Zeeland PZCL Kermissen Brouw en Burgh sneuvelen Besparing proef gratis OV te gering Duits navigatiesysteem SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 BELEIDSPLAN Evenementen kosten meer dan ze gemeente én exploitanten opleveren Vergulde windhaan terug op kerktoren Dreischor almanak Tip? redactie@pzc.nl Woensdag 19 januari 2011 Michael Boogerd opent sportfestijn ten bate van kinderziekenhuis Directeur Jooss werkt na afscheid door als vrijwilliger Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl msa - bbb .2 si sss sas door Piet Kleemans brouwershaven - Het is als het aan de gemeente Schouwen-Duive- land ligt over en uit met de kermis in Burgh-Haamstede en Brouwers- E haven. Beide kermissen kosten de gemeente meer (controle en hand- having, inzet openbare werken) dan ze opleveren. j Het schrappen van beide kermis- sen heeft de instemming van zo- wel de kermisexploitanten als de lokale ondernemers. De exploitan ten hebben net als de gemeente meer kosten dan baten. Verlies op de kermissen in Brouwershaven en Burgh-Haamstede moeten de exploitanten compenseren uit de opbrengst van andere - wel rende rende - kermissen. De ondernemersvereniging Burgh- Haamstede liet in 2005 al weten dat wat haar betreft de stekker uit de kermis in Burgh-Haamstede ge trokken kon worden. Organisato ren van evenementen hebben tot nu toe geen belangstelling getoond voor het eventueel integreren van de kermis bij een evenement als Brouwse Dag in Brouwershaven of de jaarlijkse wielerronde in Burgh-Haamstede. De kermissen in Bruinisse en Nieuwerkerk blijven particuliere aangelegenheden met een klein schalig karakter. Daar wordt niet aan getornd en hetzelfde geldt voor de kleine kermis tijdens de Paardenmarkt in Zierikzee. Voor wat betreft de 'grote' kermis in Zierikzee heeft het dagelijks ge meentebestuur zo haar toekomst wensen. Liefst zou het college zien dat deze kermis een meer nostal gische richting inslaat. Dat past in de visie van burgemeester en wet houders beter bij de uitstraling van monumentenstad Zierikzee. Voor wat betreft de kermis in bad plaats Renesse wil het college on derzoeken of er mogelijkheden zijn om buiten de dorpskern - liefst op een voor meerdere doel einden bruikbaar evenemententer rein - een grootschalige kermis met vernieuwende attracties te rea liseren. Die kermis zou dan vooral op een jong publiek gericht moe ten zijn. Op welke termijn de kermis nieu we stijl in Renesse gerealiseerd zou moeten worden is nog niet be kend. Het dagelijks gemeentebe stuur wil - met het Masterplan Renesse in het achterhoofd - me dio 2012 over het plan gaan praten met onder meer de Ondernemers vereniging Renesse door Joeri Wisse zierikzee - De gemeente heeft het experiment met gratis openbaar vervoer voor 65-plussers gestaakt, omdat de beoogde besparing op WMO- vervoer onvoldoende is ge haald. Dat zegt de provincie. Door de 'gewone' bus op het ei land en naar het ziekenhuis in Goes gratis te maken, hoopten de provincie Zeeland en de gemeente dat minder ouderen gebruik zou den maken van het WMO-ver- voer, waarbij een taxibusje voor de deur komt rijden. Uit de evaluatie blijkt dat ruim tien procent van de WMO-pashouders regelmatig de bus gebruikte in plaats van het WMO-vervoer. Dit levert een be sparing op van 10.000 euro, maar daar tegenover staat dat de ge meente 75.000 euro moet neertel len voor gratis OV voor ouderen. Volgens de provincie heeft de ge meente daarop besloten om per 1 januari te stoppen met het gratis OV. De proef had ook tot doel de maat schappelijke participatie te bevor deren. Dat doel is bereikt, maar volgens het onderzoek was slechts twee procent van de ouderen écht afhankelijk van de gratis bus. De rest had andere mogelijkheden. De provincie meldt dit naar aanlei ding van vragen van het CDA. De partij verwonderde zich over het abrupt stopzetten van de proef De Hulstenaar is sinds kon de geluk kige eigenaar van een gloednieuw high tech navigatiesysteem in zijn auto. Inclusief spraakherkenning. Da's handig, je geeft een spraakop- dracht en het systeem werkt. De Zeeuws-Vlaming hield echter geen re kening met de feedback van de appa ratuur. Ze, een Duitstalige mevrouw, praat immers terug. Dat is niet zo erg ware het niet dat de Duitse dame zich overal mee be moeit. En dat is best vermoeiend. Een cd in de lade en de mevrouw le pelt de titel op. Het wisselen van een radiostation en de mevrouw zegt wel ke zender het is. Allemaal in het Duits uiteraard. Heel irritant als je het hoofd bij het drukke verkeer uiilt houden. De Hulstenaar was het beu. 'Hou nou eens eindelijk je kop', riep hij ver twijfeld. Zijn lief corrigeerde hem. 'Maul halten'. Eindelijk rust. DREISCHOR - De toren van de kerk in Dreischor is sinds gisteren weer compleet. Met het terugplaatsen van kruis en windhaan werd de kroon op een grote onderhoudsbeurt van de kerktoren gezet. Genoemd kruis is schoongemaakt en geschilderd en de wind haan werd voorzien van een nieuwe laag blad goud. Ook de opknapbeurt van de kerktoren van Nieuwerkerk is gisteren afgerond met het herplaatser 1 van het kruis op de torenspits. Het werk aan de toren van Ouwerkerk moet nog worden afgerond. Met het vanuit de kraanbak opnieuw schilderen van de bekro ning van de toren wordt gewacht op wat be ter weer. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51