bo|w je modelbouwshow.nl 61 uit 19 en 20 februari 2011 10,00 tot 18.00 uur donderdag 20 januari 2011 Musicsande verkocht aanvankelijk alleen blaasinstrumenten... door Martijn de Koning if: Al snel kwam er ook vraag naar andere instrumenten als gitaren... Een sprong in het diepe, dat was het zo'n ander halfjaar geleden wel voor het echtpaar Pa trick en Lia Geerts. Want waar nogal wat winkels in muziekin strumenten het lastig hebben, onder meer door de opkomst van internetwinkels, begon het duo doodleuk een nieuwe mu- ziekzaak: Musicsande aan de Brouwerijstraat in Oostburg. Een goede keuze, zo blijkt. „Het loopt prima, en we groeien ge staag", aldus het paar. Het succes van Musicsande is te danken aan meerdere factoren. De eerste is, denkt Patrick Geerts, dat de regio simpelweg wel een mu ziekwinkel kon gebruiken. „Er zijn er maar drie van in heel Zeeuws- Vlaanderen", rekent hij voor. „En net over de grens is het ook maar dun bezaaid." Daardoor krijgt Mu sicsande klanten uit de hele regio, inclusief de Vlaamse grensstreek, over de vloer. Verder onderving Musicsande de concurrentie van internetwinkels door er zelf één te beginnen. Via de website van het bedrijf zijn vele tientallen soorten instrumenten te koop, in alle prijsklassen, zowel nieuw als tweedehands. Overigens kun je er ook terecht voor tal van accessoires, van mondstukken en dempers tot tassen, gitaarsnaren, bladmuziek en zilverpoetsdoeken. Die brede service gaat nog verder. Eigenaren van instrumenten kun nen ook bij Musicsande terecht voor onderhoud en reparatie. Het bedrijf heeft er speciaal iemand voor in dienst. Verder geeft Geerts muzieklessen in een lokaal achter zijn winkel. Die lessen vormden de basis voor het starten van de winkel. „Ik ben in 2006 begonnen met lesgeven in Zuidzande", ver klaart Geerts ook meteen de naam van zijn bedrijf „Het idee voor de winkel is langzaam ontstaan. De één vraagt om een potje olie, de ander om weer iets anders. Zo ging het steeds verder." De lesprak tijk loopt inmiddels onverminderd goed. „We hebben zo'n 75 leerlin gen." Dat zijn er genoeg om twee muziekdocenten een aantal uur per week in dienst te hebben, en om binnenkort twee extra lesloka len achter de winkel te realiseren. De leerlingen zijn vaak ook klan ten van de winkel, legt Geerts uit. Een niet te onderschatten factor, hoewel de bescheiden Vlaming dat niet snel zelf zal roepen, is ver der dat Geerts een bekend gezicht is in de streek. Al jarenlang is hij di rigent van muziekgezelschappen in de regio. Op dit moment heeft hij groepen bij Excelsior (Cad- zand), Oefening Baart Kunst (Hoofdplaat) en jeugdorkest Philip- pine-Hoofdplaat onder zijn hoede. Binnen een paar maanden komt daar ook Con Affezzione in Kwa- dendamme bij. Vanuit die vereni- sche culturen in het Museon in Den Haag. Ledeltheater, 19.00 uur bONDERDAG 20 JANUARI Middelburg Lezing door David Mitchell over zijn boek 'De niet verhoorde gebeden van Jacob de Zoet'. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur. Nieuwerkerk Moonlight zwemmen in zwembad Dol fijn. Van 19.15 tot 20.30 uur. Nieuw-Namen Vogelaars van natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut verzorgen een lezing over meeuwen en andere vogels. Bezoekerscentrum Saefinghe, 19.30 uur Oostburg Spitsbergen-avond, met Lezing bioloog Jan Belgers over het leven aan boord van een expeditieschip en over de flora en fauna van Arctische gebieden. Tevens le zing Diederik Veerman, conservator Arcti Veere W.L. den Beer Poortugael houdt een le zing in de reeks Alma-lezingen. Hij spreekt over het Veere in de periode dat zijn vader er burgemeester was. De lezing spitst zich daarbij toe op De Schotse Hui zen en schilder Alfons van Dijk. Museum De Schotse Huizen, 20.00 uur Zierikzee Themabijeenkomst CDA-Schouwen-Dui- veland over openbaar vervoer. Multifunctioneel centrum De Hijbert- straat, 14.00 uur VRIJDAG 21 JANUARI Terneuzen Jeugdgroep 't Stekkertje gaat aan de slag om vogels in de winter een handje te hel pen. De kinderen kunnen wintervoedsel maken. Aanmelden bij Anja van der Gie- sen, 0115-617524. Verenigingsgebouw, Walstraat 7,19 uur Lia en Patrick Geerts, sinds anderhalfjaar eigenaars van Musicsande. .drumstellen. en keyboards. tickets online te bestellen llÉSfflSsffl www.zeelandhallen.nl a tot 12 jr 4,50 vanaf 12 jr 10,00 Zeelandhallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68