301 sport Een gelijkspel telt niet voor Ma Albert heeft wereldl Niels Mesu in Super Prestige Cup Kerkhove komt tekort tegen Slowaakse Gelijkspel Sranang 2 en Dauwendaele 2 Eerste schifting doorgevoerd in Zierikzee VIERDE KLASSE ZATERDAG Zierikzee is nog in de race voor de titel in de vier de klasse. Meteen na de winterstop wacht de ploeg van trainer Marcel van Duijn drie derby's. MEEST CELEZEN 1. Van der Haegen wil naar RCS 2. Wie de jeugd heeft... 3. Echtpaar besmet met voetbalvirus STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees onze sportweblogs via www.pzc.nl/blog vrijdag 21 januari 2011 STUTTGART Tennisster Lesley Kerkhove redde het gisteren tijdens het 10.000 dol- lartoernooi van Stuttgart niet te gen de nummer één van de plaat singslijst. De negentienjarige Zie- rikzeese verloor met 6-1 6-3 van de Slowaakse Michaela Pochabova. Volgende week tennist de Zeeuwse nummer 555 van de wereld weer in Duitsland. Dan in Kaarst. Ze wordt ook daar direct tot het hoofdsche ma toegelaten. MIDDELBURG Op de tweede speeldag van het nieuwe jaar deden de zaalvoetbal lers van FC Dauwendeale 2 en FM Sranang 2 weinig voor elkaar on der. De derby eindigde na een 1-1-ruststand in een 4-4-gelijkspel. Na rust nam FM Sranang 2 tot drie maal toe een voorsprong, maar tel kens slaagde Dauwendaele 2 er in die weg te werken. De doelpunten makers voor Sranang 2 waren Bud Aschman, Peter Overdulve en Vir gil de Meza (2x). Ronaldo Meijer, Kevin Krieger (2x) en Nordin Benjiali scoorden tegen. zierikzee - De eerste ronde van het driebandentoernooi om de Graanbeurstrofee zit erop. Giste ren startte de organisatie, die in handen is van BV De Graanbeurs, al met de tweede ronde. Ook in de laatste vier poules van de eerste ronde vielen er nog een paar opvallende resultaten te note ren. Zo werd clubfavoriet en oud-Nederlands kampioen drie banden Kees Vermeulen uitgescha keld. Clubgenoot André van der Made vloog met een serie van vijf uit de startblokken en dat kon Ver meulen niet meer goedmaken. Een plaats in de tweede ronde was er wel voor Van der Made en oud- Graanbeurs-speler Maarten Bruij- nes uit Bruinisse. In poule P greep Francois Smits uit Zierikzee ietwat zuur naast een plaats in de volgen de ronde. Met het beste moyenne van de poule vloog hij er op per centage toch uit. In de poules M en N waren de eer ste plaatsen voor de Goesenaren Rob Jacobs en Wim Zandee. Ook de Schouwse biljarters Cees Steen- poorte uit Oosterland en Adri Ver west uit Zierikzee veroverden een plek in de tweede ronde. punten behaalde Zierikzee in de huidige competitie. De ploeg won negen keer en verloor drie keer. biddinghuizen - Niels Mesu is gis teravond winnaar geworden van de Super Prestige Cup in de eerste divisie. Op schaatsbaan Flevonice in Biddinghuizen behaalde de Mid delburger de negende plaats in de laatste wedstrijd in een reeks van vijf Die positie bleek voldoende voor de eindoverwinning. De marathon van gisteren gold eveneens als de zestiende wed strijd om de KPN Marathon Cup. Dagwinnaar van de wedstrijd over zestig kilometer werd Simon Schouten, de leider in het tussen- klassement van de KPN Marathon Cup in eerste divisie. De prachtige winterse omstandig heden deden denken aan de Weis- sensee, waar de marathonschaat sers de komende weken zullen rij den. Erwin Mesu reed in de topdi- visie in een wedstrijd over 75 kilo meter sterk mee. Toch moest hij door Ad Pertijs de strijd vier rondes voor het ein de staken. Na een val werd zijn achterstand op het voortjagende peloton te groot. Een groep van tien man kreeg de gelegenheid om weg te blijven, omdat onder hen geen rijders wa ren die een bedreiging vormden voor het eindklassement. De zege ging naar Sjoerd Huis man. Winnaar van de Super Presti ge Cup in de topdivisie werd Bart de Vries. Zondag staan de schaatser weder om aan de start in Biddinghuizen, waar dan de eerste wedstrijd