buitenland 19 'Verbeter vliegen in winter' europarlement Haïti is verbijsterd over Baby Doe die is 'gekomen om te helpen' donderdag 20 januari 2011 OPROEP EU Commissaris Kallas wil dat luchthavens beter inspelen op sneeuwval. Rampenplannen moeten ver beterd worden, na ervaringen afgelopen december. Informatie aan reiziger bij cala miteiten moet beter. BRUSSEL - De EU wil geen sneeuw- problemen meer op luchthavens. Europees Commissaris Siim Kallas (Verkeer) roept de Europese vlieg velden op hun plan van aanpak bij sneeuwval snel te verbeteren. Kallas herinnerde er gisteren aan dat het in december tot de uitval van 35.000 vluchten leidde. „We weten dat de winter elk jaar komt en we moeten er klaar voor zijn", aldus de commissaris. Hij vindt dat vooral de belangrijke interna tionale luchthavens hun rampen plannen moeten verbeteren. Ver der wil hij dat beter en sneller in formatie wordt verstrekt over ver tragingen en omleidingen. Ook pleit Kallas voor minimale stan daarden voor service en kwaliteit voor passagiers op luchthavens. Daarnaast moeten de afspraken overal worden toegepast. „Het heeft geen zin dat mijn luchtha ven van vertrek is geruimd, maar mijn bestemming nog vol sneeuw ligt", benadrukt Kallas. De eurocommissaris heeft de lucht havens gevraagd zo snel mogelijk de plannen voor de komende win ter te presenteren. Kallas wil later dit jaar met voorstellen komen om de richtlijnen aan te scherpen. Amerikaanse Senaat. Hij schoffeer- de gisteren de president door hem zie onze website:buitenland in een tv-uitzending een dictator te Hu Jintao in de Verenigde Sta- noemen. foto Alex Wong/EPA ten m a mmamm m ss wimiwwi m i i mi iiim it m mmmm m dat zich in 1989 aan de communis tische dictatuur ontworstelde. „Hongarije is een democratie." De premier zei 'klaar te zijn voor het gevecht' met het EP. „Dat zal de hele EU schaden." Hij is bereid de mediawet - waarbij een door de regering benoemde raad beoor deelt of media evenwichtig berich ten - te wijzigen als de Europese Commissie vindt dat zij in strijd is met de EU-regels. Eurocommissa ris Kroes heeft al twijfels geuit of de wet wel verenigbaar is met die regels. Morgen krijgt Boedapest van haar een lijst met vragen en een standpunt volgt binnen enke le weken. De Franse groene fractieleider Daniel Cohn-Bendit zei dat Orban 'op weg is om de Europese Hugo Chavez te worden.' Dat werd Or ban te veel. De wet is door een tweederde meerderheid aangeno men, en zulke kritiek is een beledi ging, vond hij. PORT-AU-PRINCE - Oud-dictator Jean-Claude 'Baby Doe' Duvalier is van plan in Haïti te blijven en wil een rol spelen in de politiek. „Hij zal voor altijd in Haïti blijven, het is zijn land. En hij zal deelne men aan de politiek. Dat is zijn recht. Een politicus sterft nooit", verklaarde Duvaliers advocaat Rey nold Georges. Duvalier (59) was zondagavond volkomen onverwachts geland in Port-au-Prince en de halve wereld speculeerde over de werkelijke re denen voor zijn terugkeer. Dins dag was er een nieuwe verrassing: Baby Doe ging naar de rechtbank. Na een verhoor van enkele uren beschuldigde de hoofdofficier van justitie hem van corruptie en ver duistering van overheidsgelden. Een onderzoeksrechter moet nu bepalen of er genoeg bewijzen zijn om daadwerkelijk een rechtszaak te beginnen. Na het verhoor mocht Duvalier te rugkeren naar zijn hotel. Wel werd zijn paspoort ingenomen, op dat hij Haïti niet kan verlaten. De jongste gebeurtenissen op Haï ti zijn uiterst vreemd. Terwijl loka- Jean-Claude Duvalier foto EPA le mensenrechtenorganisaties op riepen tot Duvaliers arrestatie, was hij al onderweg naar de rechtbank. Aan de andere kant lijkt het - ge zien de straffeloosheid in Haïti - onwaarschijnlijk dat Duvalier daad werkelijk veroordeeld zal worden. Niet dat er geen redenen voor zijn. Onder zijn bewind (1971-1986) en dat van zijn vader Francois (1957-1971), zouden tussen de veer tig- en zestigduizend Haïtianen zijn vermoord. Volgens Transpa rency International verduisterden vader en zoon gezamenlijk tussen de 225 en 600 miljoen euro. Een volksprotest deed Baby Doe naar Frankrijk vluchten, waar hij sindsdien woonde. Aanvankelijk hield Duvalier er een extravagante levensstijl op na, maar na schei ding van zijn eerste vrouw, zou hij leven op kosten van vrienden. Vorig jaar kwam Duvalier in het nieuws toen hij aanspraak maakte op vier miljoen euro aan bevroren banktegoeden in Zwitserland, vrij gegeven door een rechter. Bang voor internationale veront waardiging, blokkeerde de Zwitser se overheid het geld alsnog. Wat Duvalier ertoe heeft gebracht nu in Port-au-Prince te verschij nen, is vooralsnog een raadsel. „Ik ben gekomen om te helpen", zijn de enige woorden die tot dusverre werden opgetekend. Haïti is nauwelijks begonnen met de wederopbouw na de aardbe ving van een jaar geleden. Sinds oktober heerst er bovendien een cholera-epidemie. In de chaos was de terugkeer van Duvalier het laat ste waarop Haïti zat te wachten. Of zou hij zichzelf als grote redder hebben gezien? Weer is een merk waardig hoofdstuk in de geschiede nis van Haïti begonnen. Vraag nu vrijblijvend ons magazine aan op www.tulpkeukens.nl Amersfoort Brabantsestraat 6 T (033)-464 05 88 Amsterdam Villa Arena T (020)- 567 54 20 Drachten Dr. M.L Kingsingel 44 T (0512) -54 1144 Goes Nobelweg 2-26 T (0113)-21 62 30 Heerhugowaard JJ.P. Oudweg 4 T (072)-576 03 33 Rijssen Ambachtsstraat 2 T (0548)-53 06 00 Rotterdam Alexandrium III T (010) - 220 56 33 Veendam Transportweg 3 T (0598)-63 23 63 Velserbroek Zeilmakerstraat 10 T (023)-539 06 81 Veenendaal Woonboulevard T (0318) - 52 99 44 Woerden Jaap Bijzerweg 25 T (0348)-46 25 00 Actie is geldig bij aankoop van een nieuwe Tulp Keuken vanaf €7.000,- netto verkoopprijs. Actievoorwaarden op verkooppunt onder nummer T20.01.ll

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9