Thijs Roovers wil oude tijden Eindzege Niels Mesu Albert heeft wereU in Super Prestige Cup 30 TWEEDE KLASSE ZATERDAG Arnemuiden is de trotse koploper in de tweede klasse. Clubman Thijs Roovers vindt dat de ploeg keer lag Thljs Roovers dit seizoen meer vertrouwen heeft dan vorig seizoen. scoorde ze/fechter nog niet. VCK speelt dinsdag bekerduel met WGZ Gelijkspel Sranang 2 en Dauwendaele 2 Van der Waal in Nederlandse selectie Kerkhove komt tekort tegen Slowaakse vrijdag 21 januari 2011 3 L aan de basis van een doelpunt Hij KOUDEKERKE VCK speelt aanstaande dinsdag op eigen veld de bekerwedstrijd tegen zaterdag-eersteklasser. Het duel in de vierde ronde van de districtsbe ker wordt op sportpark Duinhelm in Oostkapelle en begint om 20.00 uur. Op dezelfde avond speelt Hoek op eigen veld het duel in de derde ronde tegen Rijsoord 2 en ont vangt Steen de Brabantse oppo nent Good Luck. Dat is eveneens een duel in de derde ronde. In de vierde ronde staat Temeuzen- EBOH gepland. De zondag-tweede klassers trappen om 19.30 uur af. MIDDELBURG Op de tweede speeldag van het nieuwe jaar deden de zaalvoetbal lers van FC Dauwendeale 2 en FM Sranang 2 weinig voor elkaar on der. De derby eindigde na een ï-i-ruststand in een 4-4-gelijkspel. Na rust nam FM Sranang 2 tot drie maal toe een voorsprong, maar tel kens slaagde Dauwendaele 2 er in die weg te werken. De doelpunten makers voor Sranang 2 waren Bud Aschman, Peter Overdulve en Vir gil de Meza (2x). Ronaldo Meijer, Kevin Krieger (2x) en Nordin Benjiali scoorden tegen. AMSTERDAM Jasmine van der Waal is opnieuw opgenomen in de selectie van het Nederlands Sevensteam. De rugby- ster (19) van het Middelburgse Oe- moemenoe maakt deel uit van de groep die zich gaat voorbereiden op het EK, dat deze zomer wordt gehouden. De Nederlandse vrou wen behoren op sevensgebied tot de toonaangevende landen in Euro pa. Vorig jaar won Van der Waal met Oranje het vrouwentoernooi op de Heineken Sevens. In de fina le werd toen Spanje verslagen. STUTTGART Tennisster Lesley Kerkhove redde het gisteren tijdens het 10.000 dol- lartoernooi van Stuttgart niet te gen de nummer één van de plaat singslijst. De negentienjarige Zie- rikzeese verloor in Duitsland met 6-1 6-3 van de Slowaakse Michaela Pochabova. Volgende week tennist de Zeeuwse nummer 555 van de wereld op nieuw in Duitsland. Dan in Kaarst. Ze wordt ook daar direct tot het hoofdschema toegelaten. MEEST GELEZEN 1Van der Haegen wil naar RCS 2. Wie de jeugd heeft... 3. Echtpaar besmet met voetbalvirus STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees onze sportweblogs via www.pzc.nl/blog BIDDINGHUIZEN - Niels Mesu is gis teravond winnaar geworden van de Super Prestige Cup in de eerste divisie. Op schaatsbaan Flevonice in Biddinghuizen behaalde de Mid delburger de negende plaats in de laatste wedstrijd in een reeks van vijf. Die positie bleek voldoende voor de eindoverwinning. De marathon van gisteren gold eveneens als de zestiende wed strijd om de KPN Marathon Cup. Dagwinnaar van de wedstrijd over zestig kilometer werd Simon Schouten, de leider in het tussen- klassement van de KPN Marathon Cup in eerste divisie. De prachtige winterse omstandig heden deden denken aan de Weis- sensee, waar de marathonschaat sers de komende weken zullen rij den. Erwin Mesu reed in de topdi- visie in een wedstrijd over 75 kilo meter sterk mee. Toch moest hij de strijd vier rondes voor het ein de staken. Na een val werd zijn achterstand op het voortjagende peloton te groot. Een groep van tien man kreeg de gelegenheid om weg te blijven, omdat onder hen geen rijders wa ren die een bedreiging vormden voor het eindklassement. De zege ging naar Sjoerd Huis man. Winnaar van de Super Presti ge Cup in de topdivisie werd Bart de Vries. Zondag staan de schaatser weder om aan de start in Biddinghuizen, waar dan de eerste wedstrijd om de Grand Prix Cup wordt verre den. Dit is een wedstrijd voor rijders in de topdivisie, aangevuld met de top dertig uit de eerste divisie. Er- win en Niels Mesu zijn beiden van de partij. Ook doen zij mee op de Weissensee. door Ad Pertijs HOOGERHEIDE - De GP Adrie van der Poel is ook deze winter de af sluitende manche van de wereldbe kercompetitie veldrijden. In Hoo- gerheide zijn zondag vier wereld bekers te vergeven. Bij de elite (profs) gaat die met 30.000 euro gevulde cup zo goed als zeker naar oud-wereldkampi oen Niels Albert, die meer dan zes tig punten voorsprong heeft op zijn landgenoot Kevin Pauwels. De winnaar in Hoogerheide krijgt tachtig punten, de nummer twee zeventig en de nummer drie 65. Met een dertigste plek, goed voor 21 punten, is Albert al niet meer te achterhalen. Sanne van Paassen is de grote favo riete bij de vrouwen. Ze leidt het klassement met dertig punten voorsprong op Katherine Comp- ton. De Oost-Brabantse heeft aan een vijfde plaats voldoende om de hoofdprijs van 12.000 euro op haar rekening te laten bijschrijven. Ma rianne Vos miste de helft van de wedstrijden en kan zondag met een zege (60 punten) nog stijgen naar de derde plaats (6000 euro). De strijd om de wereldbeker is het spannendst bij de beloften (ren ners tot 23 jaar). De Belg Vincent Bastaens heeft slechts vijf punten voorsprong op Europees kampioen Lars van der Haar uit Woudenberg. Met een dagoverwinning trekt de Rabo- bankrenner de cup in ieder geval naar zich toe. De wereldbeker voor junioren, gaat zo goed als zeker naar de Belg Laurens Sweeck, die 39 punten voorsprong heeft zijn landgenoot Daniël Peeters. Met een negende plaats is Sweeck zeker van zijn zaak. Stan Godrie uit Zundert (achtste) kan richting de topvijf Thijs Roovers: „Het zou mooi zijn als we zolang mogelijk mee kunnen doen om het kampioenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30