om de Grand Prix Cup wordt verre den. Dit is een wedstrijd voor rijders in de topdivisie, aangevuld met de top dertig uit de eerste divisie. Er- win en Niels Mesu zijn beiden van de partij. Ook doen zij mee op de Weissensee. hoogerheide - De GP Adrie van der Poel is ook deze winter de af sluitende manche van de wereldbe kercompetitie veldrijden. In Hoo- gerheide zijn zondag vier wereld bekers te vergeven. Bij de elite (profs) gaat die met 30.000 euro gevulde cup zo goed als zeker naar oud-wereldkampi oen Niels Albert, die meer dan zes tig punten voorsprong heeft op zijn landgenoot Kevin Pauwels. De winnaar in Hoogerheide krijgt tachtig punten, de nummer twee zeventig en de nummer drie 65. Met een dertigste plek, goed voor 21 punten, is Albert al niet meer te achterhalen. Sanne van Paassen is de grote favo riete bij de vrouwen. Ze leidt het klassement met dertig punten voorsprong op Katherine Comp- ton. De Oost-Brabantse heeft aan een vijfde plaats voldoende om de hoofdprijs van 12.000 euro op haar rekening te laten bijschrijven. Ma rianne Vos miste de helft van de wedstrijden en kan zondag met een zege (60 punten) nog stijgen naar de derde plaats (6000 euro). De strijd om de wereldbeker is het spannendst bij de beloften (ren ners tot 23 jaar). De Belg Vincent Bastaens heeft slechts vijf punten voorsprong op Europees kam pioen Lars van der Haar uit Wou denberg. Met een dagoverwinning trekt dê Rabobankrenner de cup in ieder geval naar zich toe. De wereldbeker voor junioren, gaat zo goed als zeker naar de Belg Laurens Sweeck, die 39 punten voorsprong heeft zijn landgenoot Daniël Peeters. Met een negende plaats is Sweeck zeker van zijn zaak. Stan Godrie uit Zundert (achtste) kan richting de topvijf door Klaas Verspoor kortgene - Zierikzee staat aan de vooravond van drie derby's. Eerst speelt het thuis tegen Brouwersha ven en daarna volgen Mevo en WIK'57. „Dat moeten gewoon ne gen punten worden. Niets meer en niets minder", waarschuwt trai ner Marcel van Duijn zijn spelers groep. Zierikzee kan zich in de titelrace maar weinig misstappen meer ver oorloven. De derde seizoensneder laag in de vierde klasse B, uit bij Halsteren (1-0), kwam hard aan. „De eerste helft zat de wedstrijd op slot: één ploeg speelde met de punt naar voren en één met de punt naar achteren. Ik wil altijd er gens op het veld een vrije man hebben. In de rust hebben we afge sproken om achterin één-op-één re gaan spelen, maar dan moet je je wel aan de taken houden. Als dat niet gebeurt krijg je, zoals wij nu, het deksel op de neus." Van Duijn is daarbij ook kritisch naar zichzelf toe. „Ik kan me zelf kwalijk nemen dat ik niet voor een punt ben gegaan, maar dat is achteraf altijd gemakkelijk. Ik heb een beetje de Amerikaanse sport- mentaliteit: een gelijkspel bestaat niet! En wanneer je als Zierikzee roept dat je kampioen wilt wor den, dan moet je ook in wedstrij den tegen Halsteren voor de winst gaan. Anders moet je je waffel hou den." Het is duidelijk dat Zierikzee in 4B alle zeilen moet bijzetten om de ti tel in de wacht te slepen. Van Duijn vroeg zich na Halsteren-uit af 'of zijn ploeg wel goed genoeg is'. „Alleen voetbalkwaliteit is niet voldoende om kampioen te wor den. Kijk maar naar het Real Ma drid van vorig jaar. Miljoenen geïn vesteerd in goede spelers, maar Trainer Marcel van Duijn van Zierikzee mist het besef en de absolute wil en de 'drive' bij zijn spelers om te winnen. „Niet all dag- en donderdagavond." geen goed team." Hij weet wat er moet veranderen om de derde klas te halen. „Ik mis het besef en de absolute wil en de 'drive' om te winnen. Niet alleen op zaterdag, maar ook op de dinsdag- en donderdaga vond. Bij Quick Boys was ik ver wend. Daar had ik altijd een groep van achttien man en daar spatte het altijd van het veld af Mis schien is dat ook wel een beetje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48