zeeland 123 65-plusser heet hangijzer A ijfMt Veel animo voor appartementen Scharrenstaete Goeree twittert Alcohol en jongeren thema ouderraad Danielle Orelio houdt open atelier Geen feest, maar goed doel hotelpersoneel Drieduizend euro voor Burkina Faso Bands van voorronde Regioruis zijn bekend Inwoners mogen zelf plaats huwelijk kiezen vrijdag 21 januari 2011 meten met twee maten." Een uit spraak die de Anbo-voorman een fors applaus opleverde. De proef met het gratis OV voor 65-plussers is gestaakt omdat het in de visie van de gemeente Schou- wen-Duiveland - die het project sa men met de provincie Zeeland op poten zette - onvoldoende bespa ring op WMO-vervoer opleverde. Uit de evaluatie van het project is gebleken dat ruim ro procent van de WMO-pashouders regelmatig de bus gebruikte in plaats van het WMO-vervoer. Besparing: ro.ooo euro. Daar staat echter tegenover dat de gemeente 75.000 euro moet investeren om gratis openbaar ver voer voor 65-plussers op het ei land mogelijk te maken. Wat het CDA betreft zou een afge slankte versie van het project een optie kunnen zijn. Babijn: „Na tuurlijk zijn wij voorstander van kwalitatief goed openbaar vervoer, maar het moet wel betaalbaar blij ven. Je zou daarom kunnen over wegen om de pas niet automatisch aan iedereen maar alleen op aan vraag te sturen én een kleine bij |g§|i |g ij^ foto Ronald den Dekker drage van zeg vijf euro te vragen." Babijn voegde daar aan toe dat wat hem betreft de kous nog niet af is. „Ik hoop dat de politiek dit oppakt." Belangrijk in de visie van Babijn want bij het gratis OV voor 65-plussers speelt ook de sociale component een belangrijke rol. Mobiliteit houdt ouderen actief en kan voorkomen dat ze achter de geraniums belanden. Uit de evalua tie van het project is gebleken dat het weliswaar lukt om ouderen mobiel te houden, maar dat dat slechts zeer ten dele door de OV-pas komt. Volgens antwoor den van het provinciebestuur op vragen van Babijn maakt de pas voor slechts circa 2 procent van de ouderen hét verschil tussen maat schappelijk participeren of thuis blijven. Babijn zet zo zijn vraagte kens bij de uitkomsten van de eva luatie. „Ik zou graag een uitgebrei de evaluatie zien." Tijdens de themabijeenkomst werd ook uitgebreid aandacht be steed aan jongeren en wat hun er varingen met het openbaar ver voer op Schouwen-Duiveland zijn. Het beeld dat daarbij naar voren kwam was niet bepaald vleiend voor vervoerder Connexxion. Vol gens de door medewerkers van het Welzijnshuis Schouwen-Duive land ondervraagde jongeren heb ben ze met enige regelmaat het na kijken omdat een bus eerder dan aangegeven vertrekt en is het in de overvolle bussen tijdens het spits uur vaak staan geblazen. Flinke wachttijden zijn eveneens een doorn in het oog van veel jonge ren. „De bus sluit absoluut niet aan op je lesuren. Als je om kwart over twee uit bent moet je tot drie uur wachten voordat je met de bus mee kan. Dat soort dingen komt vaak voor", aldus één van de ondervraagde jongeren. Babijn had zelf ook de proef op de som genomen en zei geschrokken te zijn van de meer dan volge- stampte bussen. Babijn maakt zich zorgen over de veiligheid. „Ik hield in ieder geval mijn hart vast." In een vurig pleidooi benadrukte Babijn verder het belang van wat hij betitelde als de 'dorpjesbus'. Hij moest toegeven dat de bus die van dorp naar dorp rijdt nou niet bepaald drukbeklant is, Toch is de dorpjesbus in zijn visie onmisbaar. „In kleine kernen zijn veel men sen aangewezen op het openbaar vervoer. Daarom is de 'dorpjesbus' toch onmisbaar." GOEDEREEDE - De gemeente Goede reede is sinds kort te volgen op TWitter. Elke keer als de gemeente iets nieuws op de site zet, verschijnt een tweet. Goedereede heeft in middels honderd volgers op dit mi- croblogsysteem. www.twitter.com/gem_goedereede Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - Het dorpshart van Scharendijke is een appartemen tengebouw rijker. Deze week trek ken de eerste bewoners in 'Schar renstaete'. Op de plek waar ooit het gemeentehuis van Mid den-Schouwen stond, heeft wo ningcorporatie Zeeuwland acht ap partementen