Nine O Clock nieuw i8l zeeland Opslag Moerdijkafval bij Heros baart zorgen Kinderen 't Stekkertje zorgen voor vogelvoer Winterparty in café In 't Zicht der Schelde De Steltkluut houdt lezingen over vogels Afslag afgesloten voor plaatsing lichtmast Overvallen vrouw (83) aanspreekbaar almanak Koekjes NIEUW CONCEPT Organisatie wil publiek zelf de programmering van êÊfiÊê0MMÊmt, S l Bijna verlaten Doel ideaal decor voor fotosessies donderdag 20 januari 2011 TERNEUZEN Jeugdgroep 't Stekkertje van natuur- vereniging De Steltkhiut gaat mor gen in het verenigingsgebouw aan de Walstraat 7 in Terneuzen aan de slag met het maken van vogelvoer, zoals pindasnoeren, vetbollen en spechtenstammen. Deelnemers moeten een stenen bloempotje of een kopje met oor meenemen. Aan melden: 0115 617524. De klusparty begint om 19.00 uur. PAAL Carnavalsvereniging Spuit 11 kan niet langer wachten. Zaterdag, zo'n anderhalve maand voordat het car naval echt losbarst, houden de leut- vierders al een feestje, een winter party. Het festijn vindt plaats in ca fé In 't Zicht der Schelde aan de Ha venstraat in Paal. De winterparty begint om 21.00 uur en gaat, mel den de organisatoren, door totdat het licht uit gaat. MEEST GELEZEN 1Temeuzense gewond bij overval. 2. Diefstal bij Kruidvat Hulst. 3. 'Knap rotonde Schoondijke op'. TIPS GRAAG NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto mmsssssmmmsmsmsmem EMMADORP Vogelaars van natuurbeschermings vereniging De Steltkluut vertellen vanavond over vogels. Verschillen de sprekers komen aan het woord, onder wie Roland Jan Buis. Hij gaat in op het leven van meeuwen. De bijeenkomst vindt plaats in het bezoekerscentrum over het Ver dronken Land van Saeftinghe in Emmadorp en begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. TERNEUZEN De afslag Terneuzen vanaf de Wes- terscheldetunnel is zaterdag afge sloten van 9.00 tot 12.00 uur in ver band met de terugplaatsing van een lichtmast die alweer een tijdje geleden omver is gereden. Het tun- nelverkeer dat uit de richting van Zuid-Beveland komt, wordt omge leid. De omleidingsroute staat aan gegeven op gele borden langs de weg. TERNEUZEN De politie heeft gisteren met de be jaarde vrouw (83) kunnen spreken die dinsdag in haar huis aan de Ter- neuzense Jan van Rompustraat ge wond raakte bij een overval. Over het gesprek doet de politie geen mededelingen, be indruk bestaat dat spullen uit haar huis zijn gesto len. Wat er weg is, is onduidelijk. De bewoonster zal dat zelf moeten aangeven. Dit is gisteren nog niet gebeurd. De politie geeft prioriteit nummer één aan het oplossen van de overval en is met een groot team bezig met het onderzoek. door Wout Bareman TERNEUZEN - Raadsfracties in de ge meenteraad van Terneuzen maken zich zorgen over de opslag van ver ontreinigd oppervlaktewater uit sloten in Moerdijk bij recyclingbe drijf Heros in Sluiskil-oost. PvdA en CDA willen van B en W weten of het bedrijf daarvoor wel over de juiste vergunningen be schikt. De PvdA'er Jack d'Hooge vraagt zich af hoe de provincie toe stemming kon verlenen voor het verschepen van het vervuilde wa ter, voornamelijk bluswater uit de sloten in de omgeving van het be drijfsterrein waar Chemie-Pack af- braandde, terwijl nog niet eens be- RB 4 Tip? redactie@pzc.nl De Middelburgse dame staat erom bekend dat ze, als ze op bezoek gaat, altijd precies dat meeneemt wat de gastheer of gastvrouw graag lust. Een fles oude port voor haar klein dochterof een doos Belgische bon bons voor haar schoonzoon. En omdat er in de familie nogal wat honden rondlopen, sjouwt ze altijd en overal een plastic zakje met hon denkoekjes met zich mee. Laatst wierp een goede vriendin toevallig een nieuwsgierige blik in haar hand tasje. „Wat heb je daar nou?", vroeg ze. „Hondenkoekjes", was het ant woord. „Maar je hebt toch helemaal geen hond?", reageerde de vriendin. „Nee natuurlijk niet", glimlachte ze onschuldig. „Maar die lust mijn man zo graag." door Harold de Puysseleijr De komende maanden tourt de wereldberoem de dj David Guetta nog door Australië en Zuid-Amerika, maar twee jonge festivalorganisatoren uit Hulst ho pen hem binnenkort toch echt te kunnen boeken voor een optre den in hun woonplaats. Guetta staat momenteel met stip op één in de peiling van het eerste dancefestival in open lucht met de naam Nine O Clock, zaterdag 9 juli op het terrein van de ruiter sportvereniging aan de Water straat in Hulst. Het festival is een idee van Phil Verheij (20) en Jasper Bakker (18) uit Hulst, die er beiden van dro men om hun brood als festivalor ganisator te gaan verdienen. „Wij pakken de organisatie van ons festival helemaal anders aan dan anderen", vertelt Verheij, die werkzaam is in de Free Record Shop in Hulst. „Het unieke van ons concept is, dat de bezoeker de programme ring bepaalt door op onze website zijn of haar voorkeur kenbaar te maken. Dit gebeurt bij geen enkel ander festival." Zonder blikken of blozen meldt kend was welke gevaarlijke stoffen het bevatte. d'Hooge vindt dat het college ook bij de provincie moet informeren naar eventuele verwer king van het water bij Heros en of de bevolking risico's loopt. Daar is ook CDA'er Henk Siersema be nieuwd naar. Die vraagt zich ook af of de provincie dit soort activi teiten niet beter vooraf kan mel den, 'inclusief het risicogehalte'. Siersema tekent er overigens bij aan dat Heros te goeder naam en faam bekend staat. Kees Hamelink (Christenunie) vraagt het college in hoeverre Ter- neuzen concreet is voorbereid op een ramp zoals in Moerdijk en wel ke scenario's klaar liggen. Ég De Belgische dance-act Lasgo is al vastgelegd voor de eerste editie van het Nine O Clock Festival dat de eerste doel - Het Scheldedorp Doel mag bijna, verlaten zijn. In het centrum wonen nog slechts dertig mensen, onder wie niet meer dan tien oor spronkelijke Doelenaars. Toch kan het in Doel opmerkelijk druk zijn. Fotografen hebben het door kun stenaars opgefleurde dorp ontdekt, voor soms pikante fotosessies, zo als afgelopen zondag. Veel wonin gen staan toch leeg. Niemand zal je wegsturen. Maurice Vergauwen van actiegroep Doel 2020, die ove rigens vanwege het vele vandalis me in Doel sinds kort naar Kiel- drecht is verhuisd, vindt de belang stelling positief Hij ziet er tot op zekere hoogte steun in voor de niet aflatende strijd voor het be- Fotosessie aan de Vissersstraat in Doel. houd van Doel. „Ons dorp schijnt voor foto's mooie achtergronden te bieden. Het is vaak ook wel leuk foto Harmen van der Werf om naar de foto-opnames te kij ken. Als het maar niet de spuiga ten uitloopt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54