Thuis je eigen wellnesscentrum 36 A/let dank aan Dré Tel je passen en pas op je tellen donderdag 20 januari 2011 GEZOND SPORTEN Stel, je wint de jackpot van 27,5 miljoen. Wat dacht je dan van een kast van een huis met sauna, stoomcabi ne en jacuzzi? En wel eens gedacht aan een privé mas seur? Voor de meesten van ons blijven dit soort dro men natuurlijk niets meer dan luchtkastelen. Maar toch... Zou het met flink wat minder euro's niet mo gelijk zijn om je eigen well- nessomgeving te creëren? door Dennis Rijsbergen Er zijn tal van handzame ap paraten op de markt waar mee je je thuis - met een beetje fantasie - in een sau nacomplex waant. Uiteraard hoor je je in zo'n 'centrum' lekker te kunnen laten masseren. En dus is het eerste hulpmiddel voor ons ei gen wellnesscentrum een massage- apparaat. Voor 59 euro heb je er al eentje van Inventum. Dit apparaat combineert infrarood licht met een flexibele massagekop. Er zitten drie standen op het ding. En met één van de vier opzetstukken kun je kiezen voor een zachte massage of juist een doelgerichte puntmas- sage. Zijn je spieren lekker gekneed, dan kun je je lijf daarna nog eens extra verwennen met een hotstone mas sage. Fabrikant Medisana heeft voor thuis een hotstone set ont wikkeld. Die kost 45 euro. In het elektrische warmtereservoir kun je de twintig bijgeleverde natuurste nen tot zo'n 45 graden Celsius ver warmen. Smeer je lichaam in met olie en laat je partner (ofwel 'privé masseur') vervolgens met de war me stenen kringen op je lijf wrij Een goedkope en minder ruimteverslindende versie van de zonnebank is de gezichtsbruiner. foto Robin Utrecht/ANP ven. De combinatie van warmte en massage dringt diep door in het lichaam. )e spieren ontspan nen, de stress verdwijnt uit je lijf en je geest komt tot rust. Zo, dat was het massagegedeelte. Op naar de sauna. Maar ja, wat doe je als je thuis niet de ruimte hebt voor een cabine? Bovendien zijn thuissauna's flink aan de prijs. Een alternatiefis de gezichtssauna. Zo'n apparaat opent je poriën en door het zweten, worden die eens goed schoongespoeld. Als je het in combinatie met een scrub en mas ker gebruikt, heb je een complete gezichtsbehandeling. De Carmen FS 2700 is zo'n ge zichtssauna. Je kunt hem ook ge bruiken als inhaleertoestel, handig om van je verstopte neus af te ko men. Aangezien je al een gezichts sauna kunt aanschaffen voor 28 eu ro is dit een redelijk en goedkoop alternatief voor de echte zweethut. De volgende halte in ons thuiswell- nesscentrum is het bubbelbad. Je kunt voor een paar tientjes een mat kopen die je in je eigen ligbad legt om het water te laten borre len. Echter, niet iedereen heeft een ligbad. Een bubbelbad voor de voe ten is dan een andere mogelijk heid. Er zijn voetenbaden die niet alleen bubbelen, maar ook verschil lende massagestanden hebben. Een voetenbad als de Babyliss 8032E kost 66 euro en geeft verlich ting bij pijnlijke, vermoeide voe ten. Het stimuleert bovendien de bloedtoevoer en ontspant gespan nen spieren en weefsel van de voe ten. En als het in de zomer bloed heet is, dan kan een bubbelmassa ge met koud water heel verfris send werken. Bij de laatste stop in ons thuiswell- nesscentrum wacht nog één ding: een lekker kleurtje. Een goedkope en minder ruimteverslindende ver sie van de zonnebank is de ge zichtsbruiner. De UV-lampen in het apparaat zorgen ervoor dat de huid pigment aanmaakt. Let er wel op dat UV-licht schadelijk is voor de ogen. Bij de gezichtsbrui ner van Eurosolar (60 