Zeeland PZC t 'Zorg maaltijdvoorziening onterecht' Vrijwilligers 't Beest in actie 5CH0UWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 SUBSIDIESTOP Positieve conclusie in rapport over beëindiging tafeltje-dek-je Vrouw gewond bij aanrijding N59 almanak Koekjes Een school waar je mag dansen Gemeente trekt ten strijde tegen verpaupering Donderdag 20 januari 2011 Houten poppen moesten Engelsen afschrikken Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow zierikzee - Beëindiging van de sub sidie voor tafeltje-dek-je heeft er niet toe geleid dat sommige men sen nu zonder warme maaltijden zitten. Tot die conclusie komt wet houder Gilles Houtekamer op ba sis van een onderzoek naar de ge volgen van de subsidiestop. De evaluatie lijkt echter ook min der positief te kunnen worden uit gelegd. Door het wegvallen van de subsidie steeg bij zorgaanbieder Al- lévo de prijs voor een drie-gan gen-menu van €6,- naar €6,85. Dit leidde bij Allévo niet tot minder af nemers. Er was zelfs sprake van een lichte toename. Bij zorgaanbieder Eiland zorg, die warme maaltijden in Zierikzee be zorgt, was de prijsstijging hoger: van 6,85 naar 8,10. Daardoor haakten 9 afnemers af. „Eiland- zorg verwacht dat die mensen hun warme maaltijd nu op een andere manier verkrijgen", meldt de rap portage. Tevens wordt daarin de kanttekening gemaakt dat Eiland- zorg met 50 maaltijden per dag aan een maximum zit. Met één be stelbus kan dat aantal binnen an derhalf uur net bezorgd worden zonder dat het voedsel te koud wordt. „Eilandzorg werkt daarom al jaren met een wachtlijst", aldus het onderzoek. Allévo en Eilandzorg hebben de (adspirant-)afnemers gewezen op de mogelijkheid een beroep te doen op bijzondere bijstand ten behoeve van warme maaltijden. Houtekamer laat desgevraagd we ten dat daar 10.000 euro voor be schikbaar is. Volgens hem maken slechts zeer weinig ménsen ge bruik van die mogelijkheid en is de vraag naar bijzondere bijstand ook nauwelijks gestegen naar aan leiding van de prijsverhoging. De wethouder zegt het eens te zijn met de conclusie van de rap portage dat de beëindiging van de subsidie niet geleid heeft tot een verstoring van de levering van maaltijden voor kwetsbare oude ren. „Ik ben ook erg blij dat er spra ke is van een 'warme overdacht' in dit geval", zegt Houtekamer. Hij doelt op het feit dat, op twee men sen na, alle vrijwilligers van tafel- tje-dek-je zijn overgestapt naar Al lévo. Daarmee bleef de bezorging ook na 1 juli 2010 gegarandeerd. „Wij hebben de mensen van tafel- tje-dek-je daarvoor gecomplimen teerd. Hij baseert zijn positieve conclusie ook op het feit dat de le vensmiddelenbranche positief in speelt op de groeimarkt voor kant-en-klaar maaltijden voor ouderen. De wethouder signaleert daardoor een verbreding van het assortiment en verhoging van de kwaliteit. ZIERIKZEE - Ruim zeshonderd mensen hebben gisteren een bezoek gebracht aan de open dag van de Pontes Pieter Zeemanschool in Zie rikzee. De ouders en hun kinderen op de ba sisschool werden in groepen door de gebou wen van vmbo-mavo en havo-vwo geleid. Daar konden ze deelnemen aan proeflessen of kijken naar de dansdemonstraties (foto) van leerlingen die de lessen kunst en cultuur vol gen. Volgens Rector Sjef Lommen bevonden zich onder de bezoekers driehonderd moge lijk nieuwe leerlingen. Volgens prognose van Lommen gaat de school 29 augustus van start met 1076 leerlingen, vijftig meer dan dit jaar. Elk jaar vijftig erbij tot 1200 leerlingen, is het streven van de rector, foto Dirk-jan Gjeltema ZIERIKZEE Een 33-jarige vrouw uit Zierikzee is gisterochtend gewond geraakt bij een ongeval op de N59. De vrouw reed achter een tractor. Een achteropkomende automobilist (22) had dit niet door en knalde vol op de auto van de vrouw. Deze schoot vervolgens door tegen een derde wagen aan. De Zierikzeese is met nekklachten naar het zieken huis gebracht. De twee andere auto mobilisten kwamen met de schrik vrij. Tip? redactie@pzc.nl GOES - Vrijwilligers van podium 't Beest in Goes vinden dat de moge lijke komst van een andere exploi tant (Theater BV uit Terneuzen) niet ten koste mag gaan van de programmering. Die zorg bestaat wel en daarom zijn drie vrijwilli gers een digitale handtekeningen actie begonnen, 't Beest zit samen met theater De Mythe in één stich ting. De exploitatie van beide cul tuurhuizen is in handen van Thea ter Exploitatie Zeeland. De ge meenten Goes en Middelburg wer ken samen in TEZ. Middelburg overweegt echter in zee te gaan met Theater BV uit Terneuzen, die een kwart miljoen euro goedkoper zou kunnen werken. Vrijwilliger Edmond Snoeck vindt dat de pro grammering van 't Beest niet mag lijden onder een wisseling van de wacht. „Theater BV werkt commer cieel. Dat mag, maar we willen voorstellingen, bands of films die weinig geld opleveren, behouden." De Middelburgse dame staat erom bekend dat ze, als ze op bezoek gaat, altijd precies dat meeneemt wat de gastheer of gastvrouw graag lust. Een fles heerlijke oude port voor haar kleindochter bijvoorbeeld, of een doos Belgische bonbons voor haar schoonzoon. En omdat er in de familie nogal wat honden rondlopen, en ze zelf eigen lijk toch ook een zwak heeft voor de huisdieren van haar kinderen en kleinkinderen, sjouwt ze altijd en overal een plastic zakje met honden koekjes met zich mee. Laatst wierp een goede vriendin toe vallig een nieuwsgierige blik in haar handtasje. „Wat heb je daar nou?", vroeg ze. „Hondenkoekjes", was het antwoord. „Maar je hebt toch hele maal geen hond?", reageerde de vriendin. „Nee natuurlijk niet", glim lachte ze onschuldig. „Maar die lust mijn man zo graag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37