PZC Glastuinbouw Westdorpe breidt uit Dieven in Hulst Vlaanderen zet ontpoldering voort In pyjama naar de bibliotheek ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 20 en 21 DRIE KANDIDATEN Besprekingen over zestig hectare in vergevorderd stadium Donderdag 20 januari 2011 Nieuw muziekfestival Hulst draagt naam Nine O Clock Vak van preparateur is omgeven door waas van geheimzinnigheid Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl mssa&mjzmmmmmmgiXBz. 'mgm£azga£Bsssiszz&&sz&z. s ïjesss» ■gmsszes^m sss zma. door Harmen van der Werf HULST - De politie heeft dinsdag twee mannen, een 44-jarige uit Weert en een 42-jarige uit Valkens- waard, aangehouden op verden king van diefstal bij het Kruidvat in Hulst. Winkelpersoneel had ge zien dat de mannen allerlei spul len in een jas verstopten, waarna ze zonder te betalen vertrokken. I Dankzij een goed signalement kon de politie het tweetal op de Abs- daalseweg aanhouden. Na onder zoek bleek dat de mannen geprepa reerde jassen droegen waarin voor 530 euro aan cosmetica-artikelen zaten. Alle goederen en de jassen zijn inbeslaggenomen. Het duo is naar gevangenis Torentijd in Mid delburg overgebracht. Daar bleek dat de man uit Valkenswaard nog een celstraf van twee weken had openstaan. PROSPERDORP - De afdeling Zee- schelde van de Vlaamse dienst Wa terwegen en Zeekanaal zet de ont- polderingswerken in de Prosper- polder 'gewoon' voort, ondanks de uitspraak van de rechtbank in Dendermonde eind 2010 waarbij de werkzaamheden zijn verboden. De uitspraak geldt, aldus afdelings hoofd Wim Dauwe, alleen voor het Vlaamse deel van de Hedwige- polder die direct aan de Prosper- polder grenst. Gery De Cloedt die de zaak had aangespannen in Dendermonde, heeft toegestaan dat het vonnis al leen van toepassing is op de Hedwigepolder. Hij is eigenaar van het Nederlandse deel van die polder. Hij was dat ook van het Vlaamse deel, maar dat is (al) ont eigend. In de Prosperpolder is een nieuwe zeedijk in aanleg. Afdelingshoofd Dauwe gaat ervan uit dat ook ontpoldering van de Hedwigepolder in Nederland door gaat, hoewel het kabinet-Rutte al ternatieven wil onderzoeken. „In het regeerakkoord staat ook dat in ternationale verdragen worden na geleefd", stelt Dauwe. „Met Neder land is de ontpoldering van de Hedwigepolder afgesproken." Het nieuwe natuurgebied, aanslui tend aan het Verdronken Land van Saeftinge, zou in 2014 gereed moeten zijn. door Harmen van der Werf WESTDORPE - Het glastuinbouwge bied bij Westdorpe wacht een for se uitbreiding, nadat het een hele tijd vrij stil is geweest. De ontwik kelaar van het gebied, Bio Glas Ter- neuzen, is in onderhandeling met drie serieuze kandidaten die geza menlijk zestig hectare met kassen willen bebouwen, meldt algemeen directeur Gerrit ]an Broeze. De gesprekken met de bedrijven verkeren volgens Broeze, in een 're delijk vergevorderd stadium'. Hij verwacht duidelijkheid binnen één a anderhalve maand. „We zit ten in de eindfase. De bedoeling is dat ze alle drie dit jaar nog de werkzaamheden beginnen." 1\vee kandidaten komen 'uit de omge ving van het Westland', hét glas- tuinbouwcentrum van Nederland. De derde gegadigde is Belgisch. Eén 'probleem' moet nog wel wor den overwonnen. Eén van de kan didaat-bedrijven stelt als voorwaar de dat het windmolens moet kun nen bouwen. Het Terneuzense col lege van B en W staat daar niet af wijzend tegenover, maar de PvdA- -fractie heeft zich deze week on omwonden tegen verklaard. De ge meenteraad nam eerder een motie aan waarin is vastgelegd dat in Ter- neuzen genoeg windmolens staan, met name de 22 flinke windturbi nes in de Koegorspolder. Broeze van Bio Glas vindt dat de windmolens - van een moderner, minder opvallend type - juist in het glastuinbouwgebied bij West dorpe thuishoren. „Het bijzondere van ons project is dat wij duurza me energie leveren via kunstmest- fabriek Yara, warmte en ook CO2. Windenergie past daar als alterna tieve bron heel goed bij." De levering van energie vanaf Yara door samenwerkingsverband WarmCC>2 (met Zeeland Seaports, Yara en aannemer Visser en Smit Hanab) moest zich eerst bewijzen. De drie bedrijven die sinds eind 2009 bij Westdorpe draaien op sa men 23 hectare, zijn niet ontevre den, zeker niet omdat hun energie prijs voor jaren vastligt. Schomme lingen op de energiemarkt deren hen niet. Gezien de afstand tot Bel gië had dit vooral Vlaamse telers moeten trekken. Vlaanderen is ech ter ook bezig met uitbreiding van glastuinbouw, bij Melsele en Dein- ze. Broeze zegt dat 'jammer' te vin den, maar hij verwacht dat het duurzame concept van de glastuin bouw bij Westdorpe zichzelf op den duur uitbetaalt. door Wilma Valk OOSTBURC - Een knuffeldier en een lekkere duim waren wel nodig en af en toe nog even bij mama op schoot hielp ook wel. Zo was de pyjamaparty voor de peuters en kleuters van Oostburg in de plaat selijke bibliotheek wel vol te hou den. De bibliotheek verzorgde gisteren aan het begin van de avond in plaats van een voorleesontbijt een bijzondere pyjamaparty voor peu ters en leerlingen van de groepen 1 en 2. De ruimte was gezellig gemaakt met grote kussens waarop de klein tjes konden liggen of zitten. Het verhaaltje van de rare vogel Fiet, die zo graag wilde rennen en maar ruzie maakte met de wind, voorge lezen door de bieb-kleuterjuf- frouw Hella, viel erg in de smaak. Af toe met bolle wangen blazen als de wind of op de plaats rennen als Fiet, dat kon ook nog wel. Maar toen werd het toch wel laat, en le ken de kinderen blij dat ze thuis hun bed konden opzoeken. Vreemd dat ze met hun pyjama naar de bieb moesten, vonden de kleintjes het niet. Ze waren 's mor gens voor het voorleesontbijt im mers toch ook al zo naar school ge- Juf Hella, voor de gelegenheid óók in pyjama gekleed, vertelt de peuters die deelnemen aan de party in de bibliotheek, vol vuur het verhaal over de gekke gaan...? vogel Fiet. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53