Vrees voor zwartepiet: piloot zwijgt Met stip dé voordeligste! stipreizen.nl linnen and j 7 m ONGELUK HURWENEN Apachevliegers denken dat zij moeten boeten voor falen overheid Woning van kampcommandant onder glazen dak 'Topambtenaar wilde Kony dood hebben' Groepsverbod voor tien Ajax-aanhangers Cruise Dubai de Emiraten***** Costa Cf) dinsdag 18 januari 2011 De twee luchtmachtvliegers die volgens het OM schuldig zijn aan het veroorzaken van een on geluk met een Apache zwijgen, omdat ze vrezen dat zij ten kos te van alles moeten opdraaien voor de schuld. Ook als die bij de overheid blijkt te liggen. ARNHEM - De twee luchtmachtvlie gers die 12 december 2007 met hun Apachehelikopter in een hoogspanningsleiding bij Hurwe- nen vlogen, vrezen dat zij ten kos te van alles moeten opdraaien voor de schuld. Dat leidt de aan dacht af van het falen bij (over heidsorganisaties die van het on geval zouden moeten leren. Daar om beriepen de twee zich gisteren verder op hun zwijgrecht voor de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem. Het Openbaar Ministerie vindt de nachtelijke crash wel de schuld van de 43-jarige gezagvoerder en zijn co-piloot. Zij vernielden een stroominrichting en een helikop ter en brachten elkaar daarbij in le vensgevaar, luidt de aanklacht. Volgens de aanklager vlogen de twee te laag terwijl ze de vlieg- kaart onvoldoende hadden bestu deerd en de hoogtemeter en obsta kels voor de helikopter onvoldoen de in de gaten hielden. De piloten en hun advocaat betwijfelen in hoeverre de vliegers het gevaar konden voorzien 'in de gegeven omstandigheden en voorberei ding'. Volgens een rapport van een vlieginstructeur die Apachepiloten opleidt, is daar onzekerheid over. De advocaat stelde eerder dat niet is uitgesloten dat er iets schort aan de protocollen en trainingen die de piloten vooraf krijgen. Er zou bijvoorbeeld te haastig voorbereid moeten worden. Na de botsing met de hoogspan ningslijnen kon het toestel nog even verder vliegen om een nood landing te maken in een weiland bij Vlijmen. De piloten bleven on gedeerd. Door de crash zaten ze ker 50.000 huishoudens in de Tieler- en Bommelerwaard twee dagen zonder stroom. De stroom storing bezorgde Defensie 40 mil joen euro aan schadeclaims van particulieren en bedrijven. De zaak zou gisteren begonnen zijn en tot maandag duren. Over het rapport van de vlieginstructeur worden echter drie nieuwe getui gen gehoord. Omdat één van hen in Amerika verblijft, wordt de af handeling van de zaak uitgesteld. HOOGHALEN - Herinneringscentrum Kamp Westerbork krijgt 1,6 miljoen eu- kampcommandant Gemmeke. De woning krijgt een glazen overkoepeling De geschiedenis van de ro van het Rijk. die moet beschermen tegen verder verval. PPS commandantswoning Het geld is bestemd voor de restauratie van de voormalige woning van foto artist's impression Herinneringscentrum Westerbork zie onze websiterbinnenland «BSeBsemssssmmm DEN HAAG Een topambtenaar van het ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft de Verenigde Staten geadviseerd de Ugandese militieleider Joseph Ko ny te laten vermoorden. Dit heeft de NOS gisteren gemeld op basis van een via WikiLeaks verkregen ambtsbericht van de Amerikaanse ambassade. In het ambtsbericht uit juli 2008 staat dat Wepke Kingma als to pambtenaar van het ministerie heeft gesuggereerd dat de VS een prijs op het hoofd van Kony, leider van het Verzetsleger van de Heer, zouden moeten zetten. AMSTERDAM Burgemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam heeft giste ren een groepsverbod opgelegd aan tien fanatieke Ajax-aanhangers. Ze moeten zich tijdens wedstrij den van Ajax en het Nederlands elf tal in de ArenA bij de politie mel den. Daarnaast mogen ze met niet meer dan drie man in het centrum van Amsterdam op straat zijn. 9 dagen inclusief alle maaltijden aan boord Vertrek 14-21-28 febr. en 7-14 mrt. Inclusief: vliegreis Amsterdam Dubai v.v. per KLM of Emirates, transfers, 8-daagse cruise per 5-sterren Costa Luminosa incl. alle maaltijden aan boord. Naar o.a. Muscat, Fujairah, Abu Dhabi, Bahrein en tot slot het fascinerende en veelzijdige Dubai. ClUlSfNC U/Ui AM STVIÉ 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfond/ boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.slipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7