Controle op inhoud grijze rolemmer Zeeland PZC r Popkenner Opnieuw prijs voor eetcafé Scharendijke Inbrekers slaan hun slag op het eiland Stichting Roparun steunt ADRZ Cel voor poging Witte Reus te verduisteren almanak 24 en 25 SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 MILIEU Gemeente vindt dat er te veel gft en papier in restafval zit door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het komt nog te vaak voor dat in de grijze rolemmer - bedoeld voor restafval - glas, plas tic, papier en gft gedumpt wordt. Daarom gaat de gemeente Schou- wen-Duiveland de inhoud van de grijze rolcontainer steekproefsge wijs controleren. Eén keer regels aan de laars lappen komt op een waarschuwing te staan. Wie die waarschuwing in de wind slaat en weer in de fout gaat kan rekenen op een bekeu ring. De afdeling reiniging van de gemeente maakt met enige regel maat een 'sorteeranalyse'. Dat houdt in dat gekeken wordt wat de Schouwen-Duivelanders zoal in de grijze rolemmer mikken. De laatst gehouden analyse heeft uit gewezen dat er niet alleen restafval maar ook papier, karton, glas, groente- fruit-, en tuinafval en plastic in de bak belandt. Concreet gaat het om 31 procent papier, 29,5 procent groente- fruit en tuinafval (gft), 18 procent plas tic en 6 procent glas. „Vergeleken met een aantal jaren geleden gaat het beter, maar nog lang niet goed genoeg", zegt Koert Stassen van de afdeling reiniging. Hij voert verschillende mogelijke oorzaken aan: onwetendheid en gemakzucht. „]e ziet zelfs bij huis houdens die tegenover een milieu park wonen dat er dingen in de grijze emmer zitten die er niet thuishoren." Wat Stassen verbaast is het relatief hoge percentage gft in de grijze rolemmer. „Dat be grijp ik niet zo goed. want wie een grijze rolemmer heeft, heeft ook een groene die bedoeld is voor gft" In de ondergrondse afvalbak in Zierikzee mag wel gft-afval. Stas sen: „Een aparte route voor gft in Zierikzee is niet te doen. En de er varing heeft geleerd dat het percen tage gft-afval dat in de ondergrond se bakken terecht komt te verwaar lozen is." De gevolgen van de 'vervuiling' van de inhoud van de grijze em mer liegen er niet om volgens Stas sen. Hoe minder restafval, hoe minder er ter verbranding aange boden hoeft te worden. Verbranden is, zegt Stassen, een dure grap terwijl voor materialen die gerecycled kunnen worden - papier, plastic, flessen - vaak een vergoeding staat. Doel van de con troleactie is bewustwording. „We hopen dat boetes niet nodig zullen zijn." SCHARENDIJKE - Het regent prijzen voor Sa- lud! in Scharendijke. Het eetcafé won vorig jaar het Gouden Fust en de Zeeuwse voorron de van de Nationale Biertapwedstrijd. Gister middag was het weer raak. Salud! kreeg de Gouden Tapknop, een prijs van Heineken voor goed gastheerschap en een lekker biertje. De tapknop werd aangevoerd op een traditionele bierwagen. Salud! is door enkele 'mystery guests' beoordeeld. Eigenaren Gwen en Mauri ce van Goudoever van Salud! (midden op de foto tussen de dorpsomroeper en Heinekendi- recteur Edu Noorlander) strijden zondag in Amsterdam voor het Gouden Fust en 2 februa ri in Maastricht voor goud bij de Nationale Biertapwedstrijd. foto Ronald den Dekker BRUINISSE Op Schouwen-Duiveland is woens dag ingebroken in twee woningen. Bij een woning aan de Hersebe- kestraat in Bruinisse doorzochten inbrekers tussen 6.30 en 21.00 uur alle kamers. Ze namen onder meer een laptop, mobiele telefoon en kle ding mee. Ook bij een huis aan de Roerdompstraat in Zierikzee is overdag tussen 12.00 uur en 21.30 ingebroken. Onduidelijk is nog wat er gestolen is. In beide gevallen wa ren de bewoners niet thuis. GOES Stichting Roparun stelt vanuit de opbrengst van de Roparun 2010 een maximumbedrag van 1600 eu ro ter beschikking aan het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis in Goes. Het bedrag wordt gebruikt voor drie workshops die bedoeld zijn voor mensen waarbij door kanker of de behandeling van kanker het uiterlijk verandert. De eerste work shop is maandag 24 januari. De Ro parun is een loopevenement van 520 kilometer. MIDDELBURG Een Vlissinger is gisteren veroor deeld tot in»totaal zes maanden cel voor een poging tot het verduiste ren van twee pakken wasmiddel. De veelpleger kreeg vier maanden voor die poging. Hij had ook nog twee maanden voorwaardelijk ach ter zijn naam staan. De man vond in een AH-filiaal een kassabonne tje met daarop de afrekening voor het wasmiddel. Hij pakte twee pak ken en wilde ze bij de kassa omrui- lenvoor contant geld. Dat mislukte. Tip? redactie@pzc.nl Op vakantie in Ierland kon die Mid delburgse U2-fan zijn ogen niet gelo ven. Was dat echt zanger Bono aan die tafel tegenover hen in het restau rant? Het was 'm en wat zou hij graag op de foto willen met zijn favo riet. Maar brutaalweg op die tafel af stappen, durfde hij niet. Toen een on geschoren man zich losmaakte uit het gezelschap van Bono, zag hij zijn kans schoon en liep ook naar het he rentoilet. Staand voor het urinoir vroeg hij zijn buurman of die een fo to met Bono kon arrangeren. Zou wel lukken, antwoordde de man met Amerikaans accent. Het werd een mooiefoto, er werden wat vriende lijkheden uitgewisseld en de Middel burger keerde enthousiast terug naar zijn eigen tafel waar hij met jaloerse blikken werd ontvangen. Na afloop wilden de Zeeuwen afrekenen. Was niet nodig, zei de ober. „Mister Springsteen heeft voor u betaald." Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Staken proef gratis OV 65-plusser is heet hangijzer Vrijdag 21 januari 2011 Middelburg zet beiaardierschap na vijf eeuwen bij grof vuil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41