laten bouwen. Directeur Antoine de Ceuster is verguld met het opgeleverde pro ject. „Er was veel belangstelling voor de appartementen. En geluk kig zijn wij er financieel in ge slaagd om het gebouw ook van een lift te voorzien." De woningen zijn bedoeld voor ouderen. Vier be woners komen uit Scharendijke, drie van elders op het eiland en één iemand woonde voorheen bui ten de gemeente. „Scharendijke is één van de kernen die groeit. Mo menteel zijn er geen concrete pro jecten voor dergelijke woningen in het dorp." Volgens De Ceuster be staat echter wel de kans dat een oud plan om het dorpshuis te ver nieuwen weer nieuw leven in te blazen. Daarbij zou Zeeuwland te gelijkertijd ook appartementen voor senioren kunnen realiseren. De woningen aan de Platteweg zijn onderling verschillend. Er zijn vier typen appartementen met elk een ruime open keuken en woon kamer, een grote en een kleinere slaapkamer. De naam Scharrenstaete is tijdens een zogeheten Zeeuwlandcafé door een bewoner bedacht. Bestel online: i www.derodepilaren.nl ïlnfo: 0113-250515 ZIERIKZEE Het thema alcohol en jongeren staat dinsdag 1 februari centraal tij dens de vergadering van de ouder raad van Pontes Pieter Zeeman. Op het programma onder meer een theaterprogramma waarbij interac tie met het publiek voorop staat Bedoeling is om ouders te laten zien hoe jongeren van nu omgaan met alcohol en wat daarvan de ge volgen kunnen zijn voor hun ge zondheid. Na afloop is er gelegen heid om na te praten onder het ge not van een hapje en een - alcohol vrij - drankje. Aanvang 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Beeldend kunstenares Daniëlle Ore lio houdt zaterdag 29 en zondag 30 januari open atelier in haar werk ruimte en beeldentuin aan de Ho- geweg 34 in Burgh-Haamstede. In de tuin is het beschilderde kera miek weer onder de sneeuw van daan gekomen en krijgen de eerste bloeiers als hammamelis weer kleur. Binnen zijn sieraden, schilde rijen en gevarieerd werk in brons en RvS van Orelio te zien. Geopend van 11.00 tot.17.oo uur. RENESSE Het personeelsfeest van hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse is niet doorgegaan. De veertig mede werkers konden het niet eens wor den over een leuk plan. Op de dag van het feest besloten zij het feest- budget van 6000 euro over te ma ken op de rekeningen van stichting Thuredrith voor kankerpatiëntjes, stichting De Figurant en een pro ject voor weeskinderen in Ghana. Het personeel heeft uiteindelijk een spelletjesmiddag gehouden. BURGH-HAAMSTEDE De Stichting Lafllabumbu krijgt van de afdelingen Zierikzee en Schouwen van het Rode Kruis een bijdrage van 3000 euro. Het Rode Kruis heeft zich verbonden aan de actie van Stichting Lafilabumbu voor Burkina Faso, een actie opge zet door Sala de Clerq uit Burgh-Haamstede. Momenteel wordt op zeven scholen actie ge voerd voor Lafilabumbu. Leerlin gen doen tegen betaling klussen in en rond het huis. Het geld is tij dens een vrijwilligersmiddag van het Rode Kruis overgedragen. ZIERIKZEE De bands en rappers Zebrapad, Se rious, Dehumanization, Vloer en G-Karwan Stacks strijden vrij dag 28 januari om de eer in de eer ste voorronde van talentenwed strijd Regioruis. Speciale act tij dens het juryberaad is dj Benjamin Scott. De winaar gaat door naar de finale op zaterdag 14 mei. Zowel voorronde als finale wordt gehou den in poppodium Brogum in Zie rikzee. Aanvang: 20.00 uur en de toegang is gratis. GOEDEREEDE Net als Schouwen-Duivelanders kunnen inwoners van de gemeen te Goedereede voortaan zelf de plaats bepalen waar zij willen trou wen. Tot voor kort waren dat al leen het gemeentehuis, de toren van Goedereede of het museum Raad- en Polderhuis. De zelfgeko zen trouwlocatie moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Gratis trouwen blijft mogelijk op maandag- en dinsdagochtend, maar alleen in het gemeentehuis. MEEST GELEZEN 1Gemeente controleert vuilnis 2. Vrouw gewond bij aanrijding N59 3. Strijd tegen de verpaupering (foto) UW MENING TELT Reageer op de stelling 'de vertrouw de Renessetour moet terug' op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43