irft met wereldtoppers sport 127 Lernhout loopt record uit de boeken in Gent Wenger looft Van Persie Suarez alleen voor absurd bedrag weg Sam van 't Westende mag naar trainingsstage Van der Klooster valt uit op combinatie 3B-SD speelt gelijk tegen hekkensluiter Biljarters Unit 8 gaan kansloos onderuit Sneijder gekozen voor Uefa-team door Sjaak Sinke CENT - De topsporthal in Gent is voor een aantal Zeeuwse atleten een prima locatie om hun indoor- prestaties te verbeteren. Zo liep Sa- mantha Lernhout het stokoude dubrecord van RKHAV uit de boe ken in de eerste serie van de 200 meter. Ze klokte een tijd van 27.00 seconden. Het oude record stamde uit 1984 en stond op naam van Christine Louwers met 27.31. Op de 60 meter liep Lernhout verder nog een persoonlijk record met 8.20 seconden. Jisca Dockters, voor heen van Scheldesport, finishte op de 60 meter op de derde plaats in haar serie met een tijd van 7.89. Naomi Nagtegaal (RKHAV) werd bij de meisjes derde op de 60 me ter in 8.66 en vierde na 200 meter in 30.22. Thomas Kempe (Dynami ca) was goed op dreef op de sprint nummers. Hij werd tweede in zijn serie op de 60 meter in 7,28, wat meteen de tweede tijd was van de vijf series, en noteerde op de 200 meter 22.98 seconden de snelste tijd van de acht gelopen series. Ste ven Nuytinck (AV'56) finishte in zijn serie op de 60 meter in 7.58 se conden goed voor de 3e plaats was zaterdag van doorslaggevend belang in de wedstrijd tegen West Ham United (3-0). Van Persie scoorde zelf twee keer en bereidde het derde doelpunt voor. „Van Persie is een technische spits, die korte en scherpe bewegingen maakt en andere spelers vrij kan zetten", aldus Wenger. „In ons sys teem is dat heel belangrijk. Robin is daarbij wel afhankelijk van zijn fysieke scherpte." 'Af en toe zijn die golven hier best heftig. Maar het Pascal van der Mast werd al vier mooi, fYlÜH.' keer Nederlands kampioen surfen bij de juniorenPascal van der Mast s SESTRIERE Zitskiër Kees-Jan van der Klooster was gisteren tijdens het WK alpi neskiën in Sestriere één van de elf uitvallers op de supercombinatie. De 33-jarige Vlissinger nam al op het eerste onderdeel, de Super-G, te veel risico en haalde daardoor de finish niet. Op de slalom mocht hij vervolgens niet meer starten. Van der Klooster doet nu nog op twee onderdelen mee. STEENBERGEN De driebanders van 3B-SD Hydro- zorg speelden in de vierde divsie gelijk tegen Wellse Vaert 3: 4-4. Philip van der Male moest het op vallend genoeg afleggen tegen de rolstoelgebonden Jan Versprille. Piet Kox was spekkoper voor zijn team met winst en 0.510 gemid deld. Jan Suykerbuyk won ook al was het spelpeil niet om over naar huis te schrijven. Johan Hatzman verloor zijn partij. donderdag 20 januari 2011 SPRUNDEL De biljarters van Unit 8, het team met Ad van der Werf uit Noordgou- we in de gelederen, leden in de vierde divisie een kansloze neder laag tegen Aarts (6-2). Behalve Eric Niewenhuyse bleef de ploeg ver onder zijn niveau en was de nederlaag verdiend. Ook Van der Werf haalde zijn ni veau van twee weken geleden bij lange na niet. NYON Wesley Sneijder heeft ook een plek gekregen in het Europese team van het jaar, dat is samengesteld door bezoekers van de Uefa-website. De middenvelder van Internazionale en Oranje werd eerder al gekozen in het wereldelftal van 2010 van de wereldvoetbalbond Fifa. De Portu gees José Mourinho werd gekozen tot coach van het jaar. FC