binnenland 15 patiënten faalt nog onderwijs verder op scherp schoothondje' van de VS Minister: hogere boetes na negeren rookverbod Scholiere zet rijdende schoolbus aan de kant Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Noorse fjorden en Noordkaap 1.845,- Westelijke Middellandse Zee 798,- Dubai en de Emiraten donderdag 20 januari 2011 medische gegevens juist extra voor zichtig moet worden omgespron gen. Artsen die grof misbruik maken van iemands gegevens, moeten uit hun beroep worden gezet, aldus Omtzigt. Eind vorig jaar blokkeerde de Eerste Kamer het wetsvoorstel voor invoering van het patiënten dossier, omdat er onvoldoende ga ranties waren voor de bescherming van patiëntgegevens. Schippers, die sterk hecht aan de privacy, kondigde vorige week maatregelen aan. Patiënten krijgen straks meer regie over hun eigen EPD. Ze bepalen zelf welke zorgverleners er bij hun gegevens mogen komen. Daar naast krijgen ze een waarschu- wings-sms als iemand in hun dos sier heeft gekeken. Op dit moment wordt de beveiliging van het EPD uitvoerig getest. Ruim 400.000 mensen maakten bezwaar tegen het Elektronisch Pa tiëntendossier. Kuiken krijgt be richten dat sommige van deze be zwaarmakers toch een brief van hun zorgverlener hebben gekre gen met de mededeling dat hun ge gevens worden uitgewisseld. „Laten we hopen dat die brieven een vergissing zijn, want dit kan natuurlijk niet echt de bedoeling zijn." Via de website www.infoepd.nl kan iedereen nagaan of zijn arts en apotheek al patiëntgegevens uit wisselt. Elke zorgverlener moet zijn patiënten hiervan ook schriftelijk op de hoogte stellen. Maar volgens een woordvoerder van het ministe rie van Volksgezondheid is dit bij lange na niet in alle gevallen ge beurd. den haag - De boetes voor cafés en restaurants die het rookverbod negeren, gaan fors omhoog. Nu hoeft een horeca-eigenaar maar 300 euro te betalen als hij wordt betrapt. „Dat kun je geen serieuze boete noemen", liet minister van Volksgezondheid Edith Schippers gisteren weten tijdens een Kamerdebat over het rookbeleid. „Je krijgt nu zelfs allerlei 'romanti sche' taferelen in de kroegen, zoals boetepotten." De precieze verho ging kon de minister nog niet noe men. Schippers voelt ook veel voor een meldlijn waar horecabe- zoekers overtredingen kunnen mel den. „De inspecteurs van de Voed sel- en Warenautoriteit kunnen dan veel gerichter controleren." Ni MIMI baarle-nassau - De bibbers klin ken nog in haar stem, nauwelijks twee uur na het incident, maar desondanks glundert de achttienja rige Céline Evers uit Baarle-Nas- sau. Het is aan haar te danken dat er gisteren in Chaam geen ernstig on geluk is gebeurd, zegt de politie. Het meisje, dat niet over een rijbe wijs beschikt, wist een rijdende bus, vol gillende scholieren maar zonder chauffeur, aan de kant te zetten. Celine stapte in de ochtend met zo'n 25 andere scholieren in de bus om naar school in Breda te gaan. „Het duurde lang voordat de bus wegreed, er was iets met de voorste deur." De 50-jarige chauffeur zette in Chaam de bus nogmaals aan de kant om de deur te controleren. Céline: „De motor draaide nog. Hij duwde tegen de deur aan, die ging langzaam dicht. Ineens begon de bus te rijden. Ik zag hoe de chauffeur naast de bus rende. Kin deren begonnen te gillen. Ik sprong op de chauffeursstoel. Toen reden we al op de linkerhelft van de weg. Ik trok het stuur naar rechts. Ik trapte de pedalen in, maar er gebeurde niks. Toen zag ik die betonnen bal op mij afkomen en ik ging er omheen. Maar ik had die boom niet gezien. En daar knal den we vol tegenaan." Niemand raakte