zeeland 119 Hans Everaars voor de amateurkok 50% korting Kunst, antiek en brocante markt Zorgen over afvalwater brand Moerdijk kt Belevingspad voor vlinders in Zwaakse Weel Vier nieuwe Centra voor Jeugd en Gezin Rockcoverband treedt op in Heartbreak Café Kees Slager geeft lezing over zijn boek Nieuwjaarsconcert in Goese Bethelkerk Mobilisatiekruis voor Okko Gerrit Kooi donderdag 20 januari 2011 Het gilde is geen elitaire club voor snobs. Kennisoverdracht en plezier in het koken staan voorop. De gerechten moeten natuurlijk wel een beetje ni veau hebben. We maken daarom alles zelf zoals pasta, ijs en brood." Chefkok Wim de Pundert A.s weekend in de Grote Kerk van Veere Zaterdag en zondag 12.00- 17.00 uur. Zie advertentie in PZC van morgen. 1 De keuken van het Culinair Gilde Zeeland in Heinkenszand is een walhalla voor de amateurkok. Plezier in het koken staat voorop, foto's Ronald den Dekker SSSSS asemmeaa! TERNEUZEN - Fracties in de gemeen teraad van Terneuzen zijn bezorgd over de opslag van verontreinigd oppervlaktewater uit Moerdijk bij recyclingbedrijf Heros in Sluis kil-oost. PvdA en CDA willen van B en W weten of het bedrijf daar voor wel over de vergunningen be schikt. PvdA'er d'Hooge vraagt zich af hoe de provincie toestem ming kon verlenen voor het ver schepen van het water, voorname lijk bluswater uit de sloten in de omgeving van het bedrijfsterrein waar Chemie-Pack afbrandde, ter wijl niet bekend was welke gevaar lijke stoffen het bevatte. Hij wil ook weten of de bevolking risico's loopt. Geldia od elke 2- strekkende Voor meer opruiming: www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen tmcbinnenhuisadviseurs.nl KWADENDAMME - Natuurmonu menten werkt aan een vlinderbele- vingspad in natuurgebied de Zwaakse Weel. Langs het pad komen planten die aantrekkelijk zijn voor vlinders en op informatiepanelen staat van al les over vlinders. Samen met cliënten van Vereni ging Psyiënt wordt nu struweel ge plaatst. Dit struweel zorgt voor windluwte. Vlinders zitten graag uit de wind. In het voorjaar zaait Natuurmonu menten speciale bloemrijke gras mengsels in. Het pad start en ein digt bij het stoomtreinstationnetje in Kwadendamme en is 2,5 kilom- ter lang. BORSELE Vier Centra voor Jeugd en Gezin in de Oosterschelderegio openen op 2 februari hun deuren. Het zijn die in Kapelle, Reimerswaal, Borsele en Tholen. In die laatste twee ge meenten wordt het centrum gekop peld aan het wmo-lokét in het ge meentehuis. In Reimerswaal komt het in de brede school en in Kapel le in het consultatiebureau. Alle ge meenten moeten een CJG openen. GOES Rockcoverband MSST treedt vrij dagavond op in Heartbreak Café aan de Grote Markt in Goes. Bepalend voor geluid van de band is ffontvrouw Fabiola (ex-Miss Be haviour) met haar karakteristieke stem, die niet alleen hoorbaar is maar ook voelbaar. Zij wordt on dersteund door ervaren en gedre ven muzikanten. Het optreden in Heartbreak Café begint om 22.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK Auteur Kees Slager uit Poortvliet geeft op zaterdag 29 januari een le zing in Hotel KOM! in Sint-Maar tensdijk. Dat doet hij op uitnodi ging van de Club van 50. De aanlei ding is het verschijnen van Slagers nieuwe boek De Watersnood. Tij dens de lezing vertelt Slager hoe hij ertoe gekomen is om boeken te schrijven. De avond begint om 20.30 uur. Reserveren kan via tele foonnummer 0166-663000. GOES Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke, organist Michel Kwekkeboom en de koren 'Zin gend Getuigen' en 'Haleluja' uit Goes geven zaterdag 22 januari een nieuwjaarsconcert in de Bethel kerk in Goes. De muzikanten en zangers brengen een gevariëerd programma van klassiek tot pop. Aanvang is om 19.30 uur, de entree is vrij. GOES De Goese burgemeester René Ver hulst heeft gisteren het mobilisatie- oorlogskruis uitgereikt aan Okko Gerrit Kooi. Voor de Duitse bezet ting was hij soldaat bij de motorbri gade. In 1942 moest hij dwangar beid verrichten in een munitiefa briek, maar wilde na een week op borgtocht thuis te zijn geweest, niet meer terug. Hij werd opgepakt en kreeg drie maanden strafkamp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47