met waarnemingen uit ii exposities nieuwe exposities donderdag 20 januari 2011 driehoeken zijn en dat de uitein den ervan qua maat verschillen. Dat de grenzen tussen de vormen soms scherper zijn getrokken en soms minder. En komt ook de ruimtelijke werking aan bod: dan zijn de zwarte vlakken bijvoor beeld de zijkanten van achter el kaar liggende vormen en de witte vlakken de bovenzijden. Soms maakt Meijer dat ruimtelijke nog sterker door het oppervlak van het schilderij uit getimmerde plaatjes multiplex samen te stellen en die ook nog op hun ondergrond te la ten verschuiven. Hij construeert het schilderij zoals wij ons beeld van de werkelijkheid zouden kun nen construeren. Bob Pingen etaleert minder na drukkelijk het zoekende. Dat komt omdat het licht, anders dan de materie, de hoofdrol speelt in zijn werk. Zoals het licht niet tast baar is, ziet Pingen af van sappig schilderen, maar werkt hij met dunne kleurlagen. De kracht van zijn composities is gelegen in het spel van die over elkaar liggende la gen. Subtiel schemeren ze over el kaar, in sommige doeken afgewis seld met een wat groter eenkleurig vlak als contrast. Soms lijkt het als of het licht door openingen in het schilderij naar voren komt, soms zijn de vormen over elkaar liggen de projecties. Pingen benadrukt de ruimtelijkheid van de composities door af en toe langs de rand van een vorm iets van een schaduw aan te brengen én door geraffi neerd gebruik te maken van kleur contrasten. Ritme en verhouding geven zijn werk een dynamisch ka rakter. Daarmee benadrukt hij het veranderlijke van de werkelijkheid die er de inspiratie voor is. Bij Pin gen vormen die dynamiek en het gelaagde de grootste kwaliteiten van zijn werk. Pure schilderkunst die zich overtuigend kan meten met wat zich in de natuur voor doet. Het belang van de kunst van Me ijer en Pingen ligt in het zichtbaar maken van een mogelijk omgaan met de werkelijkheid. Een beeld kan alleen door zorgvuldig waarne men tot stand komen. Een door voeren van dat besef in het dage lijks leven zou korte metten ma ken met de zo populaire oneliners waarmee die werkelijkheid steeds vaker tekort wordt gedaan. Die in spiratie bieden, die norm voorleg gen, daar ligt ondermeer de waar de van kunst voor de samenleving. Het is niet vreemd dat zovelen daarvan niets willen weten. Met een eendimensionale blik de wer kelijkheid tot sjablonen terugbren gen is veel minder vermoeiend dan oog hebben voor complexiteit en nuance. Maar het brengt de mens niet veel verder dan zijn huisdier. Dave Meijer: Galerie Van den Berge, Westwal 45, Goes. T/m 19/2. Do. t/m za. 12.00 - 17.00 uur en op afspraak. Bob Pingen: Kunstenaarsinitiatief Mon Gapitaine, Kinderdijk 56, Middelburg. T/m 30/1. Zo. 13.00 - 17.00 uur. Burgh-Haamstede Galerie/atelier Jan Eikenaar, do t/m za en laatste zo v.d maand 12-17 uur, schil derijen Nancy Kroon (t/m 30/1); Galerie Het Oude Raadhuis, ma en wo t/m za 11.00-17.00 uur: (en op afspraak): olieverfschilderijen Willem Haenraets en Marianne Dessing-Oomen, acrylschilde- rijen Marijke Koopman, keramiek Marian Verrijp en Lei Hannen en natuursteen sculpturen van Pierre van der Velden; Galerie 'Zeeuws Genieten'Willem Alexanderstraat 14, aquarellen met the ma 'De Nederlandse Koe' van Pim van der Wel, ieder laatste weekend van de maand en op afspraak, tel.: 