2 lilt selectie selectie donderdag 20 januari 2011 COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/OESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Reda ctiesecreta ria at, Postbus 91,4330 AB 'Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Liza Ferschtman Liza Ferschtman, leerlinge van Herman Krebbers, geldt als een van de beste violistes van het land. Op uitnodiging van Muziekpo- dium Zeeland brengt zij een avon tuurlijk solo-programma, bestaan de uit een mix van oud en nieuw, met solo-sonatas van Bach, Biber, Bartok en Berio. Zaterdag 22 januari, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Maarten v. Roozendaal Na de tournee Maarten van Roozendaal en noem het maar vrien den, die zanger Van Roozendaal in 2009 met een band in de grotere zalen heeft gespeeld, is het even tijd voor bezinning. Hij gaat terug naar de basis: solo verzorgt hij ach ter de piano theaterconcerten in vooral de kleinere zalen. Zaterdag 22 januari, Meulvliet, Tholen, 20.15 uur. The Stone River Boys Op verzoek van de Stichting Roots doet de Amerikaanse band The Stone River Boys Terneuzen aan. Het is de groep van zanger-gitarist Dave Gonzalez, vooral bekend van The Paladins en The Hacienda Brothers. The Stone River Boys maken countrysoul in de beste Ha- cienda-traditie. Zaterdag 22 januari, Porgy en Bess, Terneuzen, 21.30 uur. Katinka Polderman In haar derde programma, Polder man Tuigt af, kijkt de uit Zeeland afkomstige cabaretière Katinka Pol derman naar de opsmuk om zich heen en vraagt zich af: 'Is dit nou normaal?' Tijd omde boel eens flink af te tuigen. Tijd om de chaos terug te brengen tot overzichtelij ke, menselijke proporties. Woensdag 26 januari, Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur. Joris Linssen loris Linssen is behalve tv-pre- sentator ook een gedreven zan ger, samen met zijn band Ca- ramba. In Vuur spelen de rasmu zikanten nummers van hun nieuwe gelijknamige cd en hoog tepunten uit eerder werk. Donderdag 20 januari, theater De Mythe, Goes, 20.00 uur. Markwat Vayne De 18-jarige Flip Markwat uit Le- wedorp studeert momenteel voor pianist en geeft een bijzon der concert samen met de be kende meesterpianist Jan Vay ne. Markwat en Vayne spelen op twee vleugels improvisaties en klassieke werken. Vrijdag 21 januari, Westerkerk, Goes, 20.00 uur. CREA Orkest Het Amsterdam CREA Orkest voert de Derde Symfonie van Mahler uit. Behalve zo'n no mu sici werken alt Carina Vinke, de dames van het Studentenkoor Amsterdam en kinderkoor De Kickers hieraan mee. Zaterdag 22 januari, Sint jacobskerk, Vlissingen, 19.30 uur. door jan Vriend Licht uit, kaarsjes aan. Languit op de bank, tus sen slapen en waken. Dat helpt, als je bij jezelf naar binnen wilt kijken, zegt zangeres Belle Perez. „Wegdro men in je eigen wereld is dé ma nier om het beste uit je inner lijk naar boven te halen." Zo schreef ze teksten voor haar nieuwe theaterconcert, zo gaf ze haar leven een nieuwe richting. Morgen treedt ze op in Terneu zen. Luister naar Belle Perez en je bent een beetje op reis. Vlaamse tong val, Spaanse wortels. Haar grootou ders trokken ooit uit Spanje naar België, in de hoop op beter. Het wérd ook beter: haar opa en vader vonden er werk, Belle en haar zus je volgden er hun opleidingen. Toch kwam ze nooit los van haar Zuid-Europese achtergrond. „Toen ik ouder werd, omarmde ik die in vloed weer. Dan merk je dat Span je een deel van je identiteit is. Dat stroomt gewoon door je aderen. Daarom zing ik ook zo graag in het Spaans." Ze studeerde talen en economie en had een kantoorbaan toen een vriendin haar inschreef voor een talentenjacht. Zodra ze daar de prijzen pakte, ging het snel met haar showbizzloopbaan. Ze scoor de hit na hit in Nederland en Bel gië, waarna een doorbraak in de Verenigde Staten voor het grijpen lag. Een glamourdroom, leek het. Een grote Amerikaanse platen maatschappij spiegelde haar gou den kansen voor. In minder dan geen tijd zat ze in het vliegtuig voor een tournee door 'The Sta tes'. In Amerika ontdekte ze dat haar Spaanse wortels óók een struikelblok konden zijn. „Die Amerikanen zwaaiden met pak ken dollars en hadden helemaal in beeld hoe ze me zouden lanceren. Ik werd als een soort Britney Spears in een keurslijf geduwd waarbij anderen aan de touwtjes trokken en ik een product werd dat maar moest doen wat ze voor me hadden bedacht. Heel opper vlakkig, heel kil." Lekker terug naar Europa dus. Daar bouwde ze een eigen publiek Belle Perez: „„Als ik op het podium sta, zing ik me leeg. op voor haar opzwepende mix van pop en Latin. Een grillige car rière, waarbij successen en stille tij den elkaar afwisselden. „Die golf bewegingen zijn onmisbaar, als je bewust met je vak bezig wilt zijn. Ze dwingen je na te denken over waar je mee bezig bent. En om je te vernieuwen." Op weg naar vernieuwing is elk optreden een nieuwe ontsnapping aan de werkelijkheid, vertelt ze. „Als ik op het podium sta, zing ik me leeg. Dan ben ik ook compleet afgesloten van dagelijkse beslom meringen. Ik gooi alles eruit en heb alleen nog oog en oor voor de muziek en mijn publiek. In die zin is mijn werk mijn grote uitlaat klep." Zingend en schrijvend duikt ze steeds opnieuw in een eigen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64