'Opbrengst van een ton is 201 zeeland Voedselbank en Leger Kritiek op duurdere kaartjes voor des Heils wellicht samen zwembaden in Tholen en Smerdiek Drie keer drie uur op de fiets Michael Boogerd geeft een uurtje spinningles LIEFDADIGHEID Zeeland sport zaterdag opnieuw voor Sophia Kinderziekenhuis donderdag 20 januari 2011 Marco Wagenaar zit zaterdag drie keer drie uur op de fiets. door Ton van den Nouweland Zeshonderd Zeeuwen stappen zaterdag op een spinningfietsje om een bedrag bij el kaar te trappen voor het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Het liefdadigheidsevenement in Burgh-Haamstede wordt elk jaar groter. „Het streven is om volgend jaar een opbrengst van een ton te halen," zegt mede-organisator Mar cel Willemse uit Zierikzee. „Het breidt zich uit als een olievlek. Ik had drie keer 175 fietsen. Die wa ren in oktober al volgeboekt. Ik heb er nog vijftien bij kunnen rege len. Volgend jaar wil ik drie keer 225 fietsen hebben. TVveehonderd- vijftig is het maximum in de hal van het Sportcentrum Wester- schouwen. Nog verder groeien, be tekent de zondag er bij trekken. Dan hebben we in totaal 1500 fiet sen", aldus Willemse. De organistor heeft eens geroepen dat hij binnen vijfjaar een op brengst van een ton wil halen. En dat lijkt haalbaar. Willemse: „De derde editie vorig jaar heeft ruim 66.000 euro opgeleverd. Momen teel gaan we daar - nog voor aan vang van de vierde editie - twintig duizend euro overheen. Dus ik hoop dat we volgend jaar die ton voor elkaar krijgen." Sportscholen, bedrijven en individuelen huren voor tien euro een fietsje en breng en daarnaast nog minimaal 45 eu ro aan sponsoring mee. Het goede doel is steevast het Sophia Kinder ziekenhuis in Rotterdam, dat dit jaar een bijdrage vraagt voor de be handeling van nierziekten. Het geld wordt besteed aan onderzoek naar een medicijn dat het afstoten van een getransplanteerde nier te genhoudt. Verder wordt met de op brengst onderzoek gedaan naar de erfelijkheid van nierziekten. Thema van de vierde editie is dis co. In de hal hangen paarse glitter- bollen en alle deelnemers krijgen een paars shirtje aan. Feiten cijfers Aan Zeeland sport voor Sophia doen fitnesscentra mee uit Goes (Fitland: 70 mensen), Vlissingen (Fitaal: 100), Middelburg (Optis- port: 10) en Zierikzee (Sportworx 80 mensen). Het personeel van gevangenis To- rentijd doet met 10 man mee. Sporten voor Sophia ontstond in Rotterdam. In de havenstad wordt op 5 en 6 fe bruari gespind in het Topsportcen trum. Er hebben zich 1750 deelne mers ingeschreven. Opbrengst 2010 R'dam: 3 ton. Een aantal spinners doet za terdag mee in alle blok ken. Zij fietsen dus drie keer drie uur. Groep Wagenaar uit Goes is zo'n stelletje fanatiekelingen. „Gezond heid is niet te koop," zegt initiatief nemer Marco Wagenaar. „Maar je kunt anderen wel een beetje hel pen gezond te worden." Wagenaar maakte bij de Goese sportschool Fidand vier medespor ters enthousiast om een bijzonde re prestatie te leveren. „Drie uur spinnen is geen uitdaging meer. Dat doet iedereen. De vraag was: hoe vallen we op, "hoe kunnen we nog wat extra geld genereren? De eerste reactie was of ik soms gek was om negen uur te spinnen. Maar kennelijk is de vraag blijven hangen en nu doen JoAnn Griep, Jaqueline van der Schraaf, Alex de Jong en Frans Vleut ook mee." Wagenaar heeft zelf twee gezonde kinderen. „Maar ik ken de verha len van mensen die jarenlang met hun kind bij het Sophia lopen. Die motiveren ons extra om de negen uren vol te maken." De Groep Wagenaar verwacht drie duizend euro te kunnen bijdragen aan het goede doél. Behalve de vijf Goesenaren beginnen zaterdag ook Arie de Jong, Martin Glerum en John Hillebrand aan een spin- ningmarathon van negen uur. De goede doelenactie Zee land sport voor Sophia weet elk jaar bekende Ne derlanders aan zich te binden. Zaterdag om 10.00 uur wordt het evenement geopend door oud-pre mier Ruud Lubbers. Hij lost het startschot en wordt daarna kort ondervraagd door mede-organisa tor Marcel Willemse. Het laatste blok spinners gaat om 18.00 uur van start onder leiding van burge