euro) wordt dan ook een beschermbrilletje meegeleverd. Toegegeven, het is met deze vijf ap paraten enigszins behelpen. En of ze het halen bij het echte werk? Aan de andere kant hoeft het hele jaar door een bronzen teint en re laxte geest en lichaam niet meer te kosten dan achttien hele Staatslo ten. Het is maar wat je kiest: het alter natief of het luchtkasteel. WELLNESS/NIETES Wat draagt bij aan uw welbevinden en wat zeker niet? Marielle Bastiaansen, visagiste/ tv-persoonlijkheid j Wellness: „Na hard werken met vrienden een borrel drin- j ken of een lekker hapje eten. Het allermooiste is als mijn zoontje Willem mij omhelst en een grote knuffel geeft Nietes: „Als ik alle'nare be- richten lees en hoor over het misbruik van kinderen Wat vindt u? Wat bekende persoonlijkheden vin den van wellness kunt u dagelijks le zen. Op onze website kunt u ook zien en horen wat mensen op straat daarvan denken. Kijk ook op: www.pzc.nl/wellness vsiiness eer lezen? Eerden mmmtSMmmmummoMB pzc.nl/wellness srpen? Meer I iks? Opmerkingen? Tips? redactie@pzc.nl Adverteren? wellness@pzc.nl Abonneren? www.pzc.nl/abonneren „Nee, ik noem je Dr. Frank!" Dat waren de woorden van mijn beroemde patiënt. Het was 2003 of begin 2004, toen ik gevraagd werd om een bekende Nederlan der in ons ziekenhuis op te ne men. Hij was op bezoek in Hengelo en had last van diverse kwalen en een nogal opmerkelijk eet- drink- en rookpatroon. Of ik daar wel reke ning mee wilde houden. Dat was niet zo'n vreemd verzoek, want ons ziekenhuis heeft name lijk een Zotel, dat is een soort ho tel in een ziekenhuis, je hebt je ei gen kamer, met minibar TV en een zitje. Ik verontschuldigde me dat ik zijn repertoire niet kende en voorna melijk van klassieke muziek en bluesmuziek houd. „Ik zing de blues", zei hij en voegde de daad bij het woord. Prachtig, hoe ziek hij ook was, hij zong het fantas tisch. Nadat ik hem onderzocht had en mijn behandelplan met hem door sprak, praatten we nog even. Hoe zal ik u aanspreken vroeg hij mij. Ik zei: 'zeg maar Frank'. „Nee", zei hij nog kortademig van het zingen: „ik noem je Dr. Frank. „Maar hoe spreek ik u dan aan?" vroeg ik. „Zeg maar Dré." André Hazes overleed enkele maanden later, slechts 53 jaar oud. Als ik hem nu op de radio hoor, gaat de volume knop omhoog. Continu krijg je te horen dat je PranU meer moet bewegen, dat is name lijk gezond en je valt er door af Dat is belangrijk, want als het zo door gaat met onze gewichtstoe name dan heeft over dertien jaar 1 op de 10 Nederlanders suiker ziekte. Het lijkt zo logisch, meer bewe gen is gezonder. Antwoord Tot voor kort waren de geleerden het daar niet echt over eens, maar onderzoekers uit Australië hebben het antwoord geleverd. Zij ontdekten dat als je geduren de vijf jaar meer bent gaan wan delen of lopen, je gewicht af neemt en je bloed verbetert, zo dat je kans op suikerziekte min der wordt. De deelnemers liepen rond met een stappenteller. Kilometer Om je gezondheid te bevorderen moet je 10.000 stappen per dag doen. Hoeveel kilometer is dat wel niet? Een gemiddelde stap is 76 cm voor een man en 67 cm voor een vrouw, dat komt dus overeen met 7 tot 8 kilometer lopen per dag. Als je 1 kilometer loopt en 80 kg weegt, dan verbrandt je ongeveer 50 Kcalorieën, dat is iets minder dan een halve boterham of een halfbiertje. Mijn goedkope stappenteller was een dag later al kapot, dus pas op je tellen, koop een goede en tel je passen. Vragen aan Dr. Frank? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36