Barcelona is met zes spelers het best vertegen woordigd in het Uefa-elftal. Hij maakt wel grapjes, maar stie kem is hij serieus bezig met zijn sport. Als er tijdens de Nederland se winter golven zijn, laat hij alles uit zijn handen vallen en snelt naar het strand. „Ik ga dit jaar een gooi doen naar het Nederlands kampioenschap bij de mannen. Jammer genoeg is de Hagenees Yannick de Jager moeilijk .te ver slaan." Het liefst doet hij ook mee aan de Europese wedstrijden. „Ik weet al leen niet of dat kan. Dat hangt van mijn sponsor af." In Marokko kijkt hij met ontzag naar het mooie en technische sur fen van der Amerikaan Cory Lo foto O'Neill/ Aquashot.fr pez (32), de voormalige nummer drie van de wereld. „Zulke 'tubes' (tunnels van water) wil ik ook rijden", zegt hij met een zucht. „Of ik zijn niveau ooit haal? Dat weet ik niet, hoor. Ik be kijk het stap voor stap. Maar ik ben wel mooi met die goede sur fers op trip." LONDEN - Robin van Persie bena dert de topvorm van voor zijn en kelblessure. Manager Arsène Wen ger van Arsenal vindt dat zijn Ne derlandse aanvaller de laatste we ken 'ouderwets' op dreef is. „Zo scherp is hij al tijden niet ge weest", aldus de Fransman, die de eerste maanden van het seizoen geen beroep kon doen op de ge blesseerde Van Persie. De spits van het Nederlands elftal MIDDELBURG - Naast Elisabeth Wil- leboordse neemt' dit jaar ook judo- ka Sam van 't Westende deel aan r de trainingsstage voor senioren in het Oostenrijkse Mittersill. De jongeling dankt de uitnodiging van de judobond aan zijn goede I presteren afgelopen jaar. Hij bereik te onder meer de finale van het NK. De nationale selectie staat in Oostenrijk Onder leiding van tech nisch directeur Cor van der Geest. „Het is een goede gelegenheid om te zien hoe sterk de wereldtop daadwerkelijk is en waar ik zelf sta", aldus Van 't Westende. „Mijn eerst komende wedstrijd is in Visé, daar kan ik mezelf in de kij ker judoën bij bondscoach Maar ten Arens. Ik hoop op een selectie plaats voor de komende World Cups." LIVERPOOL - Liverpool heeft Ajax tijdens de onderhandelingen over een transfer van Luis Suarez ver der onder druk gezet. De Engelse club dreigt de aandacht te verleg gen naar aanvaller Alvaro Negredo van Sevilla als de Amsterdammers voet bij stuk houden. Damien Comolli, directeur voetbal strategie van Liverpool, heeft te genover Britse verslaggevers laten weten dat de komst van Negredo op dit moment beter past bij de fi nanciële mogelijkheden van de huidige nummer dertien van de Premier League. Liverpool wil ko mende maand hoe dan ook een spits aantrekken. De werkgever van Dirk Kuijt heeft zo'n 15 miljoen euro over voor Sua rez, die nog tot de zomer van 2013 in Amsterdam onder contract staat. De topschutter staat open voor een overgang, maar Ajax lijkt niet van plan om hem voor veel minder dan 25 miljoen euro van de hand te doen. „We willen Suarez niet kwijt en verkopen hem alleen voor een ab surd bedrag", vertelde Ajax-trainer Frank de Boer. De 25-jarige Negre do is bezig met zijn tweede sei zoen bij Sevilla. Hij scoorde zes keer in negentien competitiewed strijden. De aanvaller bezorgde zijn formatie vorig seizoen elf com petitietreffers. De naam van de Spanjaard is niet de enige die op het lijstje van Liverpool staat. Trai ner Kenny Dalglish is eveneens ge charmeerd van aanvaller Charles N'Zogbia van Wigan Athletic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43