0111-654297 (t/m 30/3); Cadzand-Bad Galerie De Ouverture 2, (tijdelijke gale rie Boul. de Wielingen 64) do t/m zo 13.00-17.00 uur: Expressief werk van Wil lem Behr (t/m 30/1); Goes Galerie Van den Berge,do t/m za 12-17 uur: Dave Meijer, nieuwe werken (t/m 19/2); Kunstuitleen De Bevelanden, wo t/m za 13-17 uur: werk van Sabine Beck- mann; Eyecatcher Art Gallery, ma t/m vr 9-13 uur: werk van beeldend kunstenaar Hen- ny Teunissen en schilderijen van Georg Riel en Danielle Zwartepoorte (t/m 28/2); Middelburg CSW, Streetgallery Churchilllaan 8, (ge opend tijdens schooluren) "Reünie" kera misch werk van Yolanda Roosen; De Drukkerij, ma 11-18 uur, di t/m vr 9-18 uur (do tot 21 uur), za 9-17 uur (1 e zo vd maand 13-17 uur): Fotograaf Bas Losekoot exposeert foto's die gemaakt zijn tijdens de filmopnames van De Leu gen' (t/m 22/1), Bram Moens schilderijen Noorse luchten (t/m 22/1) kaarten uit de Zelandia Comitatus, originele gravures (t/m 22/1) Lichtobjecten en screenpints, Connu Umbgrove. en foto's van De Druk- kery als onderdeel van het studentenle- ven(t/m 22/1); Galerie T, do t/m za 11-16 uur: Werk van Hermien Buytenduijk, Frank Leenhouts, Dinie Nomden en Wil Willemsen (t/m 22/1); De Kracht van Kunst (Noordpoortplein 3) do, vr, za 13-17 uur: Etsen van diverse kunstenaars van Kunst Educatie Walche ren en een presentatie sieraden, mode en design; Mon Capitaine, zo 13-17 uur; Bob Pin gen, kleine schilderijtjes (t/m 30/1); Rechtbank, kantoortijden: penningen ontworpen en gemodelleerd door Jan Paul Kruimel (t/m 14/1); Atelier Sandra van der Meulen (Spui straat 4), do 10-16.30 uur (1 e zo v.d. maand 13-17 uur): abstracte werken; Galerie T, do t/m za 11 -16 uur (1 e zo vd maand 13-17 uur): werk van Wil Wil lemsen, Dinie Nomden, Noshime Shozo- ku, Hermien Buytendijk en Frank Leen houts (t/m 22/1 Zeeuwse Bibliotheek, di t/m vr 10-21 uur, za 10-16 uur: Machteld van der Wijst, 2006-2010 enige werken (t/m 6/2); Gedichtenbundeltjes van Anne Sturm (t/m 29/1); Zeeuws Museum, di t/m zo 11-17 uur: 'Sits, Grein Bombazijn. 'Ons dagelijks brood. Schortenbont, schapenvacht en spijkergoed' (29/5); 'Soort van steen' (t/m 3/4); Oostkapelle Terra Maris, dagelijks van 10-17 uur: Zilt en Wild. Echte wilde natuur op de pla ten en schorren in Ooster- en Wester- schelde (t/m 30/1) Ouwerkerk Watersnoodmuseum, di t/m zo 13-17 uur (1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag): De Feiten, De Emotie,De Wederopbouw en De Toekomst; Philippine Pand 3, wo t/m vr 13-16.30 uur: Foto werken Susan de Kruiff (t/m 21/1 Terneuzen Kunstuitleen,di t/m vr 13.00-17.00 uur, za 10.00-14.00 uur: werk van stich ting AaquaArt t/m 28/2); Vlissingen Galerie De Blauwe Horizon, vr,za,zo 1-2.00-17.00 uur: schildeijen van o.a. Frans v.d. Wal, Johan Eerdmans, Jos An- tens, Peter en Sheila van Berkel (t/m 16/1); Maritiem MuZEEum, ma t/m vr 10-17 uur, za en zo 13-17 uur: Han Reijnhoudt, een Zeeuwse meester in detail, objecten (t/m 8/5). Pauline van Lynden, Donkere Palissaden, foto's van paalhoofden. Gehei me kaarten, in Zeeland getekend voor de VOC (t/m 6/2) Westkapelle Polderhuis, wo t/m 11-17 uur, exposi tie gericht op het culturele leven in en om Westkapelle; Westenschouwen Excursieschuur Staatsbosbeheer, tij dens kerstvakantie elke dag geopend van 13.30 tot 16.30 uur: Aquarel- en acryl werk en keramiek van Ingrid Koopman (t/m 30/1); Zierikzee Galerie Galerij, Scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman, tijdens schooltij den. Caught nature tot Who knows whe re the time goes, foto's van Tien Heester mans die een impressie geven van haar in- stallaties.