zeeland 119 Slim handhaven Evenementen tegen de verpaupering 50% korting Opslag Moerdijkafval bij Heros baart zorgen Vlissingen wil bijdragen aan verhuizing OZ Meditatieoefening in bos en op strand Eten ten behoeve van Aids-kinderen Spelen met kleur en licht in woonruimte donderdag 20 januari 2011 Andere prioriteit betreft het verder ontwikkelen van 'slim handhaven' van milieuregels. Bedrijven moeten dan zelf nagaan of ze zich aan de regels hou den. De gemeente controleert steekproefsgewijs. Óók hoog genoteerd: de strijd tegen lawaai en vóór veiligheid van evene menten. Uit toeristisch oogpunt zijn evenementen belangrijk, maar ze mo gen omwonenden geen onevenredige overlast bezorgen. VLISSINGEN - Mocht Omroep Zee land verhuizing naar de Timmerfa briek niet rond krijgen, dan is de gemeente Vlissingen bereid een bijdrage te leveren. Die situatie sluit wethouder Piet Polderman niet uit. „Het is voor Vlissingen be langrijk dat er een icoon komt op het Scheldeterrein. Iets leuks kan er veel vlot trekken. Als dat kan zo- als Hotel New York in Rotterdam, dan hebben wij daar best wat voor over. Niet per se in de vorm van geld; die inzet kan ook op andere manieren. Zolang het gebouw maar op de goede manier wordt gebruikt. Mét publieke functie. In geval van de omroep kan dat in de vorm van een mediacafé." door Wout Bareman terneuzen - Raadsfracties in de ge meenteraad van Terneuzen maken zich zorgen over de opslag van ver ontreinigd oppervlaktewater uit sloten in Moerdijk bij recyclingbe drijf Heros in Sluiskil-oost. PvdA en CDA willen van B en W weten of het bedrijf daarvoor wel over de juiste vergunningen be schikt. De PvdA'er )ack d'Hooge vraagt zich af hoe de provincie toe stemming kon verlenen voor het verschepen van het vervuilde wa ter, voornamelijk bluswater uit de sloten in de omgeving van het be drijfsterrein waar Chemie-Pack af brandde, terwijl nog niet eens be kend was welke gevaarlijke stoffen het bevatte. d'Hooge vindt dat het college ook bij de provincie moet informeren naar eventuele verwer king van het water bij Heros en of de bevolking risico's loopt. Daar is ook CDA'er Henk Sierse- ma benieuwd naar. Die vraagt zich ook af of de provincie dit soort ac tiviteiten niet beter vooraf kan melden, 'inclusief het risicogehal te'. Kees Hamelink (Christenunie) vraagt het college in hoeverre Ter neuzen concreet is voorbereid op een ramp zoals in Moerdijk en wel ke scenario's klaar liggen. A.s weekend Kunst, antiek en brocante markt in de Grote Kerk van Veere Zaterdag en zondag 12.00- 17.00 uur. Zie advertentie in PZC van morgen. WESTENSCHOUWEN In de boswachterij Westenschou- wen wordt zondagochtend een me ditatieoefening gehouden onder lei ding van natuurgids Jan de Ruiter en meditatiespecialist Karin Roe- lofs. De combinatie van kennis van de natuur en het op scherp zetten van de zintuigen geeft ontspanning en voldoening. De start is om 10.00 uur bij de excursieschuur in Wes- tenschouwen. De kosten zijn 8,50 per persoon, inclusief koffie of thee. Als het regent blijven de deel nemers in de excursieschuur. BURCH-HAAMSTEDE Onder het motto 'Dineer mee met een Ronde Tafelheer en bouw mee aan een beter bestaan voor de aids-kinderen van Swaziland' houdt serviceclub Tafelronde 39 Schouwen-Duiveland donderdag 27 januari een charitydiner voor 75 eu ro per couvert bij de Schouwse Hoeve in Burgh-Haamstede. De ge hele opbrengst komt ten goede aan het project Jesu Kukhanya Caire Point voor de bouw van een op vanghuis voor zestig aids-kinderen in Swaziland. ZIERIKZEE De Zeeuwse Volksuniversiteit start op 8 februari een cursus binnen huisarchitectuur in Zierikzee. In acht lessen horen de cursisten de beginselen van het inrichten van een woonruimte zoals gebruik van kleur, verlichting en materia len. Een bezoek aan een showroom maakt deel uit van de cursus. Aanmelden kan telefonisch op nummer 0118-634800 of via zeeland@volksuniversiteit.nl Geldig op elke 2' strekkende meter bij minimale aanschaf van 3 met< Voor meer opruiming: www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl woonwtntota Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen tmcbinnenhuisadviseurs.nl Eén van de bouwvallige monumenten in het oude Zierikzee. Het pand is op last van de gemeente gestut. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39