Zeeuwse universiteit is nabij PZC BUNDELING Decaan Roosevelt Academy overweegt studenten collegegeld te schenken vanwege economische impuls Rookgassen veroorzaken enorme explosie bij brand Arnemuiden Bezoeker Scheldorado (12) overleden Pakje sigaretten 40 cent duurder Provincie in actie tegen Belgisch autowegenvignet Wisselend bewolkt 5° Angelique. wegbereider voor politiemissie Afghanistan 7 Cullit kan met zijn status veel betekenen voor Tsjetsjenen 8 en 28 Vandaag bij uw krant als bijlage Volkswagen Jetta is zakelijk sterk VRIJDAG 21 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 17 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN - - aam fö door René Schrier MIDDELBURG - Over vijf jaar heeft Zeeland een universiteit. Dat is de stellige overtuiging van gedeputeer de George van Heukelom, Hans Adriaansens van de Roosevelt Aca demy en Adri de Buck van de Ho geschool Zeeland. Van Heukelom: „Als we het nu niet doen lukt het nooit." Adriaan sens hield gisteren in de Weten schappelijke Raad Zeeland een pleidooi voor zo'n Zeeuwse univer siteit. Die kan er volgens hem al leen komen na een bundeling van krachten. En dan gaat het naast de HZ en de RA ook om de Zeeuwse Bibliotheek, het Roosevelt Study Centre, Scoop, het Zeeuws Genoot schap en het Zeeuws Archief Er zijn in Zeeland al ontwikkelingen gaande die moeten leiden tot een viertal masteropleidingen. Daarnaast ligt er het rapport Ke rend Tij van de onderwijsautori- teit Ed d'Hondt, waarin hij schetst hoe het verder moet met het Zeeuwse onderwijs. De plannen voor een universiteit sluiten daar prima bij aan, lichtte Adriaansens toe. In welke vorm de universiteitsplan nen gegoten worden staat nog niet vast. Adriaansensstelde vast dat el ke student van buiten de provin cie de regio een economische im puls geeft van 25.000 euro. Tegen die achtergrond zou overwogen kunnen worden het collegegeld ARNEMUIDEN - Een enorme vuurbal rees gister morgen op boven een brandende landbouwloods aan de Calandweg bij Arnemuiden. Een explosief mengsel van rookgassen zorgde voor de explosie die bij de brandweer bekend staat als een flash-over. Bij de brand raakte nie mand gewond. In de grote loods lagen aardappe len opgeslagen en er stonden landbouwmachi nes. De brand werd even na zessen ontdekt door de eigenaar. De brandweer, die tot diep in de mid- TERNEUZEN - De hulpdiensten heb ben gisteren aan het eind van de middag in zwemparadijs Scheldo rado in Terneuzen tevergeefs ge probeerd een twaalfjarige jongen te reanimeren. Hij was omstreeks kwart voor vijf onwel geworden en werd direct uit het water ge haald. Ambulancepersoneel was snel ter plaatse en nam het reani meren over van het badpersoneel. Ook de traumahelikopter uit Rot terdam werd naar Terneuzen gedi rigeerd. Terwijl de reanimatie nog in volle gang was, werd de jongen, afkomstig uit Axel, overgebracht naar ziekenhuis De Honte. Daar overleed hij. Het incident leidde tot emotionele reacties van bezoe kers van het zwembad. BERGEN op zoom - Een pakje siga retten wordt op 1 maart 40 tot 50 cent duurder. Dat heeft marktlei der Philip Morris in Bergen op Zoom, maker van onder meer Mar lboro, bekendgemaakt. Een pakje Marlboro kost voortaan 5,20 in plaats van de huidige 4,80 euro voor 19 sigaretten. Pakjes L8cM, Philip Morris en Chesterfield stij van 1600 euro per jaar te schen ken. Cees van Minnen van het Roosevelt Study Centre was het eens met Adriaansens, maar hij waarschuwde dat studenten de voorzieningen in Zeeland niet opti maal vinden. Daar ligt nog wel een taak, vond hij. pagina 3: commentaar MIDDELBURG - Het kabinet moet ac tie ondernemen om te voorkomen dat inwoners van Zeeuws-Vlaande- ren 'onevenredig zwaar' getroffen worden door nieuwe belastingen voor autogebruik in België. De pro vincie heeft daarop aangedrongen bij CDA-staatssecretaris Henk Ble ker (Economische Zaken, Land bouw en Innovatie). De Belgische gewesten willen in 2013 een kilo meterheffing voor vrachtwagens en een wegenvignet voor perso nenauto's invoeren. Voor Zeeuws- Vlamingen zal dit tot een lastenver zwaring leiden, vreest de provin cie, omdat zij veel via België rij den. Zeeuws-Vlaamse transpor teurs vinden het slecht dat België eenzijdig maatregelen neemt. Ze pleiten voor eenduidig Europees beleid en willen korting op het provinciale deel van de wegenbe lasting, als België het plan doorzet. pagina 2 en 3: tolnet sluit zich rond Zeeuws-Vlaanderen dag bezig was met blussen, slaagde erin het vuur beperkt te houden tot de loods. pagina 21: loods gaat in vlammen op foto Rolf de Feijter Echte universiteit is een aanwinst voor Zeeland reageer op www.pzc.nl reacties; 438 Vastbinden van verstandelijk gehandicapten is af en toe nodig 78% ■■i 22% gen 50 cent in prijs. Op Prinsjes dag maakte het kabinet bekend dat de accijns omhoog zou gaan. Volgens Philip Morris drijft de ac cijns de prijs met 27 cent op en komt daar 13 cent voor de commer cie bij. „Van de totale commerciële verhoging blijft nog geen derde over voor de handel", stelt brancheorganisatie NSO. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 1688»555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1