Ben en Dean Saunders unieke broedertwist De finalisten Pearl jozef zoon Ben Saunders 'Competitie fascineert mensen nu eenmaal. Het aloude 'Brood en Spelen' adagium slijt nooit' ïfePi Pearl (24) kan haar passie voor muziek kwijt in haar werk als muziekdocente. Ze studeerde aan het conservato rium, doet mee in verschillende theaterproducties en zingt in de kerk. Kim (32) nam op haar zestien de al zangles en heeft elf jaar klassieke pianoles gehad. Ze speelt en zingt de laatste jaren vooral popmuziek en verdient de kost als zangdocente. Ben (27) houdt van tattoos, vechtsporten en uiteraard mu ziek. Hij heeft al elf jaar een ei gen tattooshop en is zanger van een soulband die optreedt in dinnershows. Leonie (25) speelt al heel lang gitaar en studeerde aan het Amsterdamse conservatorium, een studie die ze niet voltooi- De finalisten Kim de Boer, Ben Saunders, Leonie Meijer en Pearl Jozefzoon (vlnr). foto Ade Johnson/AN donderdag 20 januari 2011 Jacques d'Ancona De broers Saunders, die meededen aan Popstars en The Voice of Holland. Dean (links) staat in de finale van Popstars, Ben (rechts) in die van The Voice. Jamie (midden) haalde de eindstrijd van The Voice niet. foto Edwin Janssen Het is volgens Popstars ju rylid Maurice Wijnen een wereldwijd uni cum: twee broers in ver schillende, grote tv-zangfinales, Nederland heeft dus de primeur. Vrijdagavond staat Ben Saunders in de finale van The Voice en zater dagavond zijn broer Dean Saun ders in die van Popstars. „Twee broers met zóveel muzikaal talent, dat zie je niet vaak", zegt Wijnen. Boze tongen beweren dat de finale plaats van Dean Saunders in Pop stars doorgestoken kaart is om zo mee te liften op het grotere succes van The Voice en finalist broer Ben. „Absolute nonsens. Dean heeft het helemaal niet makkelijk gehad en krijgt in de finale ook een hele kluif aan Simone." Voor veel kijkers staat al vast dat beide broers gaan winnen. „Daar ben ik absoluut niet zeker van. Ze zullen allebei moeten presteren. Hoe mooi en Dean en Ben ook kunnen zingen, je kunt je in de fi nale geen foutje veroorloven. Daar voor is het niveau veel te hoog." Ook voor Jacques d'Ancona is het geen uitgemaakte zaak dat de broertjes Saunders gaan winnen. „Kijk maar naar de eerste Idols. Toen gokte ook iedereen op ]im maar werd het Jamai." De verschil len tussen beide broers zijn qua ui terlijk groot. Wijnen. „Ben is na tuurlijk veel meer uitgesproken met zijn tattoos. Dean is meer het type knuffelbeer. Maar dat is juist leuk, ze trekken verschillende type fans aan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11