gewond. Rotterdam, Oslo, Kristiansand, Bergen, Tromso, Honningsvag, Hammerfest, Alesund, Flam, Stavanger, Rotterdam Holland America Line - ms Ryndam* Vertrek: 12 juni Duur: 15 dagen ROTTERDAM - ROTTERDAM Barcelona, Marseille, Genua, Napels, Palermo, Tunis', Palma, Barcelona MSC Splendida***** Vertrek: van 15 april t/m 4 november Duur: 8 dagen Inclusief vluchten mét transavia.com hondjespositie." Koenders bena drukt dat hij 'helemaal niet an ti-Amerikaans is'. „Ik heb er gestu deerd. Maar we hoeven niet zo ach ter dat land aan te lopen. Je moet op een volwassen manier met el kaar omgaan, zelfbewust stelling nemen en een eigen agenda voe ren. Ik ben ervan overtuigd dat er dan op een veel zinniger manier gesproken kan worden." Zijn partijgenoot Jan Pronk, oud-minister van Buitenlandse Za ken, beaamt dat Nederland van oudsher pro-Amerikaans is. „Men is de VS graag'ter wille en men is weinig kritisch", vat hij samen. Maar ons land heeft weinig profijt van die opstelling, zegt hij. „Neder land is geen belangrijke partner. Als de Verenigde Staten iets willen bereiken, dan proberen ze dat via Groot-Brittannië of Duitsland te regelen. Voor de rest gaan ze reuze pragmatisch met ons om." Ons goede gedrag levert ons ook vrijwel niets op in economisch op zicht, zoals wel wordt beweerd, zegt Pronk. „Maar het is niet zo dat je op landbouwgebied iets voor elkaar krijgt omdat je extra je best hebt gedaan met de JSF. Daar is het land veel te groot voor." Amerikakenner Frans Verhagen beaamt dat. „Nederland is irrele vant voor de VS. Alleen als ze ons nodig hebben, weten ze ons te vin den." Hij is het eens met de opmerkin gen van Koenders dat Nederland een zelfstandigere koers zou moe ten varen. „We zouden ons veel meer moeten opwerpen als hoe der van het volkerenrecht. We heb ben hier het Internationaal Straf- hof Internationaal Gerechtshof en het Joegoslavië-tribunaal. Op die manier kan je internationaal veel aanzien verwerven. Maar die posi tie ondermijn je als je te veel aan de leiband van Amerika loopt." 'Onze houding komt voort uit Calimero-complex' den haag - Twee dagen voor een massaal studentenprotest op het Malieveld in Den Haag zette WD-staatssecretaris Halbe Zijl stra van Onderwijs gisteren het conflict over de bezuinigingen in het hoger onderwijs op scherp.-In de Tweede Kamer zei hij dat de universiteiten en hogescholen 'be wust een verkeerd beeld schetsen' als ze stellen dat de maatregelen leiden tot duizenden gedwongen ontslagen. Volgens Zijlstra is dat niet nodig en zelfs onverstandig en kunnen de instellingen geld besparen op bureaucratie en door meer samen te werken. Als dat niet afdoende is hebben ze altijd nog een gezamen lijk eigen vermogen van 4 miljard euro om op terug te vallen. Zijlstra benadrukte dat het de eigen keuze is van onderwijsinstellingen als ze mensen 'buiten zetten'. De harde tegenaanval van de staatssecretaris was uitgelokt door de Radboud Universiteit in Nijme gen, die claimt dat de maatregelen de universiteit 35 miljoen euro kos ten en driehonderd banen in ge vaar brengt. Ook de vereniging van universiteiten VSNU vreest ba nenverlies, over heel Nederland ze ker 2.500 banen. De HBO-raad houdt het op tweeduizend banen die op de tocht staan. zie onze website:binnenland Studenten verstoren debat Tweede Kamer foto Valerie Kuypers/ANP Dubai, Muscat, Fujaïrah, Abu Dhabi, Bahrein, Dubai Costa Luminosa Vertrek: elke maandag van 31 januari t/m 7 maart Duur: 9dagen Inclusief vluchten met KLM V. 3vi w O y m Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax. ©3&<§>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5