volgend jaar haalbaar' zeeland 121 Honden redden boerderij van de vlammen Schip MBS Damian verlengd tot 75 meter Landbouwschuur aan Torendijk toegestaan Groei Bloei houdt cursus over snoeien Onvrede ovër locatie Centrum Jeugd en Gezin donderdag 20 januari 2011 Vorig jaar deden 450 Zeeuwen mee aan Zeeland sport voor Sophia. Zaterdag, bij de vierde editie van dit liefdadigheidsevenement, verschijnen zeshon derd spinners aan de start. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Lilian Dominicus kwadendamme - „Ik begrijp er niets van. Als ik straf verdiend had, dan misschien wel. Maar waarom zijn ze niet naar een an der gegaan?" Johan van 't Westende, bewoner van de Rode Hoeve in natuurge bied De Zwaakse Weel bij Kwaden damme, zegt het vertwijfeld, ter wijl hij vecht tegen zijn tranen. „Nee, mevrouw, ik kan het niet, ik kan er niet over praten. Misschien later, maar nu niet. Sorry. Dit gaat mee de kist in." Hij mag dan van geluk spreken dat de vlammen in de nacht van dins dag op woensdag van het oude wa genhuis niet zijn overgeslagen naar de pas gerestaureerde monu mentale hoeve, maar zijn levens werk is vernietigd. De circa zestig wedstrijdduiven die hij met liefde kweekte en verzorgde, is hij kwijt. Als ratten in de val zijn ze levend verbrand. En daar zaten hele bij zondere tussen, weet zijn zoon Ste fan. Die vertelt dat de twee hon den de hoeve hebben gered met hun angstige geblaf „Zij sloegen alarm. En daarna zijn ze gevlucht. We houden ze daarom in de kooi, anders lopen ze weg." De drie uitgerukte blusauto's uit Baarland, 's Gravenpolder en Ove- zande hielden het rieten dak van de hoeve nat, opdat de brand niet zou overwaaien. Zo is de boerde rij, genoemd naar zijn rode kleur, gered. „Het dak begon al te roken", zegt Stefan. Het verwoeste wagenhuis annex duivenhok. foto Ronald den Dekker HANSWEERT Scheepswerf Bocxe uit Delft heeft het Hansweertse zandtransport- schip MBS Damian onlangs ver lengd tot 75 meter. Het schip van ei genaar Versluis-van 't Westende had een capaciteit van 794 ton en kan na de verlenging met 10 meter 984 ton laden. In september kwam het schip naar Delft, half december vertrok het weer naar Zeeland. „Het getuigt van durf om in deze tijden te blijven investeren", zegt eigenaar Frans Bocxe van de gelijk namige scheepswerf in Delft. KORTGENE Akkerbouwer F. van Maldegem kan een nieuwe landbouwschuur bouwen bij zijn boerderij aan de Torendijk in Kortgene. De schuur komt achter op zijn erf. De loods kan 1250 ton aardappelen bergen. Nu gebruikt het bedrijf nog een koelcel elders. De schuur krijgt zwarte gevels en een rood dak. De gemeente acht de bouw nodig voor het voorbestaan van het be drijf en passend in de omgeving, staat in het nieuwe bestemmings plan Torendijk 47. GOES Groei Bloei Goes houdt een cur sus snoeien van struiken, bomen en rozen. Docent is Leo Burger, oud-docent van het Groen College (EduDelta). De theorieavonden zijn woensdag 23 februari en woensdag 2 maart in Ons Dorpshuis in 's-Gravenpolder. De praktijkmorgens zijn op zater dag 5 -12 en 19 maart 2011 van 9.30 tot 11.30 uur. Aanmelden kan via 0113-344650 of via het e-mailadres info@goes.groei.nl. door Rob Paardekam tholen - De meeste fracties in de Thoolse gemeenteraad betwijfelen of het gemeentehuis wel de juiste locatie is voor het Centrum voor Jeugd en Gezin, dat begin volgen de maand wordt geopend. In zo'n centrum - dat elke gemeen te moet opzetten - kunnen ouders en kinderen terecht met alle vra gen over opvoeden en opgroeien. Het moet wegwijs bieden in de wirwar van hulpinstanties. Hoewel de Zoekweg in Tholen lan ge tijd in beeld was als locatie, heeft het college toch gekozen voor het gemeentehuis als vesti gingsplaats voor het Thoolse cen trum. Volgens wethouder ]an Ou- desluijs is dat handig, omdat de juiste mensen daar al zitten. Toch zetten veel fracties vraagte kens bij deze plek. „Is het wel laag drempelig genoeg?", vraagt Rina Ligtendag (CDA) zich af. Mariska van Deelen (CU) zegt gelezen te hebben dat het centrum ergens an ders in' een jeugdcentrum zit. „Daar stap je wellicht iets gemak kelijker naar binnen." Het centrum wordt na een tijd geë valueerd. Dan zal blijken of de lo catie aan de wensen voldoet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49