Zeelandhallen worden een exotische wereld uit 113 donderdag 20 januari 2011 THE FOOL Het belooft een exo tisch weekeind te worden in Goes. Voor de Zeelandhallen zijn helderzienden en reptielen mis schien al vertrouwde gasten, maar wie geen vaste bezoeker is van het evenementencomplex zal toch even met zijn ogen knipperen. Zaterdag en zondag wordt de Para view Paranormaal Beurs gehou den. Tijdens dat evenement die nen zich vooral standhouders aan op het gebied van new age en alter natieve geneeswijzen. Bezoekers die geïnteresseerd zijn in niet al te aardse materie, kunnen bijvoor beeld een aurafoto laten maken, die zicht biedt op karakter en per soonlijkheid. Aan de hand van die foto kan ook een consult worden verkregen of kan men 'zijn' gids ontmoeten. Verder zijn er aanwe zig: paragnosten, helderzienden, magnetiseurs, handlijnkundigen, tarotkaartleggers, astrologen, rei- kimasters, pendelaars en mas seurs. Zij geven ook lezingen. Gekoppeld aan de Paraview wordt er een sieradenbeurs gehouden. Standhouders exposeren sieraden, (glas)kralen, zoetwaterparels, edel- Het filmfestival viert dit jaar zijn jubileum. foto llvy Njiokiktjien Het Internationaal Film Fes tival Rotterdam jubileert. Volgende week woensdag wordt de veertigste editie ingeluid met de de wereldpremière van de Griekse speelfilm Wasted Youth van de regisseurs Argyris Papadi- mitropoulos en Jan Vogel. De film is ook geselecteerd voor de Tiger Awards Competitie. Vanwege het jubileum pakt het fes tival - dat onder leiding staat van Rutger Wolfson (oud-directeur van de Vleeshal in Middelburg) - extra uit. Zo worden veertig bijzon dere plekken in de Maasstad voor de gelegenheid omgetoverd tot fes tivallocatie. In het programma-on derdeel Not Kidding blikt het festi val terug op het verleden én voor uit. Verder maakte Frank Scheffer speciaal voor deze editie de film Ti ger Eyes, met een aantal portretten van internationale filmmakers die representatief zijn voor de afgelo pen vier decennia van het festival. Onder de noemer Return of the Ti ger zijn films te zien die door oud-competitiekandidaten zijn ge maakt. De kern van het festival is de Tiger Awards Competitie. Daarvoor zijn veertien films geselecteerd. De winnaar wordt op 4 februari be kendgemaakt. De jury bestaat uit de filmmakers Lucrecia Martel, Andrei Ujica en Wisit Sasanatieng, voormalig festivaldirecteur Sandra den Hamer en muzikant Lee Ranaldo (Sonic Youth). Andere prominente festivalonder delen zijn Bright Future (films van talentvolle regisseurs die aan het begin van hun carrière staan), Spectrum (recente hoogtepunten uit het internationale festivalcir cuit), Signals (grensoverschrijden de retrospectieven, debatten en evenementen) en Shorts (korte films). De slotfilm, op zaterdag 5 februari, is The King's Speech, deze week be kroond met een Golden Globe voor beste acteur (Colin Firth). International Film Festival Rotterdam, woensdag 26 januari t/m zondag 6 februari. Het complete programma is vanaf vandaag te vinden op www.filmfestivalrotterdam.com. stenen, Swarovski kristal en ande re materialen. Bezoekers kunnen ook zelf aan de slag in workshops. Alleen op zondag is er ook leven de have in de Zeelandhallen te zien. Dan wordt de Reptilica Beurs gehouden. Er wordt voor lichting gegeven over slangen, ha gedissen, spinnen, insecten, amfi bieën, schildpadden en kame- Reptielen te kust en te keur tijdens de Reptilica Beurs. foto Wouter Borre leons. De dieren zijn ook te koop. Ook is er informatie té halen over terraria, planten, voedseldieren en verenigingen. Paraview en Sieraden Beurs in de Zeelandhallen Goes: za 12-17.30 uur, zo. 11-17.30 uur. Reptilica Beurs in de Zeelandhallen Goes: zo. 11-17.30 uur. De Paraview Beurs foto Frans Paalman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75