Lernhout loopt record uit de boeken in Gent Wenger looft Van Persie Suarez alleen voor absurd bedrag weg Sam van 't Westende mag naar trainingsstage Driebanders Reynaert hard onderuit Knappe resultaten turnsters EMM Schlemielig verlies voor Bottles De Parel Van der Klooster valt uit op combinatie 'Kris-Kras door Zeeuws-Vlaanderen' wor den zij in de Schijnwerpers gezet. Vandaag in deel 34: Serge en Maureen de Ruijsscher. donderdag 20 januari 2011 treren zich op de vragen. quiz. „Prachtig zoals ze dat daan: doen. Ik denk er sterk.over na om er zelf één in Breskens te gaan or ganiseren." Ervaring op dat vlak heeft Serge al, want ooit zette hij een quiz voor Breskens 3 op po ten. „Ook met algemene vragen. Hoeveel poten hebben een vlieg en een spin samen. Dat soort werk." Uiteraard kwam toen ook het roemruchte verleden van Breskens aan bod. Zoals in de vraag wie in 1983 de treffer voor Breskens maak te in de met 2-1 verloren finale van de landelijke amateurbeker tegen Drachtster Boys (antwoord: Jan de Lobel). Aan een extra voorbereiding doen de spelletjesfanaten Serge en Maureen de Ruijsscher vooraf gaand aan een quiz niet echt. Aan gezien er wel een miljoen vragen zijn te verzinnen, is dit volgens Ser ge weinig zinvol. „Je houdt natuur lijk wel de actualiteit goed bij, zo als vorig jaar het WK. Maar dat is het dan ook wel." Snel veel dingen uit het hoofd le ren is welhaast taboe. „Zoals de na men van de sportcomplexen in Zeeland. Dat levert nauwelijks punten op. Dan kun je je beter richten op vragen waarbij meer punten zijn te verdienen. Zoals za terdag over de zes Spanjaarden van Ajax." Serge kan ook echt ge nieten van de vindingrijkheid van KWADENDAMME Het driebandenteam van Reynaert/dranken Pluym liep in de vierde divisie een flinke tik op te gen 's Lands Welvaren 2. Het werd 6-2 voor de thuisploeg. Met name voor Rob Claerhoudt verliep de wedstrijd desastreus. Hij had al snel een grote achterstand. Jan de Rechter en Florent Rombaut verloren ook en Walter Mortier red de de eer voor Reynaert. TERNEUZEN Tijdens het regiokampioenschap van Zuid-West-Nederland boekte de turn- en gymnastiekvereniging EMM uit Terneuzen heel wat suc ces. In de tweede divisie was er goud voor Esmee Schelfout, zilver voor Marie Hoek en Joëlle Dhanis won bronskin de derde divisie ver overden Nathalie Huigen en Lieke Steijaert goud, werd Bo Willems tweede en legde Zoë de Wilde be slag op de vierde plaats. SAS VAN GENT De driebanders van Bottles/De Pa rel verloren in de derde divisie in eigen huis van hekkensluiter Aarts- bouw 3 met 2-6. Carlo van Dam werd voor de thuis ploeg de man van de wedstrijd. De caféhouder won niet alleen als eni ge zijn partij maar zette ook het hoogste moyenne van zijn team op het bord. Zijn teamgenoten Cor de Jonge en Peter Snelders verloren ruimschoots. foto Ruben Oreel de vragenstellers. „En dan vooral van vragen waarop weinig men sen het antwoord weten. Zoals over Mark Schwarzer, die in 2006 met Middlesbrough en 2010 met Fulham de finale van de Europa League verloor. Ik geloof dat zelfs Max en Tim Joosse (tweevoudig winnaars van de PZC-voetbalquiz) die niet wisten." Amper vijf dagen na de PZC voet balquiz werkt het quizbrein van Serge alweer op volle toeren. Op de vraag welk land in 2011 tijdens de Aziëcup twee keer zijn trainer ontsloeg heeft hij antwoord uiter aard paraat. „Saudi-Arabië. De slachtoffers waren trouwens José Peseiro en Nasser Al Johar." door Sjaak Sinke GENT - De topsporthal in Gent is voor een aantal Zeeuwse atleten een prima locatie om hun indoor- prestaties te verbeteren. Zo liep Sa- mantha Lernhout het stokoude clubrecord van RKHAV uit de boe ken in de eerste serie van de 200 meter. Ze klokte een tijd van 27.00 seconden. Het oude record stamde uit 1984 en stond op naam van Christine Louwers met 27.31. Op de 60 meter liep Lernhout verder nog een per soonlijk