Kinderkankerfonds krijgt 3000 euro muziekfestival in Hulst I Valkenier begint opvang 'aan huis' Nieuwjaarspraise Kunst, antiek en brocante markt acts op dancefestival laten bepalen C1000 donderdag 20 januari 2011 voor meer opruiming: tmcbinnenhuisadviseurs.nl Bergen op Zoom Goes j Koudekerke Kruiningen tmcbinnenhuisadviseurs.nl TERNEUZEN - In de Grote Kerk aan de Noordstraat in de Terneuzense binnenstad wordt zaterdag een nieuwjaarspraise gehouden. Tij dens de interkerkelijke zangavond worden liederen gezongen onder begeleiding van een band. Gast spreker is Jan-Willem Slager uit Goes. De nieuwjaarspraise begint om 19.30 uur. A.s weekend in de Crote Kerk van Veere Zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. Zie advertentie in PZC van morgen. Chariot Rooseboom van het Kinderkankerfonds (I) kreeg een cheque uit handen van Julia Roelse, haar zus Eva en broertje Niek. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Chariot Rooseboom van het Kinderkankerfonds (KKF) Gent mocht gisteren twee cheques van 1000 en 2000 euro mee naar het UZ in Gent nemen. Het was de opbrengst van de vorige maand gehouden kerstmarkten op respec tievelijk de scholengemeenschap De Rede en basisschool de Oude Vaart. Julia Roelse uit groep vier is sinds mei vorig jaar onder behandeling in Gent voor leukemie. Dus was een goed doel voor de opbrengst van de kerstmarkt snel gevonden, zegt directeur Chris Dingemanse. „Onze ontvangst in Gent was als een warme deken", vertelt moeder Wendy Roelse. „Fantastisch hoe ze Julia hebben begeleid." Mensen van het KKF leggen kinde ren uit wat er met hen in het zie kenhuis gaat gebeuren, begeleiden hen, regelen opvang van broers en zusjes en zorgen ook voor ontspan ning. „Wij zorgen er voor dat het een beetje leuker wordt in het zie kenhuis", legde Chariot Roose boom de in de speelhal van de Oude Vaart verzamelde kinderen uit. Tijdens een gastles voor groep 4 vertelde ze gisteren wat Julia, die van mei. tot november niet naar school kon, allemaal heeft meege maakt. Met Julia gaat het nu weer goed. Ze heeft geen medicijnen meer, maar ze moet nog wel iede re twee weken op controle. „Het is een grote stap maar we gaan het gewoon proberen en we zien er naar uit. We hebben con tact met gerenommeerde bedrij ven die veel ervaring hebben op het gebied van de organisatie van grote evenementen en festivals." „We nemen ook onze verantwoor- delijkheid als het gaat om charita tieve instellingen, want we onder steunen Pink Ribbon. Die organi satie krijgt belangeloos aandacht op het evenement en de internetsi te. Bovendien dragen we vijftig cent per kaartje af aan Pink Rib bon." Verheij en Bakker kwamen op het idee voor het festival omdat er naar hun mening te weinig grote muziekevenementen plaatsvinden in Zeeland. „Behalve Concert At Sea is er eigenlijk niets. Wij willen zoiets op dancegebied neerzetten. Voor de grotere evenementen en festivals moet je al gauw naar mid den Nederland reizen. Wij hopen dat ons concept aanslaat zodat we het vanaf eind dit jaar ook in ande re delen van het land kunnen in troduceren." Nine O Clock duurt tot één uur 's nachts, en begint om 11 uur met een programma dat zich speciaal richt op de kleine concertganger. Kinderen worden getrakteerd op optredens van onder andere Djum- bo en Zirkus Zirkus, verder is er de nodige randanimatie voor de kleintjes. De organisatie hoopt begin februa ri definitief groen licht voor de be nodigde vergunning van de ge meente te krijgen, waarna de voor verkoop begint. De definitieve pro grammering moet eind maart rond zijn. Kaarten in de voorver koop kosten 35 euro (regular tic ket), 65 euro (VIP ticket) of 7,50 eu ro (Kids ticket). 