „Maar een dikke voldoen de zit er wel in", zeggen ze. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51