De stadsbeiaard zeeland 123 MO 7 Officier wil 'terreur' bestraft hebben Cel voor poging Witte Reus te verduisteren Overval Hof Domburg binnenkort behandeld Villa Valentijn Middelburg BV vrijdag 21 januari 2011 www.vernieuwdmiddelburg.nl Henk van Putten musiceert bovenin de Lange Jan. Om zijn beiaard te be reiken beklimt hij 279 treden. De beiaardier beklimt een van de ladders naar de top. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is ervoor UW gemak! i Bestel online: V t,a www.derodepilaren.nl h^gjlnfo: 0113-250515 Je bestrijkt de hele stad als je speelt In een gebouw kom je niet door de mu ren. De stadsbeiaard is het hart van de stad. De toren waarin hij speelt, vormt van oudsher het middelpunt van de stad. Henk van Putten MIDDELBURG Een Vlissinger is gisteren veroor deeld tot in totaal zes maanden cel voor een poging tot het verduiste ren van twee pakken Witte Reus. De veelpleger kreeg vier maanden voor die poging. Hij had ook nog twee maanden voorwaardelijk ach ter zijn naam staan. Ook die mag hij nu uitzitten. De man was enkele dagen vrij toen hij in Vlissingen bij een filiaal van AH een kassabonnetje vond met daarop de afrekening voor het was middel. Hij liep de winkel in, pakte twee pakken en wilde ze bij de kas sa omruilenvoor contant geld. Dat mislukte. MIDDELBURG De zaak tegen drie Vlissingers, 22, 22 en 24 jaar, die worden verdacht van de overval op het restaurant in bungalowpark Hof Domburg, zal - als alles meezit - op donderdag 31 maart inhoudelijk worden behan deld. Het wachten is nog op de re sultaten van vier onderzoeken. Op 3 oktober vorig jaar werd het res taurant overvallen en werden de medewerkers bedreigd met vuur wapens. De overvallers gingen er met 10.000 euro vandoor. Twee we ken later werden de in totaal zes verdachten, van wie drie Vlissin gers, aangehouden. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl mmiBmmamam MIDDELBURG - Het zal je maar ge beuren. Eerst word je fiets gesto len en vervolgens moet je voor de rechtbank verschijnen, verzuchtte raadsman H. Goedegebure. Zijn Middelburgse (22) cliënt maakte dat gisteren mee. Vorig jaar januari werd in Oost-Souburg, vanuit de tuin van zijn ouders, zijn fiets gestolen. Twee maanden later zag hij in die plaats iemand op zijn fiets rijden. Na een korte achtervolging lukte het die fietsen dief tot staan te brengen. Die dief smeekte vervolgens om de politie er niet bij te halen. De Middelbur ger vond dat goed maar eiste wel een schadevergoeding omdat zijn fiets beschadigd was geraakt, zo zei hij gisteren tegen de Middel burgse rechters. Hij eiste en kreeg honderd euro. Enkele maanden later eiste hij nog eens driehonderd euro, omdat hij meer wilde hebben voor herstel van de schade. Officier van justitie W. Smeenk vond dat er sprake was van dwang. De Middelburger zou de Souburgenaar geterrori seerd hebben. De man zelf hield vol dat er geen sprake was van dwang en hele maal niet van terreur. Hij was juist meegaand geweest en was inge gaan op de verzoeken van de fiet sendief Maar hij wilde wel dat de schade werd vergoed. „Ik heb hem niet bedreigd", herhaalde hij enke le malen. De officier eiste 240 uur werkstraf en drie maanden cel voorwaardelijk. Uitspraak 3 februari. Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentijnmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23