record met 8.20 seconden. Jisca Dockters, voorheen van Schel- desport, finishte op de 60 meter op de derde plaats in haar serie met een tijd van 7.89. Naomi Nagt- egaal (RKHAV) werd bij de meis jes derde op de 60 meter in 8.66 en vierde na 200 meter in 30.22. Thomas Kempe (Dynamica) was goed op dreef op de sprintnum mers. Hij werd tweede in zijn se rie op de 60 meter in 7,28, wat met een de tweede tijd was van de vijf series, en noteerde op de 200 me ter 22.98 seconden de snelste tijd van de acht gelopen series. Steven Nuytinck (AV'56) finishte in zijn serie op de 60 meter in 7.58 secondèn goed voor de 3e plaats LONDEN - Robin van Persie bena dert de topvorm van voor zijn en kelblessure. Manager Arsène Wen ger van Arsenal vindt dat zijn Ne derlandse aanvaller de laatste we ken 'ouderwets' op dreef is. „Zo scherp is hij al tijden niet ge weest", aldus de Fransman, die de eerste maanden van het seizoen geen beroep kon doen op de ge blesseerde Van Persie. De spits van het Nederlands elftal was zaterdag van doorslaggevend belang in de wedstrijd tegen West Ham United (3-0). Van Persie scoorde zelf twee keer en bereidde het derde doelpunt voor. „Van. Persie is een technische spits, die korte en scherpe bewegingen maakt en andere spelers vrij kan zetten", aldus Wenger. „In ons sys teem is dat heel belangrijk. Robin is daarbij wel afhankelijk van zijn fysieke scherpte." SESTRIERE Zitskiër Kees-Jan van der Klooster was gisteren tijdens het WK alpi neskiën in Sestriere één van de elf uitvallers op de supercombinatie. De 33-jarige Vlissinger nam al op het eerste onderdeel, de Super-G, te veel risico en haalde daardoor de finish niet. Op de slalom mocht hij vervolgens niet meer starten. Van der Klooster doet nu nog op twee onderdelen mee. MIDDELBURG - Naast Elisabeth Wil- leboordse neemt dit jaar ook judo ka Sam van 't Westende deel aan de trainingsstage voor senioren in het Oostenrijkse Mittersiil. De jongeling dankt de uitnodiging van de judobond aan zijn goede presteren afgelopen jaar. Hij bereik te onder meer de finale van het NK. De nationale selectie staat in Oostenrijk onder leiding van tech nisch directeur Cor van der Geest. „Het is een goede gelegenheid om te zien hoe sterk de wereldtop daadwerkelijk is en waar ik zelf sta", aldus Van 't Westende. „Mijn eerst komende wedstrijd is in Visé, daar kan ik mezelf in de kij ker judoën bij bondscoach Maar ten Arens. Ik hoop op een selectie plaats voor de komende World Cups." LIVERPOOL - Liverpool heeft Ajax tijdens de onderhandelingen over een transfer van Luis Suarez ver der onder druk gezet. De Engelse club dreigt de aandacht te verleg gen naar aanvaller Alvaro Negredo van Sevilla als de Amsterdammers voet bij stuk houden. Damien Comolli, directeur voetbal strategie van Liverpool, heeft te genover Britse verslaggevers laten weten dat de komst van Negredo op dit moment beter past bij de fi nanciële mogelijkheden van de huidige nummer dertien van de Premier League. Liverpool wil ko mende maand hoe dan ook een spits aantrekken. De werkgever van Dirk Kuijt heeft zo'n 15 miljoen euro over voor Sua rez, die nog tot de zomer van 2013 in Amsterdam onder contract staat. De topschutter staat open voor een overgang, maar Ajax lijkt niet van plan om hem voor veel minder dan 25 miljoen euro van de hand te doen. „We willen Suarez niet kwijt en verkopen hem alleen voor een ab surd bedrag", vertelde Ajax-trainer Frank de Boer. De 25-jarige Negre do is bezig met zijn tweede sei zoen bij Sevilla. Hij scoorde zes keer in negentien competitiewed strijden. De aanvaller bezorgde zijn formatie vorig seizoen elf com petitietreffers. De naam van de Spanjaard is niet de enige die op het lijstje van Liverpool staat. Trai ner Kenny Dalglish is eveneens ge charmeerd van aanvaller Charles N'Zogbia van Wigan Athletic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61