'Aan de deur' op de dag van het festival zelf zijn de prijzen 40 euro (regular ticket), 75 euro (VOP ticket) of 10 euro (Kids ticket). Woordvoerster Micaëla van Bun der van de gemeente Hulst beves tigt dat de aanvraag voor het mu ziekfestival momenteel in behan deling is. „Begin februari is er over leg met de organisatie en de hulp diensten en wordt getoetst of de organisatie voldoet aan alle voor waarden." www.nine-o-clock.nl door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Valkenier Marina Bliek begint een opvang voor men sen met een beperking of proble men op haar 'Valkeniershof aan de Klakbaan bij IJzendijke. Ze werkt daarbij samen met Arjan Rietbergen, die met zijn bedrijf Vi- ridis Lux 'persoonlijk begeleidend vervoer' verzorgt. Bliek verzorgt met haar roofvogels regelmatig shows op locatie. Ook kunnen groepen, bijvoorbeeld kin derfeestjes, bij haar thuis terecht voor een demonstratie. Voor Bliek is de stap' dus niet zo groot om ook mensen met een beperking of met psychische problemen op te vangen. Het gaat daarbij niet om pure dagbesteding, dus de vergelij king met bijvoorbeeld een zorg boerderij gaat wat Bliek betreft niet op. „Zie het meer als persoon lijke begeleiding. Mensen kunnen hier een aantal uur per week te recht om de dieren te verzorgen en met ze te werken." De doel groep bestaat uit verstandelijk ge handicapten, mensen met psychi sche of psychiatrische problemen en kinderen die iets vervelends hebben meegemaakt of bijvoor beeld kampen met faalangst. Het idee komt voort uit BUeks eer dere ervaringen met gehandicap ten en kinderen. „Die bloeien hele maal op als ze een poosje met de vogels aan de slag kunnen. Je moet je sterk tonen om de vogels naar je toe te lokken. Als dat uiteindelijk lukt, levert dat mensen een enorm gevoel van eigenwaarde op." Arjan Rietbergen heeft die erva ring ook. Met zijn bedrijf Viridis Lux rijdt hij mensen met proble men naar de plaats van hun be stemming, bijvoorbeeld opvanglo- caties. Daarbij ligt de nadruk op persoonlijke aandacht. „Ik ben niet alleen chauffeur, maar laat ook merken dat ik er helemaal voor hen ben. Ik probeer hun coach te zijn, waardoor mensen opleven in plaats van zich een nummer voelen." Het duo weet nog niet hoe de sa menwerking precies gestalte moet krijgen. „We kijken hoe we elkaar kunnen aanvullen. Dat is ook af hankelijk van het aantal aanmel dingen en de wensen." Belangstellenden kunnen voor, meer informatie bellen met Mari na Bliek: 06 55904749. www.valkeniershof.nl zaterdag van juli plaats moet vinden in Hulst. de jeugdige organisator dat Nine O Clock mikt op 15.000 - tot 20.000 bezoekers en werkt met een begro ting van zo'n half miljoen euro. Dat moet ook wel, want een optre den van dj Tiesto - één van de an dere toppers die totnutoe hoog op de verlanglijst van het publiek staat - kost 100.000 euro. David Guetta, Tiesto en niet te vergeten Armin van Buuren staan boven aan de meeste favorietenlijstjes, en met al die artiesten lopen contac ten, vertelt Verheij. „Al is de kans klein dat we Armin van Buuren kunnen boeken, want zijn vrouw moet bevallen rond de tijd van ons festival." De twee ondernemende Hulsten aren wagen de sprong in het diepe zonder enige ervaring, maar we ten zich volgens Verheij gesteund door tal van professionals in de we reld van de festivalorganisatie. foto Lasgo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55