meester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland. Voor het middenblok tussen 14.00 en 17.00 uur is oud-beroepsrenner Michael Boogerd aangetrokken. Hij geeft een uurtje les in spin ning. „Dat doe ik wel vaker tijdens evenementen. Deze les moet ik wel apart voorbereiden, want ik heb begrepen dat het op discomu- ziek uit de jaren zeventig en tach tig moet", vertelt de sportman. Bogerd was al bekend met het fe nomeen Zeeland sport voor Sop hia. „Een koppel dat ik goed ken, heeft op Hyves laten weten dat de ze opdracht op me lag te wachten in mijn vaste restaurant in Nispen. Met enige regelmaat doe ik mee aan goede doelenacties. Dat ik een gezonde zoon van zes jaar heb, maakt dat ik bij deze wat meer be trokken ben dan bij andere." De in België wonenende, 38-jarige wielrenner traint tegenwoordig da gelijks op een schaatsbaan in Utrecht. „Ik doe mee aan het SBS-programma Sterren dansen op het ijs. Vrijdag 28 januari is de li ve-uitzending. Schrijf maar dat ie dereen op mij moet stemmen" Mi chael Boogerd reed de Tour de France twaalf keer en boekte daar bij twee etappeoverwinningen. Hij was vijf keen Nederlands kam pioen, won één keer Parijs-Nice en versloeg Lance Armstrong in de Amstel Goldrace van 1999. Michael Boogerd tijdens een baanwedstrijd. Zaterdag geeft hij les in Burgh-Haamstede. archieffoto ANP door Rob Paardekam sint-maartensdijk - Het Leger des Heils en voedselbank Goed Ont moet komen misschien samen in de voormalige peuterspeelzaal aan de Radda Barnenstraat in Sint- Maartensdijk. Het uitgiftepunt van de voedsel bank was daar tot een paar maan den geleden al gevestigd, maar net als andere gebruikers van de oude peuterspeelzaal is Goed Ontmoet verhuisd naar het nieuwe gemeen schapscentrum Haestinge. Dinsdag maakte wethouder Jan Oudesluijs bekend dat het dien stencentrum voor het Leger des Heils waarschijnlijk aan de Radda Barnenstraat komt. In dat geval is het volgens hem logisch dat ook de voedselbank terug gaat. Beide organisaties hebben immers raak vlakken met elkaar. Bram van de Sande, teamleider van het Leger des Heils op Tholen, zegt geen enkel bezwaar te hebben tegen het delen van een pand met de voedselbank. Hij houdt echter nog wel een slag om de arm als het gaat om de voormalige peuter speelzaal. „Het is een serieuze op tie, maar dat hebben we wel vaker van locaties gedacht. We zullen de huurovereenkomst eerst goed moe ten bestuderen." door Rob Paardekam tholen - De gemeenteraad van Tholen heeft er moeite mee dat de kosten voor het beveiligen van de zwembaden in Sint-Maartensdijk en Tholen worden doorberekend in de prijs van de kaartjes. Beide zwembaden werden in 2010 bij wijze van proef bewaakt door een beveiligingsbedrijf Dat heeft ertoe geleid dat er minder vernie lingen zijn aangericht. Ook het vei ligheidsgevoel onder de medewer kers is flink vergroot. Het college wil doorgaan met de beveiliging. Dat kost vijfduizend euro per jaar. Om die kosten te dekken, worden de zwemkaartjes duurder. De tarieven stijgen de ko mende jaren steeds met 1,25 pro cent extra. Dat is bovenop de regu liere stijging van 1,5 procent. Veel partijen in de raad hebben daar moeite mee. Ze vinden dat het beveiligen van de zwembaden bijdraagt aan het algehele veilig heidsgevoel onder de inwoners en niet alleen dat van de badgasten en het personeel. „Je kon je kinde ren 's avonds niet op hun fiets langs de zwembaden sturen'', stelt Rina Ligtendag (CDA). „Dat is stukken verbeterd." Hans Boulogne (ABT) is het daar mee eeriS. „Het is veel veiliger ge worden. Dat is het algemeen be lang. Dat moet je niet afrekenen op de zwemkaartjes." Volgende week tijdens de raadsver gadering zal blijken of de prijsver hoging doorgaat of dat de beveili ging uit een ander potje zal wor den betaald. Overigens zetten som mige fracties ook vraagtekens bij de noodzaak om de zwembaden te beveiligen. De kosten daarvoor liggen namelijk hoger dan de kos ten die zijn gemaakt om de vernie lingen te herstellen. Toch hecht wethouder Jan Oudesluijs waarde aan de beveiliging. Met name voor het veiligheidsgevoel zou die heel belangrijk zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48