(t/m 4/3); Gedeputeerde George van Heukelom opent vanmiddag om 15.00 uur in het Stadhuis, Markt 65, Middelburg de fo to-expositie VrouwenPower van Mieke Wij nen. Hij doet dat samen met de gepor tretteerde vrouwen. Mieke Wijnen foto grafeerde vrouwelijke cliënten van Stich ting Arduin, zorgaanbieder voor mensen met een beperking. Na de opening in het stadhuis verhuizen de foto's direct naar de etalages van diverse galeries en één woonhuis in de Lange Noordstraat in Middelburg. Daar doorlopend te zien tot en met eind februari. Leontien Hooij exposeert haar Zee-Land schilderijen in de hal van de Rechtbank, Kousteensedijk, Middelburg. Met deze tentoonstelling slaat Hooij een nieuwe richting in. De expressieve werkwijze heeft plaats gemaakt voor een zo realis tisch mogelijke uitwerking. Te zien tot en met 11 maart tijdens openingsuren van de Rechtbank. Ijskoude landschappen en kleurige winter- taferelen zijn de komende weken te zien in Galerie La Ligne, Meelstraat 25 in Zierikzee. De expositie Winterlandschap pen biedt schilderijen van galeriehouder Jan Bart Visser zelf en van Chris Grinwis en foto's van Barbara en Ernst van der Steen. Verder wordt hier keramiek van Rijnhard Schregardus geëxposeerd. Te zien tot en met 6 maart, zat. en zon. (m.u.v. 30 jan.), 13.00 - 17.00 uur. In Galerie deïwaalf Apostelen, Kapel- lestraat 28 in Sluis wordt morgenmid dag om 14.00 uur de expositie met schil derijen en tekeningen van Red Lücken of ficieel geopend. Deze kunstenaar uit Bres- kens biedt in zijn werk een persoonlijke expressie van zijn onvrede over de huidi ge maatschappij. „Het betreft niet zozeer een aanklacht als wel de angst dat het het mis gaat als we zo doorgaan", aldus Lücken zelf over zijn intentie die zorg tot uiting te brengen.Te zien tot en met 27 februari, zat. t/m wo., 11.00 - 17.00 uur. In tentoonstellingsruimte voor heden daagse kunst De Bewaerschole, West straat 18 in Burgh-Haamstede opent professor A. Zampanö zondagmiddag om 15.00 uur de installatie Poltergeist van de Belgische kunstenaars Erki de Vries en Tim Vets. De installatie bestaat uit diver se elektromechanische units die voorzien zijn van een hamertje dat ritmische patro nen kan tikken op muren, vloeren en ra men. Deze ritmepatronen worden in 'real time' gegenereerd. Te zien tot en met 13 maart, wo. t/m zon. 14.00 - 17.00 uur en op afspraak. In galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43 in Heinkenszand is vanaf woensdag 26 ja nuari werk te zien van Emil Gutman. De ze beeldend kunstenaar is geboren in Slo venië en hij woont nu in 's Gravenpolder. Hij was altijd al gefascineerd door de oude meesters. Geïnspireerd door hen heeft hij een eigen stijl ontwikkeld Stille vens, dieren en portretten hebben zijn voorkeur. Te zien t/m 19 feb., wo. en do. 13 - 18 u., vrij. 13 - 18 u. en 19 - 21 uur, zat. 10 -12 u. en 13 - 16 uur. Schilderij van Jan Bart Visser, vanaf zaterdag te zien op de nieuwe tentoon stelling in Galerie La Ligne Rouge in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73