zeeland 119 op de mensen en de muren Rotterdammers moeten icoon maken van de Timmerfabriek Meisje vermist in Nieuw Middelburg in beeld Kaai Veere wordt onderdeel van historie markt donderdag 20 januari 2011 De cursisten fotografeerden ook het dagelijkse leven in de wijk. foto Vivian Clement 1 U•- Li 5 Pi»' \-afi S3 i mzz?-?/*es «gisesi-sasac;-]: ÏOZitfSaX -,-jo i<m<? foto Marjan van Loon - van Noort Km^msêMmmmamsmsoBBaamaamBB foto Anjali Ceensen A.s weekend Kunst, antiek en brocante markt in de Grote Kerk van Veere Zaterdag en zondag 12.00- 17.00 uur. Zie advertentie in PZC van morgen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Mocht Omroep Zee land verhuizing naar de Timmerfa briek niet rond krijgen, dan is de gemeente Vlissingen bereid daar een bijdrage aan te leveren. Die situatie sluit wethouder Piet Polderman zelfs niet uit. „Het is voor Vlissingen belangrijk dat er een icoon komt op het Scheldeter- rein. Iets leuks kan er veel vlot trek ken. Als dat kan zoals Hotel New York in Rotterdam, dan hebben wij als best wat voor over. Niet per se in de vorm van geld; die inzet kan ook op andere manieren." De Timmerfabriek is een icoon, vindt Polderman. „Zolang het gebouw maar op de goede manier wordt gebruikt. Dus mét publieke func tie. In geval van de omroep kan dat in de vorm van een mediacafé, maar het kan ook iets zijn met de marina die er komt. Of je stapelt functies, dat kan ook." Overigens heeft de gemeente Vlis singen eerder al bijgelapt in het casco, samen met het Rijk. De pro vincie heeft eerder al laten weten dat de omroep niet hoeft te reke nen op een financiële bijdrage. Het architectenbureau dat een ont werp mag maken voor inrichting van de Timmerfabriek, is Group A. Dat werd gisteren bekend. Het Rotterdamse bureau heeft er varing met oude gebouwen door ontwerpen voor de Haagse Cabal- lerofabtiek en de NDSM-werf in Amsterdam. En dat is nou net de reden dat de gemeente Vlissingen en restaurateur Boei voor dat bu reau hebben gekozen. „De fabriek vraagt om bijzondere expertise op gebied van klimaatbeheersing en het gebouw geluidsdicht maken", licht Polderman toe. „Daarover be schikt dit bureau." Voor de selectie uit voorstellen van vier architecten bureaus is -uiteraard- ook gekeken naar kosten. „Group A was niet het goedkoopst, maar ook niet het duurst." In april of mei laat het bureau zien hoe de fabriek het beste en meest efficiënt kan worden ingedeeld als kantoor- en studioruimte. Maar ook wat dat gaat kosten. Die kos tenraming neemt Omroep Zee land mee in haar overweging om de verhuizing aan te gaan, of niet. Dat besluit valt, als het goed is, nog voor de zomer. VEERE - De historische markt in Veere krijgt een groter gebied ter beschikking. Voortaan staan er niet alleen kramen op de Markt, maar ook op de Kaai. Daarmee hoopt de gemeente te voorkomen dat bij grote drukte veiligheids- en bereikbaarheidsproblemen ont staan, zoals vorig jaar het geval was. Het is alleen de bedoeling meer ruimte te scheppen. Het aan tal kramen blijft gelijk. Dat blijkt uit een besluit van B en W om zowel op de Markt als aan de Kaai een historische markt in te stellen. Die markt wordt traditio neel gehoudend in het zomersei zoen, en wel iedere dinsdag. Hoe de markt op de Kaai precies wordt ingericht, is nog onderwerp van overleg. Het kan zijn dat nog be zwaren worden ingediend. B en W houden daar rekening mee, ge zien eerdere ervaringen in Veere. MIDDELBURG - Sinds vrijdagavond 14 januari wordt de 17-jarige Shanf- ranca Natoushka (Shany) Dor othea uit Middelburg vermist (fo to). Het Antilliaanse meisje ver trok met de trein naar haar moe der in Rotterdam, maar is daar niet aangekomen. Shany is voor het laatst gezien in de trein bij het station Bergen op Zoom. Zowel de politie in Zeeland als de politie in Rotterdam zijn op de hoogte gesteld van de vermissing, maar tot nu toe ontbreekt ieder spoor. Shany was toen ze vertrok vermoedelijk gekleed in een zwar te 'skinny-jeans', een zwart shirt met kraaltjes erop, een zwart kort jasje en enkellaarsjes met hoge hak ken en een ritsje aan de zijkant. Het meisje is ongeveer 1.62 meter lang en heeft een normaal pos tuur. Verder heeft Shany een pier cing in haar linkeroor nabij de ge hoorgang. Een opvallend kenmerk van Shany is dat zij een moeder vlek heeft in de vorm van een zwarte stip aan de rechterkant van haar mond. E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19